Antywirus nie jest widoczny na urządzeniach z iOS


2

Dlaczego nie ma żadnych antywirusów na urządzenia z systemem iOS, takie jak iPhone'y i iPady, podczas gdy Android ma wiele dostępnych?

Aktualizacja Artykuł tutaj pokazuje, że miały miejsce również ataki na urządzenia z systemem iOS http://www.informationweek.in/informationweek/news-analysis/277157/researchers-breach-apple-famed-ios-security-wall


2
Wynika to z faktu, że nie ma potrzeby stosowania aplikacji antywirusowych ani anty-malware na iOS, kropka. Platforma Android cierpi z powodu dużej ilości wirusów i złośliwego oprogramowania, ale iOS nie.

@WheatWilliams - W rzeczywistości musisz usunąć fakty, istnieją złośliwe programy, które również wpływają na iOS, możesz zobaczyć w linku, który właśnie podałem.
killswitch


1
@killswitch „Złośliwe oprogramowanie” w artykule, do którego linkujesz, jest nadal ograniczone przez piaskownicę.
Andrew Larsson,

1
@killswitch Thanks. Spójrz na apple.stackexchange.com/help/dont-ask - istnieje wiele odmian tego, jak ludzie widzą „prośbę o wyjaśnienie” w porównaniu do „szukania dyskusji”, co może tłumaczyć niektóre negatywne głosy, które ma obecna edycja pytania dostałem.
bmike

Odpowiedzi:


10

Ze względu na application sandboxingsystem iOS, który ogranicza aplikacje tylko do ich indywidualnie przydzielonych obszarów w systemie plików (i uniemożliwia dostęp do plików innych aplikacji lub systemu operacyjnego, a także pamięci, komunikacji sieciowej itp.), Aplikacja napisana jako program antywirusowy tak naprawdę nie może odczytać niczego poza własną piaskownicą.

Ze względu na ograniczoną wielozadaniowość w systemie iOS aplikacja napisana jako program antywirusowy nie może tak naprawdę długo działać w tle, aby stale skanować system.

Oba te czynniki łącznie uniemożliwiają utworzenie aplikacji antywirusowej na iOS, chyba że urządzenie jest zepsute.

Każdy program antywirusowy, jeśli w ogóle zostanie uznany za konieczny, będzie musiał zostać wykonany przez Apple. Zewnętrzni twórcy aplikacji są ograniczeni do wyżej wymienionych ograniczeń.


Po komentarzach do pytania warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z prezentacją zatytułowaną „ Pojedynek na zabezpieczenia Android i Apple iOS - lipiec 2012 r. ” (Zwłaszcza slajdy od 20 do 33).


Jak powiedziałem w powyższym komentarzu, odkrycie złośliwego oprogramowania nastąpiło prawie miesiąc temu, a ten boks z piaskiem istniał już wcześniej, więc jak to się stało?
killswitch 27.09.13

Każdy produkt na świecie, który żyje i ewoluuje z czasem, miałby pewne problemy z bezpieczeństwem. Chodzi raczej o to, kiedy problemy zostaną znalezione, niż czy. Jestem pewien, że Apple martwi się takimi naruszeniami i traktuje je bardzo poważnie.
MK

Możesz sam przesłać opinię do Apple (choć możesz nie uzyskać odpowiedzi) na apple.com/feedback i powiadomić Apple o swoich przemyśleniach i sugestiach.
MK

3

Krótka odpowiedź brzmi: Apple udostępnia zestaw deweloperski (SDK), który sprawia, że ​​tego rodzaju program jest bardzo ograniczony pod względem funkcjonalności i nie pozwala programom na podłączanie i modyfikowanie systemu operacyjnego, co stało się popularne w przypadku narzędzi do skanowania systemu operacyjnego na komputery stacjonarne.

Oprogramowanie antywirusowe jest ograniczone przez piaskownicę

Jak wyjaśnia Kaspersky , sposób, w jaki aplikacje są obecnie izolowane w sklepie z aplikacjami, nie ma możliwości, aby pakiet antywirusowy skanował poza jego piaskownicą. Nie będzie w stanie skanować plików pobranych z Safari, innych aplikacji, poczty ani niczego innego.

Ale jest dobrze.

Piaskownica Apple ogranicza złośliwe oprogramowanie

Piaskownicy ogranicza również to, co każdy może zrobić malware. Ponieważ aplikacje muszą być podpisane, a interfejsy API, do których mają dostęp, ograniczają ich dostęp, wirus nie może się przedostać. Nie ma obecnie znanych wirusów iOS.


0

Intego, które słyną z produktów zabezpieczających dla komputerów Mac, mają aplikację na iOS na iPada / iPhone'a:

Intego VirusBarrier iOS oferuje skanowanie na żądanie dla iPada lub iPhone'a, abyś mógł przechwycić wszystkie złośliwe pliki i pozbyć się ich, zanim uszkodzą komputer lub ważne pliki.


Chciałbym podziękować za niezrozumienie pytania i oddanie głosu, ponieważ powiedziałem, dlaczego nie są wybitni, a nie nazwa konkretnej firmy !!
killswitch

@killswitch Rozjaśnij nieco głosowanie w dół (lub nawet oskarżenie osoby, która mogła nie głosować). Niektórym spodoba się to łatwe pytanie bez zbytniej kolorystyki lub z góry przyjętych pomysłów, innym wcale się to nie spodoba. To miejsce odbywa się na zasadzie anonimowego głosowania i powinieneś być w stanie zobaczyć, że niektórzy mogą uznać, że jest niejasny, brakuje praktycznej rzeczy do rozwiązania lub nie jest przydatny.
bmike

@killswitch Przepraszam, ale NIE głosowałem. Powiedziałeś, że nie ma żadnego dostępnego dla iOS, cóż, z pewnością istnieje taki, który umieściłem w mojej odpowiedzi (od znanej firmy w zakresie bezpieczeństwa Apple Mac). Jeśli to sprawi, że poczujesz się lepiej, zadałem ostatnio pytanie, które uzyskało głos -4 (ale moim zdaniem było to całkowicie możliwe).
Simon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.