Zalety korzystania ze stosu MAMP w porównaniu z rodzimym udostępnianiem sieci Web na komputerze Mac i pobranym MySQL


11

Zastanawiam się, jakie są zalety korzystania ze stosu MAMP zamiast Udostępniania w sieci Web, dostarczanego wraz z komputerem Mac i MySQL pobranymi i zainstalowanymi ręcznie?

Widzę, jak w niektórych przypadkach MAMP może mieć najnowsze / inne wersje apache / mysql / php, ale czy są jakieś inne zalety?

Mój MCB przyszedł z Snow Leopard 10.6.6 z Apache 2.2.15 i PHP 5.3.3 - tak dość nowymi (choć nie najnowszymi) wersjami.
Ponieważ oba zostały zainstalowane, nie widziałem powodu, aby dostać coś, co ma tę samą funkcjonalność.

Instalowanie MySQL również było bardzo proste, więc to nie może być powód.

Odpowiedzi:


11

Powiedziałbym, że ujednolicona integracja GUI.

MAMP

Dzięki MAMP masz jedno okno do zarządzania Apache, PHP i MySQL. Podczas gdy dzięki wbudowanemu stosowi musisz ręcznie aktywować PHP i mieć inny interfejs dla MySQL (bez łatwego sposobu włączenia lub wyłączenia)

Ustawienia MAMP


1
To. Chodzi o łatwość konfiguracji. Absolutnie kocham MAMP.
Ben Wyatt,

To jest łatwe. To wszystko. Uwielbiam MAMP PRO za ustawienia vhosta i wszystko inne.
Comic Sans

Mam poważne problemy z uprawnieniami do instalacji natywnej.
Ben Racicot

6

Wadą jest to, że instalujesz rzeczy, które już zainstalowałeś. Może to powodować problemy, gdy - na przykład - chcesz używać PHP za pomocą wiersza polecenia. Spowoduje to domyślną aktywację wbudowanej wersji PHP zamiast tej dołączonej do MAMP. Jeśli są różne, wyniki mogą być nieoczekiwane.

Polecam używanie domyślnych wersji OSX zarówno Apache, jak i PHP. Po pierwszym uruchomieniu naprawdę nie potrzebujesz panelu sterowania ani niczego takiego.


Naprawdę nie zastanawiałbym się nad zainstalowaniem innej wersji PHP do zainstalowania tych samych rzeczy. Może być konieczne przełączanie między wersjami php w celu dopasowania do innego serwera, który zamierzasz popchnąć do produkcji. Coś może się zepsuć w innej wersji PHP, więc nie jest to wadą i technicznie nie jest to samo. Istotą używania PHP w wierszu poleceń jest nieporozumienie użytkowników co do tego, co zostało pierwotnie zainstalowane na ich komputerze. Może to mylić początkującego, ale nie kogoś, kto wie, co się dzieje.
JoeMoe1984

@ JoeMoe1984 Jesteśmy już 5,5 roku dalej i całkowicie się z tobą zgadzam. Od tego czasu wiele się zmieniło.
julesj

5

W rzeczywistości przewaga numer 1 w korzystaniu z MAMP jest ogromna: za każdym razem, gdy aktualizujesz swój system, twoje środowisko się nie psuje!

Było kilka aktualizacji Snow Leopard (a może to Leopard na Snow Leopard, nie pamiętam), które złamały MySQL. Jednym z nich było przeniesienie pliku mysql.socket. Była kolejna aktualizacja zepsutego PHP. W obu przypadkach musiałem godzinami polować w Internecie, aby znaleźć niejasne strony z informacjami o tym, jak je naprawić.

Dzięki MAMP nie masz tego problemu, możesz zainstalować wszystkie aktualizacje systemu operacyjnego, a nawet wyczyścić dysk twardy i zainstalować od zera (pod warunkiem, że oczywiście wykonasz kopię zapasową aplikacji MAMP) i nadal masz całe środowisko tak jak wcześniej . To jest główny powód, dla którego używam MAMP. Zbyt wiele razy ugryzły mnie te problemy.

Niedogodności:

Podczas kompilowania nowych rzeczy musisz upewnić się, że używasz plików MAMP, a nie wbudowanych. Czasami może to stanowić problem dla niektórych bitów Railsów (pojawia się klejnot Pasażera Phusion, który narzeka, że ​​nie znalazł źródeł apache). Ale w zależności od tego, ile robisz majsterkowania, MAMP jest darem niebios.

Jeśli chodzi o powielanie rzeczy na dysku, rozwiązanie jest bardzo proste, wystarczy usunąć wbudowane instalacje, które ci przeszkadzają, pozbyłem się / usr / local / Mysql, aby uniknąć konfliktów. Chociaż nie polecałbym usuwania apache i PHP.


Długo nie byłem użytkownikiem Maca, ale aktualizacja Mavericks zepsuła instalacje MAMP.
PeterT
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.