Jak mogę zrezygnować z zaufania do komputera, do którego podłączyłem urządzenie iOS?


34

Kiedy jestem w pracy, podłączam iPhone'a do komputera przez USB, aby utrzymać ładowanie w ciągu dnia.

Gdy to zrobię, telefon pojawi się w iTunes. Nie pamiętam, aby telefon wyświetlał mi monit, czy chcę zaufać komputerowi w pracy (lub nie pamiętam wyboru Tak), ale wolałbym nie mieć tego połączenia. Potrzebuję tylko cennego, cennego napięcia.

Czy jest jakiś sposób na usunięcie lub usunięcie zaufania z określonego komputera?

(Moja specyfika: iPhone 5, iOS 7.0.2, Windows 7, iTunes 11.1)

Odpowiedzi:


18

Z iOS 7

Nie możesz zaufać w systemie iOS 7. Gdy odpowiesz „Zaufaj”, nie możesz go zmienić. Jeśli nie wyświetla ci się teraz monit podczas łączenia, oznacza to, że wcześniej mu zaufałeś.

Fragment z końca tego artykułu wsparcia Apple zatytułowany „ iOS: alertUfaj temu komputerowi ”:

Dodatkowe informacje

Uwaga: jeśli wybierzesz opcję Zaufaj, komputerowi będzie można ufać bez końca. Jeśli wybierzesz opcję Nie ufaj, będziesz pytany, czy chcesz ufać temu komputerowi za każdym razem, gdy podłączasz urządzenie do tego komputera.

Ostatnia modyfikacja: 18 września 2013 r

Z iOS 8

W systemie iOS 8 Apple zapewnia sposoby na zaufanie do wszystkich wcześniej zaufanych komputerów (nie ma możliwości selektywnego zaufania do komputerów). W zależności od tego, jak to zrobisz, spowoduje to utratę ustawień lokalizacji i prywatności lub utratę ustawień sieciowych lub utratę wszystkiego dzięki opcji „wymaż urządzenie”. Alert „Ufaj temu komputerowi” na iPhone, iPad lub iPod touch artykule KB mowa powyżej został zaktualizowany w następujący sposób:

Jeśli stukniesz opcję Ufaj, komputer będzie zaufany, dopóki nie zaufasz wszystkim komputerom lub nie skasujesz urządzenia. Po dotknięciu opcji Nie ufaj zobaczysz ten alert za każdym razem, gdy podłączysz urządzenie do tego komputera.

Jeśli używasz systemu iOS 8 lub nowszego: Aby odrzucić zaufanie wszystkich komputerów, dotknij Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Resetuj lokalizację i prywatność. Spowoduje to również zresetowanie ustawień lokalizacji i prywatności. Możesz także zaufać wszystkim komputerom, dotykając Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Resetuj ustawienia sieciowe. Spowoduje to również zresetowanie ustawień sieciowych.

Ostatnia modyfikacja: 17 września 2014 r


1
Ciekawy. Zastanawiam się, jakiego mechanizmu używa system iOS do jednoznacznej identyfikacji konkretnego komputera?
Brant Bobby,

Wszystkie urządzenia USB mają identyfikator dostawcy i identyfikator produktu. Oprócz tego można podać numer seryjny. Chociaż można tego użyć do jednoznacznej identyfikacji urządzeń, nie jest to niezawodne (nieuczciwe urządzenia mogą je sfałszować).
MK

Myślę, że istnieją dla urządzeń peryferyjnych, ale nie dla hostów USB. I dopóki nie wprowadzę hasła FileVault na moim komputerze Mac, iPhone najwyraźniej uważa go za inny komputer.
nschum

2
Po tej dyskusji spodziewam się, że (choć mogę się całkowicie mylić!) ITunes i urządzenie z iOS podlegają pewnej wymianie kluczy. Jeśli możesz pokonać tę stronę komputera - być może odinstalowując iTunes lub w jakiś sposób czyszcząc jego konfigurację - możesz osiągnąć swój cel.
zigg

1
Warto wiedzieć, że Apple powinien zawierać sposób na niezaufanie tylko urządzeniu, a może wszystkim, ale bez utraty kolejnych rzeczy.
Fabricio PH

25

Oto jak to zrobić na komputerze Mac: przejdź do / var / db / lockdown w terminalu, zgodnie z instrukcją Apple w http://support.apple.com/kb/TS5335 . Możesz usunąć wszystko z tego folderu, co usunie zaufanie z każdego urządzenia - możesz ponownie zaufać tym urządzeniom, którym nadal chcesz zaufać. Lub możesz usunąć zaufanie do konkretnego urządzenia; to jest trochę trudniejsze:

Najpierw znajdź „Adres Wi-Fi” urządzenia. W przypadku iPhone'a / iPada przejdź do Ustawienia-> Ogólne-> Informacje i przewiń w dół. Zobaczysz zestaw cyfr i liter, które wyglądają jak „D0: 23: DB: 6C: B9: 13”. Będziesz tego potrzebować.

