Co to są „przydatne informacje związane z lokalizacją”, które zapewnia ustawienie „Częste lokalizacje”?


5

Ustawienie Częste lokalizacje wyjaśnia się niejasno:

Pozwól iPhone'owi poznać miejsca, które często odwiedzasz, w celu dostarczenia przydatnych informacji związanych z lokalizacją.

Widzę, że usługa często sonduje moją bieżącą lokalizację *, ale nie widzę żadnych konkretnych korzyści z włączenia tej opcji. W innym pytaniu wydaje się, że może przekazywać codzienne prognozy / instrukcje jazdy do miejsca pracy (lub podobnej codziennej lokalizacji) za pośrednictwem centrum powiadomień - czy to wszystko?

 


*) ikona usług lokalizacyjnych na krótko przełącza się na pasku stanu i żadna inna aplikacja nie ma fioletowej ikony w ustawieniach


Być może jest to w jakiś sposób powiązane z Siri, na przykład moduł gromadzący dane Siri pobierze dane z tego ustawienia i wykorzysta te dane na swoją korzyść. Nie wiem, to tylko pomysł, ale wydaje się to możliwe. Możesz to przetestować, manipulując danymi częstych lokalizacji i sprawdzając, czy Siri w ogóle się zmienia; Zrobiłbym to sam, ale nie mam iPhone'a. Przepraszam. :)
AndeX,

Odpowiedzi:


2

Zgodnie z 8. częścią tej listy na mashable.com ustawienie częstych lokalizacji może pomóc Twojemu iPhone'owi zebrać informacje o tym, gdzie byłeś najczęściej, a następnie dostarczyć Ci mapę tych lokalizacji.

Informacje te mogą służyć do oferowania lepszych predykcyjnych pomysłów na to, ile czasu zajmie przejście z bieżącej lokalizacji do lokalizacji wydarzeń w kalendarzu.

Informacje te można jednak wykorzystać do czegokolwiek innego.

AKTUALIZACJA:

Niedawno odkryłem, że iPhone używa informacji o lokalizacji, godzinie i dniu, aby umożliwić mu „odgadnięcie”, ile czasu zajmie Ci przejście z bieżącej lokalizacji do miejsca, w którym zwykle jedziesz w tym dniu.

Ostrożnie następna część to spekulacje Założę się, że jest to odpowiedź Apple na Google Now, a funkcjonalność jest w przybliżeniu taka sama. Np. Jest poniedziałek rano, jestem w lokalizacji A, idę do pracy w lokalizacji B, mój iPhone może mi teraz powiedzieć, że ponieważ jest godzina X, i jestem w lokalizacji A, dojazd do stacji zajmie 30 minut Lokalizacja B.

Nadal nie widzę korzyści z używania częstych danych o lokalizacji z jakiegokolwiek innego powodu, niż do połączenia z mapami i wydarzeniami w kalendarzu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.