Jaka jest najszybsza prędkość połączenia / najkrótszy czas, jaki upłynął za pomocą Migration Assistant?


11

Korzystając z Asystenta migracji do przenoszenia użytkowników, plików i folderów ze starego komputera Mac na nowy, masz kilka różnych możliwości, w zależności od zaangażowanych komputerów Mac. Zakładając, że oba komputery Mac mają odpowiednie porty, które porty powinny być używane w rzeczywistej sytuacji? Proszę nie podawać notowań teoretycznych prędkości portów; Szukam rzeczywistych doświadczeń, które pozwolą szybciej wykonać pracę.

Wybrane porty:

  • FireWire 400 w trybie dysku docelowego
  • FireWire 400 do 800 w trybie dysku docelowego
  • FireWire 800 w trybie dysku docelowego
  • 100 Megabit Ethernet na Gigabit Ethernet w systemie operacyjnym
  • Gigabit Ethernet na Gigabit Ethernet w systemie operacyjnym
  • Kabel piorunowy w trybie dysku docelowego

1
Wycofałem edycję, ponieważ pytam konkretnie o szybkości przesyłania danych w scenariuszu Asystent migracji, ale nie w ogólnym tego słowa znaczeniu. Na przykład Thunderbolt i Fibre Channel to technologie szybkiego transferu danych, które zostały wdrożone na komputerach Mac, ale żadna z nich nie jest odpowiednia do użytku w Migration Assistant, umieszczając je na tej samej łodzi co USB 2.0, USB 3.0 i eSATA.
Negrino

2
Niestety, to pytanie jest retoryczne. Nie ma potrzeby uzyskiwania „rzeczywistych doświadczeń”, które nie pasują do teorii. Chodzi o to, że każdy port jest szybszy od drugiego, więc po prostu uporządkuj je: Gigabit> Megabit> FW800> FW400. Jeśli więc możesz podłączyć obie maszyny do przełącznika gigabitowego, będzie to oczywiście szybsze.
Martin Marconcini,

3
@ Martín Nie ma w tym nic retorycznego. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​teoretyczne prędkości dla danej technologii często nie są porównywalne z prędkościami rzeczywistymi. Na przykład USB 2.0 jest ustawiony na 480 Mbps, w porównaniu do 400 Mbps FireWire 400. Jednak z łatwością można znaleźć wiele testów porównawczych pokazujących, że FW400 jest znacznie szybszy niż USB 2.0 w rzeczywistości. W scenariuszu Migration Assistant istnieją inne uwagi, takie jak kopiowanie aż 2 milionów małych plików, które pokazują mocne i słabe strony danej technologii pod względem kosztów ogólnych i sygnalizacji.
Negrino

@Negrino, mimo że masz rację, wciąż nalegam, aby przewaga Gigabit w porównaniu do 100Megabit Eth (lub 10!) I FW800 ponad 400 (i USB 1/2) była bardzo oczywista. Masz rację, że FW400 może utrzymać lepszą przepustowość, ale czysta magistrala USB2.0 jest „szybsza” niż FW400 w niektórych scenariuszach (małe pliki, jak prawidłowo opisałeś, w porównaniu do dużego pliku, w którym FW400 zachowa lepszą ogólną szybkość -> przetestowane przeze mnie).
Martin Marconcini,

2
Na to pytanie nie można odpowiedzieć zdecydowanie, ponieważ tyle zależy od faktycznej sytuacji na komputerze Mac dostarczającym dane. FW800 jest ogólnie nieco szybszy niż Gigabit Ethernet w celu zapewnienia ciągłego przesyłania danych ze względu na niższy narzut i opóźnienie. Podłączenie dwóch komputerów Mac za pomocą jednego kabla zmniejszy efekty sieciowe, ale głównym czynnikiem w uruchomieniu asystenta migracji jest to, jak fragmentaryczny jest katalog katalogów, a nie to, czy do połączenia używa się FW800 lub GBE. 100 ethernet jest najwolniejszym, zaraz za nim FW400.
bmike

Odpowiedzi:


12

Gigabit Ethernet do Gigabit Ethernet. Następny byłby FireWire 800 do FireWire 800. Tryb dysku docelowego Thunderbolt testuje, aby był równoważny FireWire 800 w trybie dysku docelowego.

