Jak mogę zsynchronizować bibliotekę muzyczną iTunes między dwoma komputerami Mac za darmo?


18

Mam system stacjonarny, którego używam jako serwer. Mam także MacBooka Pro, który jest moim głównym komputerem. Zrobiłem dużo porządkowania i porządkowania mojej biblioteki muzycznej i mam to wszystko na moim MacBooku Pro.

Chciałbym móc synchronizować bibliotekę muzyczną na moim MacBooku Pro z komputerem stacjonarnym, aby moja żona mogła uzyskać dostęp do wszystkiego z własnego MacBooka Pro.

Pomyślałem o skonfigurowaniu akcji folderu, które kopiowałyby pliki do folderu „Automatycznie dodaj do iTunes”. Ponieważ jednak lubię korzystać z opcji „organizuj moją bibliotekę iTunes”, pliki są przenoszone do katalogu muzycznego iTunes i nie mogę napisać skryptu, który porówna bibliotekę muzyczną iTunes mojego MacBooka Pro z katalogiem „Automatyczny” na serwer.

Ponadto prosta kopia pliku nie synchronizuje metadanych, takich jak oceny i odtworzenia. Czy istnieje bezpłatne, zautomatyzowane rozwiązanie do synchronizowania bibliotek iTunes między dwoma komputerami Mac?

Oto, jak w końcu to zrobiłem na podstawie rsyncsugestii:

Użyłem linku dostarczonego przez Jamesa w tej odpowiedzi (ale wybrałem --size-onlyopcję po pierwszej synchronizacji):

iTunes Utility - Scalanie bibliotek

Wyjąłem również --forceopcję (ponieważ jest zbędna, gdy używasz --delete). więc moje polecenie rsync wygląda następująco:

rsync -av --delete ~/Music/iTunes/ /Volumes/robert/Music/iTunes > ~/Automation/automator/logs/itunes_rsync.log

Następnie zintegrowałem to z obiegiem pracy Automatora. Wygląda to tak: Uzyskaj określone serwery ► Połącz z serwerami ► Uruchom skrypt powłoki ► Wysuń dysk.

Tworzenie go jako przepływu pracy iCal jest dla mnie trudne, ponieważ korzystam z MobileMe, a zdarzenie iCal zostaje zsynchronizowane z moimi innymi komputerami, na których nie chcę, aby ten przepływ pracy działał. Zamiast tego utworzyłem agenta za pomocą Lingon, który uruchamia przepływ pracy co 8 godzin.


Udostępniaj swoją bibliotekę przez Bonjour, aby mogła uzyskać dostęp do Twojej muzyki? A może chcesz, żeby zrobiła coś jeszcze?
Martin Marconcini,

Dzielę się Bonjour, ale mój MBP nie jest cały czas włączony. Komputer stacjonarny udostępnia także Bonjour, i to jest zawsze włączone. Robię wszystkie moje zgrywanie, konwersję, tagowanie itp. Na moim MBP. Chcę muzyki na moim MBP, gdy nie ma mnie w domu, i chcę, aby wszystko było również stale udostępniane w domu.
Robert S Ciaccio,

rsync działa cuda.
GreenKiwi,

2
Dlaczego nie skorzystać z Home Sharing?
Timothy Mueller-Harder

Odpowiedzi:


8

Możliwe jest synchronizowanie bibliotek za pomocą rsync. Google dla iTunes i rsync, a znajdziesz kilka rozwiązań.


Czy coś takiego jak geniusz iTunes, Apple Music, autoryzowane konta nie działa prawidłowo, gdy synchronizujesz tę samą bibliotekę z dwoma numerami seryjnymi / dwoma różnymi urządzeniami UUID? Ponadto - czy synchronizujesz coś poza folderem Muzyka lub tylko głównym folderem?
bmike

3

Jak duża jest twoja biblioteka? Dropbox pomógł wielu osobom w tej sytuacji i będzie działać z dowolnego miejsca.


AKTUALIZACJA

Czy korzystasz tylko z jednego komputera na raz? Czy jesteś jedynym użytkownikiem iTunes na każdym komputerze? Czy Twój komputer stacjonarny to komputer Mac z tą samą wersją iTunes?

Jeśli tak, przestrzegaj tego scenariusza:

Wykonaj kopię zapasową ~/Music/iTunesfolderu pulpitu, a następnie usuń go. Następnie skopiuj cały ~/Music/iTunesfolder z Macbooka Pro na pulpit.

Masz laptopa poza domem. Zgrywasz nową płytę CD lub pobierasz utwory z iTunes lub Amazon.com itp. (Ale tymczasowo odkładasz kopię nowych plików utworów w innym folderze), a następnie słuchasz, oceniasz utwory itp. Przez cały dzień. Następnie, gdy wrócisz do domu, skopiujesz nowe pliki do Automatically Add to iTunesfolderu na pulpicie, a iTunes zacznie organizować pliki muzyczne ( tak jak na Macbooku Pro! ). Następnie zamienisz wszystko w ~/Music/iTunesfolderze na pulpicie na to, co jest na twoim Macbook Pro EXCEPT ten ~/Music/iTunes/iTunes Mediafolder (gdzie rzeczywiste piosenki pobytu).

