Nie można aktywować telefonu iPhone, ponieważ serwer aktywacji jest tymczasowo niedostępny


16

Mój iPhone 5 z systemem iOS 7 od wersji beta 1 nagle chce zostać aktywowany. Po zablokowaniu pokazuje mi moją tapetę. Po przesunięciu, aby odblokować, prosi o moje hasło. Gdy tam wejdę, zabierze mnie prosto do strony „Aktywuj iPhone'a” - jakby chciał zostać skonfigurowany.

Tekst na stronie:

Ten iPhone jest obecnie powiązany z Apple ID (e * * @ icloud.com). Zaloguj się przy użyciu Apple ID, którego użyto do skonfigurowania tego iPhone'a.

Po wprowadzeniu prawidłowych poświadczeń i naciśnięciu przycisku Dalej w prawym górnym rogu tytuł strony zmienia się na „Aktywowanie ...”, a następnie wraca do poprzedniego stanu.

Około 15 sekund później przechodzi do strony „Nie można aktywować iPhone'a”:

Nie można aktywować telefonu iPhone, ponieważ serwer aktywacji jest tymczasowo niedostępny. Spróbuj podłączyć iPhone'a do iTunes, aby go aktywować, lub spróbuj ponownie za kilka minut.

Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z pomocą techniczną Apple na apple.com/support

Czy ktoś wcześniej napotkał ten problem? Czy jest na to rozwiązanie?

Odpowiedzi:


16

Dwie główne przyczyny tego są następujące:

 1. Związane z siecią - zmień sieć używaną do połączenia
 2. Związane z iOS - coś jest nie tak z podpisywaniem / obsługą administracyjną kodu

Najbardziej prawdopodobną przyczyną oprogramowania jest wersja beta. Apple wyłącza bety iOS wkrótce po wydaniu. Jeśli nigdy nie zainstalowałeś oficjalnej wersji ręcznie, może się to zdarzyć. Jeśli nie, rozważ wykonanie kopii zapasowej urządzenia po sprawdzeniu kilku sieci i ponownej instalacji.

Jeśli chcesz wyłączyć wersję beta, wykonaj następujące czynności, aby to naprawić:

 1. Przytrzymaj przyciski Zasilanie i Strona główna, aż telefon uruchomi się ponownie i zobaczysz logo Apple.
 2. Zwolnij przycisk zasilania, ale trzymaj przycisk Home.
 3. Zwolnij przycisk Początek, gdy zobaczysz logo iTunes i złącze poniżej.

Zrób to po podłączeniu do iTunes. Kliknij Przywróć. Mam nadzieję, że masz ostatnią kopię zapasową.

Uwaga: jest to duża aktualizacja i potrwa chwilę. Serwery Apple są obecnie blokowane.


Nie, mam aktualną wersję.
Cofnij

4
Mój był również aktualny, według iTunes i mojego iPhone'a. To było naprawdę złe. Każdy, kto miał wersję beta iOS7 i nie pobrał ręcznie oprogramowania układowego 7.02 za pośrednictwem centrum deweloperów, napotka ten problem.
Xed,

3
Wydaje się, że dzieje się to każdego roku dla programistów, którzy nie czyszczą urządzeń testowych i zaczynają od nowej instalacji po dacie premiery.
bmike

1
Spodziewałem się aktualizacji po oficjalnym wydaniu i sprawdziłem to kilka razy. Ale to prawdopodobnie moja wina, że ​​nie przeczytałem instrukcji czyszczenia w 1000-stronicowej umowie deweloperskiej.
beetstra

5

Przeprowadziłem pewne badania po napotkaniu tego samego problemu (iPhone 4), jednak pojawiły się mieszane recenzje.

Co sugeruje Apple:

Wątek Apple na temat rozwiązywania problemów z aktywacją daje kilka opcji do wypróbowania:

 1. Uruchom ponownie iPhone'a
 2. Wypróbuj inny sposób uzyskania dostępu do serwera aktywacyjnego (przez Wi-Fi lub połączenie z iTunes)
 3. Przywróć oprogramowanie iOS - ale zobacz mój pierwszy punkt w części „Co próbowałem”, co prowadzi mnie do wypróbowania następnego punktu,
 4. Wykonaj przywracanie w trybie odzyskiwania (przywracanie ustawień fabrycznych)

EDYTOWAĆ

 1. Niektóre osoby zgłosiły, że jeśli zaczekasz wystarczająco długo i będziesz próbował aktywować , w końcu to nastąpi.
 2. Inne osoby zgłosiły, że musisz pobrać najnowszą wersję iOS (7.0.2) - mianowicie z Apple Dev Dev Center . Pamiętaj, że potrzebujesz konta Apple Developer, aby zobaczyć oba te linki.