Teraz na komputerze Mac uruchom terminal i wpisz:

cd /var/db/lockdown

(Nie zapomnij nacisnąć Return .) Weź ten adres Wi-Fi, który właśnie znalazłeś, i bardzo dokładnie go wyszukaj:

grep -i D0:23:DB:6C:B9:13 *

Zamiast mojego przykładu użyj adresu Wi-Fi . Zobaczysz coś takiego:

39c1082da11b4920c2298dca702ca3795efbf0cc.plist: <string>d0:23:db:6c:b9:13</string>

Długi ciąg cyfr i liter kończących się na .plist (bez dwukropka) to plik, który musisz usunąć! (Jeśli nic nie widzisz, bardzo dokładnie sprawdź, czy poprawnie wpisałeś adres Wi-Fi. Jeśli nadal nic nie widzisz, Twoje urządzenie prawdopodobnie nie było zaufane. Bądź bardzo ostrożny, aby używać zera a nie litera O po wpisaniu tego ciągu!)

Jak usunąć plik? Cóż, wpisz:

sudo rm xx...xx.plist

gdzie „xx ... xx.plist” to plik, który chcesz usunąć (w tym przykładzie „39c1082da11b4920c2298dca702ca3795efbf0cc.plist”). Możesz użyć funkcji kopiuj i wklej dla nazwy pliku lub wpisz kilka pierwszych liter nazwy i naciśnij klawisz Tab . Musisz wpisać hasło (i musisz skonfigurować się jako administrator na komputerze Mac), ale spowoduje to uszkodzenie pliku i niezaufanie urządzenia za pomocą tego adresu Wi-Fi.

(Moje przeprosiny dla adeptów CLI na podstawie tego długiego wyjaśnienia, ale nawet bardzo biegli użytkownicy komputerów Mac niekoniecznie przeglądają wiersz poleceń systemu Unix. I tak, wiem, co to jest adres MAC, ale wyobraź sobie zamieszanie!)


Czy nie byłoby łatwiej zastąpić ręczne wyszukiwanie w trzecim akapicie grep MACAdress *.plist(może być łatwiejsze nawet dla osób, które nie robią bzika)? Witamy na stronie!
nohillside

To świetny pomysł! Ale problem z użyciem <b> grep </b> polega na tym, że to wiersz następujący po „WiFiMACAddress” ma rzeczywisty adres. Jednak tutaj jest wiersz używający <b> egrep </b>, który szuka dowolnego wzorca adresu MAC i (w moim teście) zapewnia czystą listę plików i adresów:egrep -i '[0-9a-f]{2}(:[0-9a-f]{2}){5}' *.plist
Ed Hall

Celem jest znalezienie pliku zawierającego adres MAC, prawda? Szansa posiadania czegoś, co wygląda jak adres MAC (a nawet tego samego) dla innego klucza, jest, powiedzmy, bardzo mała. Więc grep MAC *.plistdaje nazwę plist chcesz usunąć :-)
nohillside

2
Ach, więc masz na myśli grep dla konkretnego adresu. Tak, to zadziała świetnie. Przykład: grep -i "D0:23:DB:6C:B9:13" *.plist. (Prawdopodobnie będziesz potrzebować, -iponieważ, przynajmniej w moim teście, iPhone używał wielkich liter, podczas gdy katalog blokowania używa małych liter.) Zredaguję oryginalną odpowiedź, aby odzwierciedlić to rozwiązanie (zakładając, że SE pozwala mi).
Ed Hall,

To powinna być zaakceptowana odpowiedź. Dzięki za pomoc. -I było ważne ... Nie mam nic przeciwko wierszu poleceń, więc nie przeczytałem go dokładnie i zastanawiałem się, dlaczego mój się nie pojawił.

12

Usuń zawartość folderu Lockdown na komputerze, pozostawiając sam folder na swoim miejscu.

Działa to dla mnie, zarówno iTunes, jak i wszystkie urządzenia z systemem iOS poprosiły mnie ponownie o autoryzację przy następnym połączeniu.

może być konieczne wskazanie poprawnego pliku, jeśli chcesz usunąć tylko jedną autoryzację.

patrz http://support.apple.com/kb/TS5335


3

Wiem, że to jest stare, ale dla tych, którzy się z nim spotykają, powyższe odpowiedzi, szczególnie wybrane, nie są całkowicie poprawne lub nie są specyficzne dla konfiguracji pytających (Windows 7).

