Jak przenieść kopię zapasową Time Machine USB na Time Capsule?


11

Czy istnieje bezpieczny sposób na przeniesienie kopii zapasowej Time Machine na zewnętrzny dysk twardy USB na Time Capsule?

Odpowiedzi:


8

Tak, jest to łatwe do zrobienia, nawet jeśli ukończenie tego zajmie trochę czasu, w zależności od rozmiaru twoich bieżących kopii zapasowych. Postępuj zgodnie ze szczegółową procedurą w Kopiowanie lokalnych kopii zapasowych, które mają być używane w SIECI .

Oto podsumowanie wymagań i kroków.

Kopie zapasowe przejść do sparsebundle na Time Capsule. Musisz więc utworzyć ten pakiet rzadki na Time Capsule, podłączyć go, Findera następnie skopiować wszystko z dysku USB na zamontowany wolumin.

Oto podstawowe kroki z kilkoma dodatkowymi informacjami:

  1. Skonfiguruj Time Machinekopię zapasową do Time Capsulei rozpocznij tworzenie kopii zapasowej. To sprawi, że stworzy sparsebundle.
  2. Anuluj tworzenie kopii zapasowej po rozpoczęciu kopiowania (jak widać w oknie postępu).
  3. Zamontować Time Machine Backupssparsebundle w Finderprzez dwukrotne kliknięcie (lub przy użyciu Cmd+ Down Arrow)
  4. Usuń Backups.backupdbfolder z tego woluminu (zastąpisz go kopią zapasową, którą już masz).
  5. Otwórz bieżący Time Machinezapasowy dysk USB Finderi skopiuj z niego Backups.backupdbfolder na Time Machine Backupspartycję (zamontowaną z Time Capsule).
  6. Wprowadź hasło administratora i zaakceptuj monity (może się to zdarzyć kilka razy).

Wygląda na to, że nie działa już w El Capitan, ponieważ zestawy rzadkie są tylko do odczytu.
Daniel Schlaug

Jestem na El Cap i nie miałem tego problemu. Sugeruję jednak, aby po kroku 2 wyłączyć Time Machine, aby nie próbował wykonać kopii zapasowej na kapsule czasu podczas ręcznego kopiowania.
malhal
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.