Co próbowałem:

Wątek pomocy technicznej Apple mówi, że musisz przywrócić telefon do poprzedniej kopii zapasowej , po świeżym resecie do ustawień fabrycznych. Po podłączeniu mojego iPhone'a 4 do iTunes pojawia się następujący komunikat:

Komunikat „Aktualizuj oprogramowanie”, który pojawia się po podłączeniu iPhone'a do iTunes

Próbowałem zaktualizować swój iPhone (był aktualny, ale na wszelki wypadek, gdy umieściłem pierwszą wersję beta .IPAtego telefonu), ale otrzymuję ten komunikat:

Komunikat przycisku „Sprawdź dostępność aktualizacji”

Próbowałem przywrócić iPhone'a, klikając Restore iPhoneprzycisk, ale zamiast tego pojawia się ten komunikat:

Komunikat przycisku „Przywróć iPhone ...”

Spróbuję (co będzie działać, jeśli masz kopię zapasową ) to przywrócenie ustawień fabrycznych iPhone'a i przywrócenie poprzedniej kopii zapasowej (patrz punkt 4 w pierwszej części).

Niektórzy twierdzą, że próbują dalej, ponieważ serwery Apple są obecnie hamowane przez żądania. Może warto poczekać około godziny, aby sprawdzić, czy aktywacja pozwoli ci po pewnym czasie (jeśli naprawdę problemem są serwery Apple).
0

Okej, wszyscy tacy właśnie są. Aby uzyskać dostęp do wersji beta iOS 7, programiści często sprzedają „automaty” na swoich kontach programistów i pozwalają użytkownikom uzyskać wersję beta za opłatą, zwykle około 5 dolarów. Oczywiście Apple tego nie lubi. Postanowili się z tym pogodzić. Właśnie dezaktywowali teraz wszystkie iPhone'y z systemem iOS 7 w wersji beta, a jedynym sposobem na ich reaktywację jest reaktywacja przy użyciu konta programisty. Jeśli jesteś jedną z osób, które zapłaciły za miejsce, jedyną opcją jest przywrócenie. Można jednak przywrócić tylko wtedy, gdy przełączysz telefon w tryb przywracania, wykonując następujące czynności:

Hold the Power and Home buttons until the phone reboots and you see the Apple logo.
Release the Power button but keep holding the Home button
Release the Home button when you see the iTunes logo and the connector below it.
Plug phone into computer and restore through iTunes.

Nie można również wykonać kopii zapasowej telefonu, gdy jest on w stanie dezaktywacji.

Niestety dla mnie mam dwa identyfikatory Apple ID. Jedno jest kontem programisty, a drugie nie. Mój telefon jest zarejestrowany na koncie innym niż programista. Nie ma więc możliwości odblokowania telefonu. Przez ostatnie 2 godziny wstrzymywałem się ze wsparciem Apple.


0

TU JEST COŚ, CO MOŻESZ SPRÓBOWAĆ! Nigdy nie pobrałem ios 7.0.2 SO, jeśli jesteś programistą, zaloguj się na konto i pobierz nową IPSW dla 7.0.2. Otwórz iTunes, przytrzymaj Ctrl i Alt i kliknij Sprawdź dostępność aktualizacji. Wybierz IPSW i pozwól mu zainstalować ... warto spróbować!


0

Właśnie miałem ten sam problem z „aktywacją” mojego iPhone'a. Postępowałem zgodnie z instrukcjami tutaj i przywróciłem mój i5 dla mnie> http://support.apple.com/kb/HT1808


Nie mam problemu z programistą i był to iPad, ale po przeczytaniu tych i wielu innych stron pomocy technicznej i sugestii dyskusji, w tym oszukiwania przy użyciu pliku hosts ... krok, który natychmiast zadziałał, to: Użyj innego komputera. Przeszedłem przez.
Zo219,

0

Miałem ten problem i obawiałem się, że straciłem część moich danych. Jednak znalazłem dobry sposób na zrobienie tego.

 1. Pobierz wersję 7.0.2 ipsw ( Link )
 2. Połącz się z iPhonem przez USB do komputera
 3. Przytrzymaj klawisz Alt i naciśnij przycisk aktualizacji w iTunes
 4. Wybierz pobrany IPSW
 5. Poczekaj, aż telefon zostanie zaktualizowany
 6. Aktywuj ponownie

To działało dla mnie, ale dla bezpieczeństwa pobrałem ifunbox i przesłałem swoje zdjęcia.

Powodzenia.


0

Możesz spróbować aktywować go przez Wi-Fi. Wystarczy włożyć oryginalną kartę SIM, połączyć się z Wi-Fi, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami, aby aktywować urządzenie. Jeśli nadal nie działa - spróbuj przywrócić i zaktualizować urządzenie za pomocą iTunes.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.