Błąd certyfikatu podczas korzystania z Chrome na iOS z firmowym urzędem certyfikacji


10

Korzystam z iPada z zainstalowaną przeglądarką Google Chrome, aby uzyskać dostęp do Internetu. Pobrałem i zainstalowałem urząd certyfikacji Netbox Blue z ich strony internetowej . Obecnie mogę uzyskać dostęp do https://stron internetowych za pomocą Safari, jednak nie mogę uzyskać dostępu do tych stron za pomocą aplikacji Chrome. Podczas korzystania z Safari nie otrzymuję żadnych błędów certyfikatów.

Czy jest jakiś szczególny sposób na dodanie urzędów certyfikacji do aplikacji Chrome, czy jest to problem z moim połączeniem?

Odpowiedzi:


10

Nie ma możliwości dodania urzędów certyfikacji do Chrome.app na iOS. Jedynym sposobem na zarządzanie nimi jest Settings > General > Profiles.

Wygląda na to, że jest to problem z Chrome.app, który nie został jeszcze rozwiązany. Zobacz Chrome na iOS ignoruje zaufany certyfikat głównego urzędu certyfikacji . Dodatkową pomoc można uzyskać, publikując posty na forum Google Chrome (link wcześniej).


1

Przepraszam za późną odpowiedź, ale najłatwiejszym sposobem na znalezienie tego, co znalazłem, jest usunięcie wszystkich profili, przechodząc do Ustawienia> Ogólne> Profile i usuwając wszystkie profile, których nie znasz ...

Mam nadzieję, że to pomaga! :)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.