Voilà!


około 25 GB i szybko rośnie: P
Robert S Ciaccio

To może zadziałać, spróbuję.
Robert S Ciaccio,

skończyło się to dla mnie zbyt pracochłonnym i ręcznym: P
Robert S Ciaccio

1

Nie próbowałem tego, ale chciałbym trochę czasu: Mashduo . Znalazłem to za pośrednictwem doskonałej witryny One Thing Well : „Narzędzie dla systemu OS X, które pozwala porównać dwie biblioteki iTunes, generując raport o utworach, które nie występują w obu bibliotekach i (opcjonalnie) tworząc archiwum zip brakujących utworów . ”

Brzmi jak praca ręczna, ale może być innym podejściem do osiągnięcia tego, czego potrzebujesz.


0

Wkrótce iCloud zrobi to za Ciebie bez problemów. Po prostu podłącz biblioteki i presto (teoretycznie).


tak naprawdę nie chcę korzystać z usługi w chmurze ... przechowywanie danych jest obecnie tak tanie, chcę tylko, aby moje rzeczy były zsynchronizowane i były mi dostępne przez cały czas na dowolnej maszynie, którą wybiorę.
Robert S Ciaccio,

-1

Przejdź do małej zakładki u góry z napisem „iTunes”. Kliknij, przejdź do preferencji. Następnie przejdź do Udostępnianie. Następnie kliknij „Udostępnij moją bibliotekę mojej bibliotece lokalnej”. Następnie kliknij go, aby udostępnić całą moją listę odtwarzania na innych komputerach domowych. i zmieniaj cokolwiek chcesz, wtedy powinieneś mieć dostęp do całej biblioteki na wszystkich komputerach zarejestrowanych w twoim systemie domowym.


2
niestety to tylko strumienie, pliki pozostają na komputerze podczas udostępniania.
Robert S Ciaccio,

Zobacz odpowiedź @ Henry'ego
151019

-1

Używam skydrive, jest bezpłatny i ma 7 GB przestrzeni.

1 - Utwórz konto Hotmail lub konto na żywo, jeśli go nie masz.

2- Następnie przejdź do skydrive.com zaloguj się i zainstaluj aplikację. (musisz także zalogować się po raz pierwszy).

3 - Na komputerze PC lub Mac, gdzie masz główną kolekcję muzyki (sugeruję, aby najpierw zebrać całą muzykę na tym samym komputerze), a następnie utworzysz folder dla swojej muzyki w folderze Skydrive i wkleisz tam całą muzykę.

4 - Następnie w iTunes (zresetuj itunes jest WYSOKO zalecane) wybierz „Preferencje”> „Preferencje zaawansowane” i wybierz jako „folder multimediów itunes” folder muzyki w Skydrive. Sprawdź także obie opcje „Utrzymuj porządek w folderze Itunes”, ten jest konieczny, aby to działało, aby oba Itunes (lub więcej) mogły czytać muzykę bez konfliktów, a drugie opcje „Kopiuj pliki do folderu Itunes Media podczas dodawania do biblioteki „ten nie jest koniecznością, ale jest niezwykle przydatny, ponieważ pomaga dodawać nową muzykę do swojej kolekcji, dzięki tej opcji WŁĄCZONE możesz po prostu przeciągnąć muzykę z pulpitu na iTunes za pomocą opcji WYŁĄCZ, MUSISZ umieścić muzykę na skydrive folder muzyczny.

5 - W przypadku innych komputerów, które chcesz zsynchronizować bibliotekę, powtórz krok 2 i 4 (nie musisz powtarzać kroku 3).

Działa to w systemach Windows i Mac. Działa PO ZEWNĄTRZ sieci domowej. Komputer zacznie synchronizować się po włączeniu komputera, po prostu skydrive uruchomi się z systemem operacyjnym. Więc kiedy włączysz iTunes, będziesz mieć tam swoją muzykę.

na zdrowie, berna

EDYCJA: btw Nie polecam korzystać z funkcji udostępniania w domu, wypróbowałem ją i zduplikowałem całą moją muzykę (In My Place 2.mp3) w folderze skydrive ...


2
Udostępnianie w domu nie powiela biblioteki, umożliwia strumieniowe przesyłanie zawartości iTunes w sieci LAN. Zastanawiam się, co zrobiłeś, aby zduplikować bibliotekę.
nohillside

Co się stanie, gdy dwóch użytkowników jednocześnie modyfikuje bibliotekę iTunes? W końcu folder iTunes zawiera nie tylko pliki multimedialne, ale także niektóre metadane . Krótko mówiąc: nie popieram tego podejścia.
myhd

-2

Jeszcze tego nie próbowałem (chociaż niedługo), ale wierzę, że najnowsza wersja Dropbox ma synchronizację LAN. Abyś mógł powiedzieć, że NIE należy wykonywać kopii zapasowej muzyki przez Internet (jeśli jest ona większa niż pozwala na to Twój plan), ale synchronizować ją przez sieć LAN.


1
Nie sądzę, że mają opcję „tylko” synchronizacji LAN. Chciałbym usłyszeć, jeśli to zrobią, ponieważ naprawdę tego chcę. Chcę, aby fragment moich danych był zsynchronizowany tylko między komputerami a innymi danymi zsynchronizowanymi z chmurą.
GreenKiwi

1
mam zbyt dużo danych, aby to zrobić przez dorpbox, a GreenKiwi ma rację, ponieważ nie jest to opcja, którą można wybrać jako „tylko synchronizację na sieci LAN”. Nadal korzysta z limitu Dropbox i działa tak samo jak wszystkie inne pliki Dropbox. Ma to na celu poprawę wydajności, gdzie komputery LAN mogą ze sobą rozmawiać z dużą prędkością, zamiast pobierać wszystko z serwerów Dropbox przez Internet.
Robert S Ciaccio,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.