Można „od zaufać” komputerowi od strony komputera, po prostu przejdź do C: \ ProgramData \ Apple \ Lockdown (start, wpisz% ProgramData% \ Apple \ Lockdown)

Istnieją pliki .plist, które zawierają certyfikaty urządzenia i hosta używane do parowania (zaufania) i są nazywane przy użyciu UDID urządzeń iOS. Usuń plik związany z urządzeniem, które chcesz sparować (usuń zaufanie). Usunięcie wszystkich oprócz SystemConfiguration.plist działałoby, ale spowodowałoby także konieczność ponownego sprawdzenia wszystkich innych. Możesz uzyskać UDID swojego urządzenia na kilka sposobów, z których jeden, skoro pytający powiedział, że iTunes się wyskakuje, znajduje się na głównej stronie „Podsumowanie” urządzenia, na górze znajduje się „Numer seryjny:” Kliknij raz, aby się przełączyć do UDID.

Inne metody sugerowane nawet przez Apple nie są idealne, ponieważ usuwają zaufanie ze wszystkich urządzeń, a także domyślnie inne kluczowe ustawienia powodujące, że musisz je zmienić z powrotem tak, jak chcesz.

Jest to poważny problem bezpieczeństwa, który mnie zadziwia, że ​​Apple nie rozwiązuje go lepiej. Mówię poważnie, ponieważ pozwala to na ominięcie wszystkich kodów (obecnych lub zmienionych w przyszłości), które trzeba wprowadzić, aby mieć dostęp do urządzenia z iTunes / komputera i zbierać z niego wszelkiego rodzaju dane. Jeśli nie ustawiono hasła do szyfrowania kopii zapasowych (przykleja się do urządzenia, a nie komputera), można je utworzyć i wykonać kopię zapasową również bardziej wrażliwych danych. iTunes powinien mieć zaimplementowaną metodę „nieufności”, ale tego nie robi. To dosłownie jak konfiguracja, w której można się zalogować (na przykład przy użyciu powszechnie używanego hasła do nazwy użytkownika zamiast wpisywania hasła w celu odblokowania i wybrania opcji „Ufaj”) i nie wylogować się i mieć ciągłe logowanie, nawet jeśli zmienisz hasło !!


2

Zresetuj ustawienia prywatności. To zadziałało dla mnie. Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Resetuj lokalizację i prywatność


1

Jedno proste rozwiązanie, które znalazłem (łatwe, jeśli pamiętasz datę Trust'ed) -
1. Otwórz folder na ścieżce „/ var / db / lockdown” za pomocą „Idź do folderu” w menu „Idź” w Finderze
2. Krótki elementy według daty
utworzenia 3. Wyszukaj .plist, jeśli masz pojęcie o dacie utworzenia. Mój był dziś poniżej;) Lub po prostu otwórz każdy plik .plist i dopasuj adres WiFiMACAdres do adresu MAC urządzenia
4. Usuń ten plik
Hurrey! Uczyniłeś!


1

Znajdź swój adres MAC Wi-Fi na urządzeniu z iOS: Ustawienia> Ogólne> Informacje> „Adres Wi-Fi”

na przykład. 40:98:aa:01:02:03

Następnie na komputerze Mac chcesz usunąć zaufanie z:

sudo find /var/db/lockdown -name '*.plist' -exec fgrep -i '40:98:aa:01:02:03' {} \; -delete 

0

Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Resetuj wszystkie ustawienia powinny to zrobić, jeśli naprawdę potrzebujesz cofnąć zaufanie.


Przywrócenie ustawień fabrycznych nie usuwa zaufania.

@Chicago Jak byś mógł powiedzieć? A gdzie / jak przechowywane byłyby informacje „zaufania”, aby przetrwały reset? Co więcej, dlaczego, u licha, Apple miałoby tak działać? Myślę, że wszystkie pytania pomogłyby nam uzyskać odpowiedzi.
irracjonalny Jan

-1

Przejdź do Menedżera urządzeń , znajdź urządzenie i usuń sterownik iPhone'a. Kliknij prawym przyciskiem myszy „Apple Iphone”> Właściwości> Sprzęt> Właściwości> Wyłącz> [OK].

Voila !!!


1
Przydałoby się podanie szczegółowych instrukcji. Taka odpowiedź w jednym zdaniu niewiele pomaga.
MK

Czy usunięcie sterownika nie zapobiega ładowaniu na komputerze? Czy to oznacza również, że żaden iPhone nie może się zsynchronizować z tym iTunes?
bmike

-2

jeśli otworzysz iTunes na komputerze, któremu nie chcesz ufać ... jest pasek z Plikami, Edycja, Veiw, Sterowanie, Sklep, Pomoc

kliknij „Sklep” Przewiń w dół i kliknij „Wycofaj autoryzację komputera”


4
Czy nie jest to związane z limitem pięciu komputerów na korzystanie z treści zakupionych w sklepie iTunes ? Czy dotyczy to również synchronizacji?
Brant Bobby

Nie widziałem tej pomocy w trzech przypadkach, w których próbowałem.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.