Czy można uruchomić Xcode 3 i 4 obok siebie na tej samej maszynie?


13

Jak mówi tytuł, czy mogę mieć obie wersje Xcode zainstalowane na tym samym komputerze?


1
Z ciekawości ... Dlaczego? (o rany, to takie Apple do powiedzenia)
Ricket

2
@Ricket: Ponieważ Xcode jest teraz bardzo, bardzo błędny i nie jest konieczne posiadanie v4 do korzystania z najnowszych zestawów SDK.
Philip Regan

Odpowiedzi:


13

Aby odpowiedzieć na twoje pytanie: Tak. Kiedy instalujesz Xcode 4 (i jego narzędzia deweloperskie), twój „stary” folder Xcode zostaje przemianowany na Old Developer (pod warunkiem, że już masz Xcode 3 zainstalowany)

Aby odpowiedzieć Ricket: Xcode 4 nie obsługuje kilku rzeczy (jeszcze), takich jak Wtyczki, a niektóre funkcje (takie jak kod asemblera) nie istnieją w Xcode4 (być może jeszcze lub nigdy), więc jeśli polegasz na pewnych rzeczach, możesz chcieć zachować kopia Xcode 3 wokół.

Jeśli chcesz rzucić okiem na dobrą recenzję Xcode 4 (i zobaczyć niektóre z kluczowych zalet / wad), spójrz na to .


1
Z pewnością nie tak się stało, gdy zainstalowałem Xcode 4 innego dnia. Całkowicie usunął Xcode 3. Być może zachowanie zmieniło się w późniejszej wersji.
andynormancx,

1
@andy byłoby dziwnie, ale nie mogę tego potwierdzić ani zaprzeczyć, ponieważ mam już oba. Jestem pewien, że istniała możliwość uniknięcia tego i zastąpienia go, ale zainstalowałem to kilka miesięcy temu i nie pamiętam teraz.
Martin Marconcini,

9

Tak.

Z dokumentu „About Xcode and iOS SDK.pdf”:

Domyślnie Xcode 4 instaluje się w folderze / Deweloperze - ale jeśli chcesz zainstalować go w innym folderze, pozwalając mu współistnieć z poprzednimi instalacjami Xcode 3.2, możesz zmienić tę lokalizację. Robisz to, wybierając opcję „Instalacja niestandardowa”

Dokument podaje szczegółowe instrukcje.


0

Właśnie zainstalowałem Xcode 4 (iOS 5 beta) zgodnie ze wskaźnikiem Wayfaring Stranger, aby zmienić miejsce docelowe Essentials (domyślnie jest folder Developer, który prawdopodobnie odinstalowałby Xcode 3).

Należy jednak pamiętać, że instalacja za pomocą narzędzi wiersza polecenia nie była tak płynna. Do tej pory zauważyłem:

  1. xed zniknął ze ŚCIEŻKI (i nowy Xcode też nie został dodany). Moje skrypty / aliasy przestały działać, dopóki nie naprawiłem problemu. Możesz upewnić się, że PATH jest skonfigurowany zaraz po instalacji.

  2. Xed z mojego niestandardowego folderu instalacyjnego (4.0) nie może znaleźć Xcode.app, który powinien uruchomić.

  3. XcodeBuild (i prawdopodobnie inne narzędzia wiersza poleceń) zostało zastąpione nowym w / usr / bin, więc jeśli budujesz w oparciu o SDK, który nie jest zawarty w Xcode 4 (np. 4.2), będziesz mieć błędy kompilacji.

Jeśli chodzi o pytanie, dlaczego ktoś chciałby instalować je obok siebie, jest jeszcze jeden powód, o którym inni nie wspominali. Jeśli masz zespół nawet kilku osób i datę wysyłki, możesz nie chcieć zmieniać oprzyrządowania do późniejszego terminu. Ale możesz chcieć sprawdzić, co nowego. Na przykład chcę śledzić wraz z sesjami WWDC, które omawiają nowe funkcje SDK / Xcode.


0

Właśnie współpracowałem ze sobą XCode 3 i 4. Najpierw zainstalowałem XCode 4, a potem zdecydowałem, że potrzebuję obu. Po zainstalowaniu XCode 3 na / Developer / XCode3, potem XCode 4 się zepsuł. Ponownie uruchomiłem instalator XCode 4 i teraz oba działają.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.