Wygląda na to, że system operacyjny może utrzymywać łącze gigabitowe pełniejsze niż jest to możliwe w trybie dysku docelowego, nawet jeśli łącze trybu docelowego ma znacznie wyższą dostępną przepustowość.


Powiedziałbym, że Megabit byłby w stanie utrzymać lepszą szybkość transferu niż FW800. Ale nie mam nic na poparcie tego.
Martin Marconcini,

1
@ Martín: Technicznie, FW800 może obsługiwać połączenia 3,2 Gb, ale Ethernet jest szybszy w użyciu w świecie rzeczywistym. Ponadto nie ma sieci Ethernet Mb. Pierwsza specyfikacja sieci Ethernet wynosiła 10 Mb, a następnie 100 Mb i Gb. FW400 obsługuje połączenia 400 Mb, ale nie wiem, co dostaje w prawdziwym świecie.
ughoavgfhw

masz rację!
Martin Marconcini,

Zredagowałem pytanie, aby odzwierciedlić twoją korektę dotyczącą 100 Mbps Ethernet. Dzięki. To nauczy mnie pisać pytania późno w nocy!
Negrino

Ta odpowiedź jest nieaktualna ... najszybszym teraz, jaki udało mi się przetestować, jest smb mount nad mostem piorunowym (blisko 10 Gigabit). Tryb dysku docelowego piorun jest szybszy. Testowane na MacBookach USB-C (2018)
y3sh

3

Podczas gdy dominujące myślenie, że gigabit jest szybszy niż FW800, jest prawdziwe w najbardziej podstawowej teorii, jednak nie sprawdza się w praktyce. Podczas migracji przez Ethernet maszyna źródłowa ma załadowany system operacyjny i komunikuje się za pośrednictwem protokołu rozmów zaprojektowanego dla dzikiej nieznanej, czyli otwartej sieci.

Przesyłanie Firewire z asystentem migracji odbywa się na maszynie źródłowej w trybie „dysku docelowego” ... żaden system operacyjny nie jest załadowany i zasadniczo działa jako zewnętrzny dysk twardy.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​FW800 w trybie dysku docelowego zapewnia doskonałą wydajność.


1

Właśnie przesłałem 25 GB użytkownika z MacBooka Pro 5,3 z systemem 10.7.5 na MacBooka Pro 9,2 za pośrednictwem Gigabit Ethernet (bezpośrednie połączenie kablowe z własnymi adresami IP). Zajęło to 23 minuty, chociaż wskaźnik pozostałego czasu wzrósł z 5 do 8, a następnie spadł do zera przez większość tego czasu.

Następnie przeniosłem tego samego użytkownika z MacBooka Pro 9,2 w docelowym trybie dysku do MacBooka Air 4,2 z systemem 10.7.5 za pośrednictwem Thunderbolt i zajęło to tylko 5 minut, a wskaźnik pozostałego czasu spadł monotonicznie z 3 do 0.

Wnioskuję, że Thunderbolt jest znacznie szybszy niż Gigabit Ethernet.


0

Podczas ostatniej aktualizacji komputera wypróbowałem FireWire 400. Powiedział, że po 23 godzinach anulowałem go po czterech. Podłączyłem Ethernet i cały proces zajął 23 minuty. Ethernet - Ethernet jest szybszy niż FireWire 400.


Gigabit Ethernet z pewnością jest, 100 Megabit prawdopodobnie nie
nosideside

0

Rodzaj zależy od zaangażowanych napędów. Moje migracje (robię to dla całej rodziny na każdym nowym komputerze Mac) przebiegają najszybciej przez Thunderbolt, gdy oba końce korzystają z pamięci flash, ale wydaje się, że działają szybciej przez Gigabit Ethernet, gdy jest to dysk twardy do pamięci flash i jeśli jest to dysk twardy na dysk twardy, nie potrafię odróżnić Gigabit Ethernet od Firewire 800.

Tryb dysku docelowego to mój sposób na migrację z Maca na Maca, kiedy pamiętam, że go taktowałem, przeniosłem 120 GB z mojego MacBooka Air 2011 na 2013 około 5 minut szybciej, kiedy to zrobiłem Tryb dysku docelowego niż kiedy redidowałem go na OS.

Dlaczego musiałem to przerobić, no cóż, nie rozmawiamy o tym;) ale to była dobra okazja do porównania :)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.