Ile wzmacniaczy powinna ładować ładowarka samochodowa iPhone'a 5s?


12

Patrząc na Amazon w poszukiwaniu ładowarki samochodowej, zauważyłem, że różne produkty mają różne wartości wzmacniaczy, przy czym najczęściej są to 2.1 i 3.1. Jaka jest zalecana wartość?

Czy to w ogóle ma znaczenie? Czy to coś więcej niż fakt, że więcej wzmacniaczy oznacza szybsze ładowanie?

Odpowiedzi:


14

Więcej wzmacniaczy nie oznacza szybszego ładowania. IPhone (i dowolne urządzenie elektroniczne) pobiera tyle prądu, ile wymaga, i nie więcej. Ładowanie iPhone'a zajmie 1A, a iPada 2.1A.

Używanie ładowarki, która jest w stanie dostarczyć więcej prądu niż wymaga to urządzenie, nie szkodzi, ale nie ma też żadnych korzyści.

Dostarczenie mniejszego prądu niż wymaga urządzenie doprowadzi do dłuższych czasów ładowania lub w ogóle nie będzie ładowania.


3
W praktyce iPhone'y ładują się trochę szybciej dzięki ładowarce do iPada. Wygląda na to, że obwód ładowania może pobierać nieco więcej prądu niż zapewnia standardowa ładowarka.
jaberg

Ładowarki Apple iPad, zgodnie z Apple Store Genius, mają czujnik, który może wykryć iPhone'a, aw takim przypadku wyda tylko 1AMP, ale jeśli użyjemy innej ładowarki nie z Apple, to ładuje iPhone'a szybciej, a nawet może się pogorszyć baterię lub całkowicie spal swój iPhone
Muhammad

7

Nie zgadzam się z częściami odpowiedzi Nathaniela . Normalna ładowarka do iPhone'a ma moc 5 W i nieco ponad wzmacniacz. Używając ładowarki do iPada, 10 W lub nowsza 12 W absolutnie szybciej naładuje twój iPhone. W rzeczywistości prawie dwa razy szybciej. Istnieją jednak spekulacje, że może to skrócić żywotność baterii. Nie miałem problemów z użyciem ładowarki iPada w moim 5S i jest on ładowany w krótkim czasie. Sądzę, że zaryzykujesz, ale tak, ładowarka ipad 2.1 A znacznie skróci czas ładowania.


4
To wygląda na trochę zagubionego. Pytanie dotyczy prądu, a nie watów. 2,1 A (2,1 A) to nie to samo, co 2,1 W (2,1 W). Poza tym spekulacje pozasądowe raczej nie będą pomocne. Ponadto w odniesieniu do „Ta odpowiedź jest fałszywa” - nie jest to forum dyskusyjne, nie należy używać odpowiedzi do komentowania innych odpowiedzi. Po prostu trzymaj się odpowiedzi na oryginalne pytanie.
DW

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że więcej wzmacniaczy (I) oznacza więcej watów (P), ponieważ P = I * U i U są w tym przypadku stałe (5 V).
bviktor

0

Używam ładowarki 2.1 Amp dla mojego iPhone'a 5, który ładuje się bardzo szybko od 0 do 30 w zaledwie 15 minut!


0

Ładowarki samochodowe zwykle źle przedstawiają natężenie prądu, które dostarczają. Mam kilka, z których większość wskazuje 2.1A, i ładują one mojego iPada 4 i iPhone'a 6 w różnym tempie. Cena nie jest gwarancją, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​korelacja jest taka: markowy Griffin PowerJolt to moja najdroższa i najszybsza ładowarka samochodowa.

https://store.griffintechnology.com/ipad/powerblock-powerjolt-wall-and-car-chargers-with-lightning-connector


-3

Ładowarki I-pad dostarczają prąd o napięciu 12 V, a nie 5 V, dlatego nie ładuje telefonu szybciej, ale uszkadza port ładowania. *

* To jest całkowicie błędne. Prąd jest mierzony w amperach (I), a nie w woltach (V). Gdzie moc wynosi W: W = IxV.

Nie wiem, czy wyższe moce uszkodzą Twój telefon, ale wiem, kiedy przypadkowo podłączę iPhone'a do ładowarki iPada, nagrzewa się znacznie .... Byłbym bardzo zadowolony, że gdyby został pozostawiony na dłuższy czas spowoduje to przegrzanie i trwałe uszkodzenie mojego telefonu!


2
Prąd mierzy się w amperach, a nie w woltach, aby rozpocząć. Jednak ładowarki iPhone'a i iPada zasilają napięcie 5 V. Model iPhone'a zapewnia maks. ~ 1A, a iPad ~ 2A. Obwód ładowania w urządzeniu pobiera tylko limit projektowy.
Kevin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.