Mac Mini 2011 - monitor budzi się zepsuty


12

Mam Maca Mini z 2011 roku. Czasami (powiedziałbym, że 80% czasu) budzę monitory, gdy już śpią, mój główny monitor (Benq G2220HD 22 ″, podłączony przez DVI → Mini Displayport) budzi się z hałasem. Jest jak szare tło z czarnymi, białymi, czerwonymi, zielonymi i niebieskimi kropkami. Aby rozwiązać ten problem, muszę wyłączyć monitor i włączyć go ponownie.

Mam także podłączony drugi monitor, za pośrednictwem dołączonego adaptera DVI-HDMI (nie robi różnicy, jeśli podłączę Benq za pomocą tej metody.) Drugi monitor działa dobrze (mogę go zobaczyć / używać, gdy mój drugi jest pomieszany w górę), ale ten sam problem pojawi się również wtedy, gdy będzie to jedyny podłączony monitor.

Używam OS X 10.8.5 (to było również na Lionie i wszystkich innych wersjach, których próbowałem), zresetowałem SMC i zaktualizowałem EFI do MM51.0077.B10 , co jest powiedziane naprawić problem z uwierzytelnianiem HDCP, ale to nie rozwiązuje mojego problemu.

Moje obecne rozwiązanie to po prostu nigdy nie spać monitora, zamiast tego mieć wygaszacz ekranu, ale chcę go spać, ponieważ w przeciwnym razie robi się naprawdę gorąco.

Nie dzieje się tak w Boot Camp (Windows 7). Działa tam dobrze, więc myślę, że to musi być coś z OS X.

AKTUALIZACJA 26-10-2013: Nadal dzieje się to w 10.9 Mavericks.


Próbowałeś: wszystkie inne kable, w tym kabel zasilający monitora. Czy próbowałeś użyć innego rodzaju kabla DVI? Istnieją 3 rodzaje, ale nie wszystkie z nich będą działać z adapterem / monitorami Apple. Istnieją również kable MiniDP-> DVI (nie wymaga adaptera.) Czy zresetowałeś PRAM. Czy możesz spróbować użyć tego monitora na innym komputerze Mac 10.8.5 i sprawdzić, czy ma to wpływ? Czy masz Intel HD Graphics 3000 lub AMD Radeon HD 6630M? Czy możesz spróbować użyć innego monitora zamiast BenQ z tymi samymi kablami (wciąż mając podłączony drugi monitor).
NOTjust - user4304

Próbowałem już wszystkiego. Korzystam z HD 3000. Mam zresetowany PRAM. Nie mogę wypróbować na innym komputerze Mac (to mój jedyny). Od czasu przejścia na Mavericks, to się nie powtórzyło ... (może teraz sinxowałem się)
qwerty1911,

pojawiła się również dodatkowa aktualizacja 10.8.5, która naprawiła tutaj dziwność monitora innej osoby, więc możliwe, że została uwzględniona w poprawce.
NOTjust - user4304

OK, nadal się dzieje. Właśnie wróciłem z wkładania lasagny do piekarnika, a kiedy wróciłem do komputera i nacisnąłem klawisz, aby go obudzić, ekran znów się popsuł. Tak więc nadal dzieje się w Mavericks :(
qwerty1911

Widzę to również na moim MacBooku Pro 2013 w wersji 10.9.1. Monitor1 miniDP-> DVI i Monitor2 za pomocą kabla miniDP-> DP. Bez względu na to, który monitor jest główny lub jeśli podłączony jest tylko Monitor1 - wybudzenie z „pomarańczowej diody” powoduje zakodowany wyświetlacz przez 20 sekund, po czym staje się OK. Również wygaszanie ekranu podczas kodowania, ale budzenie ponownie przed „pomarańczową diodą”, ekran staje się OK. Nic z tego nie zdarzyło się Monitor2, nawet jeśli używasz tego samego adaptera DVI. Monitor1 ma tylko DVI, więc nie można przetestować odwrotnego okablowania.
Laas

Odpowiedzi:


1

Ten sam problem wystąpił na komputerze Mac znajomego. Jeśli zmieni spacje (przeciągnij dwoma palcami na magicznej myszy - ale przypuszczam, że otwarcie kontroli misji za pomocą skrótu robi to samo), to wróci do normy (do następnego snu)


0

Żaden z modeli Mac Mini 2011 nie ma możliwości wyświetlania. Wygląda na to, że próbujesz podłączyć DP-> DVI do portu Thunderbolt. To nie zadziała.

