Jak zwiększyć częstotliwość powtarzania klawiszy na OS X?


157

Wiem, jak ustawić klucz częstość powtarzania używając System Preferences > Keyboardale wygląda, że najszybsze ustawienia nie wystarczy.

Czy jest jakiś sposób, aby przyspieszyć jeszcze bardziej?

Nie wiem, czy inni napotkali ten sam problem, ale używam MacBooka Pro, model 2010.


Dobre pytanie! Okazało się, że powtórzenie klawiatura stawka wydawało się czynnikiem, który powodował mi doświadczyć złe vim przewijanie i wydajność renderowania w MacOS; zobacz mój komentarz do GitHub
Brad Larsen

Odpowiedzi:


218

Możesz także bezpośrednio zmienić klucze preferencji:

defaults write -g InitialKeyRepeat -int 10 # normal minimum is 15 (225 ms)
defaults write -g KeyRepeat -int 1 # normal minimum is 2 (30 ms)

Zmiany nie zostaną zastosowane, dopóki się nie wylogujesz i nie zalogujesz ponownie. KeyRepeat nie może być ustawiony między 2 (30 ms) a 1 (15 ms).

Używam również KeyRemap4MacBook. Ustawiłem częstotliwość powtarzania na 40 ms, a początkową częstotliwość powtarzania na 150 ms.


2
Nie mogę uwierzyć, że tak długo zajęło mi znalezienie odpowiedzi. To jest niesamowite. Ponadto nie musiałem się wylogowywać i ponownie logować w Yosemite.
SgtPooki

12
Żałuję straconego czasu dekady. 😂
nehemiasz

4
Wygląda na to, że musiałem to powtórzyć po aktualizacji do systemu macOS Sierra.
guaka

4
Jak określić, ile milisekund to wartość? Czy to tylko 15ms pomnożone przez wartość domyślną? Jak to ustaliłeś, czy jest to gdzieś udokumentowane?
bratsche

9
Upewnij się, że nie ustawiłeś InitialKeyRepeatzbyt szybkiego tempa. Wystąpił problem polegający na tym, że nagle każde naciśnięcie klawisza spowodowało, że każdy klawisz podwoił wartość wejściową. Na przykład naciśnięcie klawisza „a” wprowadziłoby „aa”. To skutecznie uniemożliwiło logowanie, ponieważ nie mogłem poprawnie wprowadzić hasła. Wierzę, że udało mi się obejść ten problem, uruchamiając się w trybie bezpiecznego rozruchu, ponownie odwiedziłem tę stronę, przeglądając historię przeglądarki, wybierając i wklejając polecenie defaults write -g InitialKeyRepeat -int 10do iTerm oraz ponownie uruchamiając komputer Mac.
CarlosA

24

Właśnie odkryłem, że mam zainstalowany KeyRemap4MacBook i wewnątrz tej aplikacji masz wiele ustawień niskiego poziomu dla powtarzania klawiszy.

Teraz jestem zadowolony z 400 ms początkowego czasu powtarzania i 20 ms powtarzania oczekiwania.


Mam ten sam problem w OSX Lion na iMacu: maksymalna prędkość powtarzania w Preferencjach systemowych> Klawiatura jest niewystarczająca (używam vima, w którym szybkie powtarzane naciśnięcia klawiszy naprawdę przyspieszają nawigację - ale większa prędkość jest również przydatna w przeglądarkach). Dzięki za wskazówkę KeyRemap4MacBook - działa świetnie.
kfmfe04

8
Nazwa tej aplikacji została zmieniona, Karabinera opcje Powtarzania klawiszy znajdują się obecnie w górnym rzędzie kart pod „Powtarzaniem klawiszy” pomiędzy „Zmień klucz” a „Komunikat o stanie”. Działa świetnie, był w stanie za bardzo go zredukować i podnieść do zdrowia psychicznego.
tutaj

1
Czy Karabiner nadal ma tę funkcję? Nigdzie nie mogę tego znaleźć. Nie ma zakładki „Key Repeat”.
Steve Bennett,

OIC istniał w Karabiner, ale nie w Karabiner Elements. Ale Karabiner nie wydaje się mieć żadnego wpływu na Sierra.
Steve Bennett,

7

Stary post, ale może to komuś pomóc: jeśli używasz „aplikacji Karabiner” ( https://pqrs.org/osx/karabiner/ ), która jest aplikacją innej firmy, często używaną do zmiany mapowania klawiszy (lub naśladowania klawiatury OS X) niektóre zachowania klawiatury Windows) ominie konfiguracje systemu OS X.

Jeśli go używasz, aby zwiększyć częstotliwość klawiatury, przejdź do aplikacji, a na drugiej karcie („Powtarzanie klawiszy”) znajdziesz opcję Częstotliwość powtarzania. Zmiana ta przyniesie natychmiastowy efekt i, o ile mogę stwierdzić, jest to jedyny sposób na zmianę częstotliwości powtarzania podczas korzystania z tej aplikacji.


2
FYI: KeyRemap4MacBook został przemianowany na Karabiner
docwhat

Nie mogę znaleźć opcji „Key Repeat” w wersji 11.1.0. Gdzie to jest? github.com/tekezo/Karabiner-Elements/issues/1046
Daniel Pinyol

2

Odpowiedź @ user495470 jest świetna dla aplikacji natywnych, ale z jakiegokolwiek powodu wydaje się, że pomieszała mi się powtarzanie klawiszy w oknach XQuartz. Aby obejść ten problem, początkowo uruchomiłem to w terminalu:

xset r rate <initial wait> <number of repeated strokes per second>

Pozostawienie ostatnich 2 argumentów spowoduje zresetowanie domyślnych ustawień systemu.

Czytałem, że musisz uruchamiać to polecenie za każdym razem, gdy uruchamiasz XQuartz na nowo, ale kiedy umieściłem je w moim skrypcie logowania, spowodowało to zawieszenie systemu podczas zamykania (dopóki nie zabiłem zawieszonych poleceń xset) i podczas uruchamiania, więc odkryłem że lepszym sposobem zmiany ustawienia powtarzania klawiszy jest najpierw wyłączenie małego menu z bąbelkami, które pojawia się powyżej wpisanego znaku po naciśnięciu i przytrzymaniu, np. przytrzymanie klawisza, a pojawi się bąbelek zawierający naprzemienne znaki „a” z różnymi znakami umlauts, akcenty itp.:

defaults write -g ApplePressAndHoldEnabled -bool false

Następnie uruchom klawisze powtarzania poleceń:

defaults write -g InitialKeyRepeat -int 10 # normal minimum is 15 (225 ms)
defaults write -g KeyRepeat -int 1 # normal minimum is 2 (30 ms)

Jeśli zrobisz to w ten sposób, powtórzenia klawiszy będą działać w oknach XQuartz bez konieczności uruchamiania xset r # #.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.