DVD to iPod touch (iTunes)?


3

Mam dużą stertę płyt DVD i plików zakodowanych w DivX z szortami animacyjnymi, które czasami chciałbym oglądać na iPodzie touch 4G, gdy jestem w drodze. Co by było szybki i łatwy sposób przenieść filmy do iTunes, a następnie do iPoda touch? Czasami na DVD znajduje się menu z listą wszystkich skrótów, chciałbym mieć każdy skrót jako oddzielne pliki (lub "element" w iTunes).

Czy istnieje również sposób (automagicznie) optymalizacji filmów pod kątem ich wyświetlania na iPodzie (tj. Dostosowanie jakości i rozdzielczości dla małego ekranu dotykowego odtwarzacza iPod oraz w celu zwiększenia żywotności baterii). Byłoby to idealne: iTunes jest moim głównym repozytorium wszystkich moich filmów w najlepszej możliwej jakości, aby mogli pracować również na dużym ekranie. Po skopiowaniu na iPoda, są one ponownie kodowane z mniejszą szybkością transmisji i rozdzielczością.

Odpowiedzi:


4

Najlepszą lub najczęściej stosowaną metodą transkodowania DVD i plików DivX na iPoda będzie Hamulec ręczny . Hamulec ręczny ma ustawienia wstępne dla prawie wszystkich obecnych urządzeń iDevices. Zacznę od czytania hamulca ręcznego Przewodnik Mac GUI i wybranie iPoda Touch z ustawień wstępnych celu (zdjęcie na stole montażowym 2 z przewodnika) i dostosowanie wybranej docelowej prędkości bitowej równej 700ish dla urządzenia z małym ekranem.

Jeśli interesuje Cię skryptowanie procesu oszczędzania czasu, Handbrake ma świetny interfejs CLI i przewodnik to usprawniłoby proces.

Innym popularnym rozwiązaniem byłoby MacTheRipper .


1

Nie sądzę, że iTunes ma jakąkolwiek możliwość automatycznego ponownego kodowania plików wideo podczas ich synchronizacji. Musisz mieć pod ręką dwie kopie: oryginały na DVD lub w formacie DivX i inną (mniejszą) kopię w formacie H.264. (Istnieją inne kodeki wideo, które będą działać, ale tak długo, jak jest to specyficzne dla twojego dotyku, możesz równie dobrze wykorzystać kodek, który zajmie najmniej miejsca.)

Aby zgrać dyski DVD: Hamulec ręczny z VLC w razie potrzeby (naruszenie prawa autorskiego jest złe, ale nie jestem twoją matką, więc nie obchodzi mnie to) Aby ponownie zakodować film, możesz równie dobrze użyć hamulca ręcznego, o ile masz go w pobliżu.


1

Konwerter mediów

Darmowe, open source i tak szczupłe, jak to tylko możliwe. Wybierasz docelowe urządzenie, przeciągasz na niego media i jedzie do miasta. Nie ma wielu opcji, które mogą przeszkadzać, a domyślne ustawienia są tym, czego większość ludzi chce, przez większość czasu. Oni nawet mają udostępniane ustawienia więc jeśli trafisz na szczególnie ładną kombinację, możesz ją przekazać dalej i na odwrót.

Media Converter


-1

Dyski DVD są sformatowane w pliku VOB i nie jest to obsługiwany typ pliku dla iPoda. Najlepszym sposobem na oglądanie DVD na iPodzie jest zmiana formatu wideo na mp4, m4v lub mov, które są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami Apple.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.