Z jabłkowym piorunem na przejściówkę DVI-D powinieneś być złoty.


Jeden z moich monitorów jest podłączony przez port Thunderbolt, tak, za pomocą adaptera DVI-> Displayport (a może jego mini-displayport, mylę je, i tak działa). Ale nadal nie ma to znaczenia, ponieważ jednak podpinam wyświetlacze ten problem nadal występuje. Nie dzieje się tak w systemie Windows (przez bootcamp), więc nie ma nic złego w sprzęcie, musi to być coś w systemie OS X.
qwerty1911,

Ach, widzę, że się myliłem w kwestii pioruna / miniDP. Zastanawiam się, czy powodem prawidłowego działania w systemie Windows jest „Uśpienie jest wyłączone w systemie Windows 7 lub 8, gdy urządzenie Thunderbolt jest podłączone” support.apple.com/kb/HT5219#11
Paul P

0

spróbuj pobrać następujące pliki, aby zobaczyć, czy to robi jakąkolwiek różnicę -

/library/preferences/com.apple.powermanagement.plist /library/preferences/com.apple.autowake.plist ~ / library / preferences / com.apple.systemuiserver.plist

możesz też spróbować zresetować pmu. http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=300574 i możesz uruchomić system z dysku instalacyjnego i uruchomić naprawę dysku, aby sprawdzić, czy masz jakiekolwiek uszkodzenie katalogu, które może to powodować. http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=106214


Twoje linki nie wydają się wskazywać na poprawną stronę dokumentacji - używają amortyzacji odniesienia „artnum”.
grg

0

Mój monitor (Mac Mini 2012 10.10 podłączony do telewizora Samsung z prostym HDMI) od czasu do czasu robi to samo, z opisywanym ładunkiem elektrostatycznym. Z różnych zachowań doszedłem do wniosku, że to musi być awaria sterownika karty graficznej. Przez ostatni rok nie byłem w stanie rozwiązać tego całkowicie; może moje informacje mogą skierować cię w bardziej owocne kierunki.


0

Jest to problem z systemem operacyjnym Apple, który mam teraz także na MacBooku z moimi dwoma monitorami Samsung. Próbowałem zamienić kable i monitory. Jedynym rozwiązaniem, które działa dla mnie, jest naciśnięcie „Uśpienie” - a następnie ponowne wybudzenie komputera. Cześć Presto! - oba monitory działają dobrze. Irytujące, ale zajmuje tylko chwilę.


0

Nie sądzę, że jest to problem sprzętowy, ponieważ wszystko wydaje się działać dobrze w Bootcamp. Jedyną zmienną jest teraz system operacyjny.

Co się stanie, jeśli odłączysz adapter od MacMini, a następnie ponownie go włączysz? Czy to działa?

Spróbuj użyć innego adaptera DP na DVI. Nigdy nie miałem dobrych rezultatów przy użyciu oryginalnych produktów Apple, ale użyłem tego do połączenia z Dell 3007wfp i wszystkie problemy podobne do opisanych przez ciebie zniknęły: Kanex iAdapt Mini DisplayPort / Thunderbolt na DVI Adapter

To może rozwiązać problem. Jeśli nie, Amazon ma hojną politykę zwrotów, jeśli urządzenie nie działa - przeszedłem przez dwa, zanim znalazłem ten, który rozwiązał problem.


-1

Upewnij się, że na wszystkich portach nie ma kurzu i że wszystkie kable działają


-1

Mam ten sam problem na moim Mini 2012, zarówno z HDMI, jak i adapterem VGA oraz monitorem innej firmy. Załóż monitor Apple, a problem zniknie. Uważam, że ma to związek z używaną kartą graficzną i jej konfiguracją. Nie możesz zmienić karty, ale możesz sobie pozwolić na monitor Apple?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.