Jak obniżyć firmware EFI do wersji 1.6


10

Usiłuję uzyskać dysk twardy SATA III do pracy w moim MacbookPro5,1. Wydaje mi się, że w końcu doszedłem do wniosku, że jeśli obniżę wersję oprogramowania układowego EFI do wersji 1.6, mój komputer będzie negocjował łącze z prędkością SATA 1 i napęd będzie działał poprawnie. Jednak wszystkie instrukcje wskazują na plik, który już nie istnieje. W tej odpowiedzi znajdziesz instrukcje, w których plik już nie istnieje .

Czy ktoś ma kopię pliku aluminium.macbook.pro.recovery.dmg?


Czy kiedykolwiek znalazłeś sposób na uruchomienie dysku SATA III? Mam podobny problem z komputerem MacbookPro8,2 - jest to tylko stabilny SATA II w optibay, ale mój nowy dysk korzysta z SATA III
errant.info

Niestety nie. Możesz zmienić wersję oprogramowania układowego zgodnie z odpowiedzią, ale to nie rozwiązało mojego rzeczywistego problemu. W końcu zmieniłem przeznaczenie dysku. W rzeczywistości dysk okazał się nadal wadliwy w stosunku do SATA III w systemie Windows, więc moim problemem był prawdopodobnie zły dysk (mimo że został już wymieniony za pośrednictwem RMA).
Meustrus

Odpowiedzi:


8

W końcu udało mi się z powodzeniem obniżyć oprogramowanie układowe EFI do wersji 1.6. Niestety nie spowodowało to awarii mojego dysku twardego. Jednak zamierzam odtworzyć tutaj moje kroki, aby cały świat wiedział, co trzeba:

 1. Pobierz pakiet aktualizacji oprogramowania układowego EFI z Apple. Oto łącze, którego użyłem do wersji oprogramowania układowego 1.6 dla mojego Macbooka Pro5,1, koniec 2008 roku: http://support.apple.com/kb/DL746
  • OSTRZEŻENIE! Jeśli użyjesz niewłaściwego oprogramowania dla swojego komputera, złe rzeczy prawie na pewno się zdarzą. To nie jest moje doświadczenie, ale prawdopodobnie zepsuje twój komputer, co oznacza, że ​​zmieni się z komputera, który może obliczyć rzeczy, w cegłę, która po prostu tam siedzi. Zostałeś ostrzeżony!
 2. Aktualizacja oprogramowania układowego EFI 1.6 jest dostarczana jako plik .pkg. Ponieważ nie wyodrębni się za Ciebie, chyba że komputer potrzebuje aktualizacji, musisz ją wyodrębnić. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest rozpakowanie aplikacji . Po wypakowaniu zawartości za pomocą unpkg powstanie folder „MacBookProFirmwareUpdate / Applications”. Przenieś aplikację „MacBookProFirmwareUpdate / Aplikacje / Narzędzia / MacBook Pro EFI Update.app” do „/ Aplikacje / Narzędzia /” (gdzie znajduje się aplikacja kalkulatora itp.).
 3. Teraz nadchodzi magiczna część: otwórz okno terminala i uruchom następujące polecenie (wszystkie w jednym wierszu):

  / usr / sbin / bless -mount / -firmware "/ Aplikacje / Narzędzia / MacBook Pro EFI Firmware Update.app/Contents/Resources/MBP51_0074_01B_LOCKED.scap" --recovery --verbose

  • OSTRZEŻENIE: omija WSZYSTKIE kontrole bezpieczeństwa wbudowane w aplikację. Użytkownik jest odpowiedzialny za upewnienie się, że komputer jest podłączony do niezawodnego źródła zasilania i że aktualizacja nie zostanie przerwana. Odpowiadasz za upewnienie się, że to oprogramowanie będzie działać na twoim komputerze. Nie jestem odpowiedzialny za to, że zmieniłeś komputer w coś innego niż komputer.
  • Uwaga: To polecenie dotyczy wersji 1.6. W przypadku innej wersji musisz zmienić nazwę pliku na dowolną zawartą w pakiecie pobranym z Apple.
  • Ta --verboseopcja powinna informować Cię o wszelkich błędach.
  • To działałoby tylko dla mnie na wewnętrznym dysku twardym, ponieważ dysk zewnętrzny „nie był akceptowalny dla dysku odzyskiwania” lub cokolwiek innego. Usunięcie --recoveryopcji powoduje, że następny krok się nie dzieje.
 4. Zrestartuj swój komputer. Usłyszałem zły dźwięk, a potem był szary ekran Apple z paskiem postępu. To dobra rzecz. Jeśli tego nie rozumiesz, coś poszło nie tak.

 5. Twoje oprogramowanie EFI powinno zostać sflashowane! Uruchom „System Information.app”, aby sprawdzić, czy „Boot ROM Installed” jest zgodny z nazwą .scappliku użytego powyżej. W przypadku wersji 1.6 jest to „MBP51.0074.B01”.

Aby przejść do tego punktu, musiałem zdemontować aplikację do aktualizacji oprogramowania układowego pobraną w kroku 1, aby uzyskać polecenie w kroku 3. Myślę, że to ta --recoveryczęść sprawiła, że ​​w końcu zadziałało, ale zrobiłem też kilka innych rzeczy z nieznanym efekt:

 • W kroku 2 znajduje się również plik „MacBookProFirmwareUpdate / System / Library / LaunchAgents / com.apple.updater.macbookpro.efi.plist”, który rozpakowałem do odpowiedniej lokalizacji.
 • Po kroku 3 uruchomiłem również następujący AppleScript:

tell application "System Events"

make new login item at end of login items with properties {path:"/Applications/Utilities/MacBook Pro EFI Firmware Update.app/Contents/Resources/MBP51_0074_01B_LOCKED.scap"}

end tell


Uwaga: ostrzeżenia są bardzo prawdziwe. Postępowałem zgodnie z instrukcjami do litery (chociaż trzeba było uruchomić polecenie terminalu sudo) na MBP w połowie 2009 roku. Mam restart i pasek postępu, ale potem uruchomił się ponownie i teraz jest cegła.
Robino,

1
Przykro mi to słyszeć. Wygląda na to, że masz MacbookPro5,2 (połowa 2009 r.), A ja mam MacbookPro5,1 (koniec 2008 r.). Bardzo ważne jest, aby używać oprogramowania układowego specyficznego dla twojej wersji. Uruchomienie aktualizacji może poinformować Cię, czy wersja jest poprawna, zanim poinformuje Cię, że nie możesz obniżyć wersji. Jeśli chodzi o naprawianie klocka, możesz użyć płyty CD z oprogramowaniem do przywracania oprogramowania? Znalazłem to: lifewire.com/mac-firmware-restoration-2259978
meustrus

To doskonała sugestia i głosowałem za twoim komentarzem. Byłoby jednak przyzwoicie z twojej strony, gdybyś podał to w odpowiedzi na moje pytanie. apple.stackexchange.com/questions/263636/...
Robino
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.