Jak wskrzesić ekran Thunderbolt?


6

Mam w moim biurze 27-calowy piorun, którego używał ktoś inny. Teraz jest uważany za „złamany”, ale myślę, że można go uruchomić. Oto podsumowanie jego obecnego stanu:

Mogę podłączyć go do mojego MacBooka Pro, a komputer rozpozna wyświetlacz. Pojawia się w zakładce „Aranżacja”. Posiada działające porty USB po podłączeniu kabla USB. Nawet głośniki działają. Ale wyświetlacz jest całkowicie czarny, nawet się nie włącza ani nie miga.

Jak myślisz, co można zrobić, aby to naprawić?

Dziękuję Ci.


nie wiem, czy to jest pomocne, ale zobacz tutaj
Honey

Odpowiedzi:


5

Mam podobny problem kilka tygodni temu. W moim przypadku ekran nie był „całkowicie” czarny, ale był blisko. Przejście do zakładki „Wyświetlanie” w aplikacji ustawień i zwiększenie jasności załatwiło sprawę.

Jednak może to być również rzeczywista awaria sprzętu, jeśli na ekranie nie ma nic widocznego. W takim przypadku powinieneś przenieść wyświetlacz do Autoryzowane centrum serwisowe Apple .

W rozwijanym menu wybierz naprawę Mac, ponieważ wymagają one tego samego szkolenia, narzędzi i umiejętności, aby naprawić komputer tak jak iMac.


W zakładce Wyświetlacze jest tylko jedno ustawienie jasności, które zmienia jasność ekranu MacBooka. Czy jest inne ustawienie, do którego mogę uzyskać dostęp w odniesieniu do Thunderbolt?
cartonn

Przynajmniej w moim przypadku ustawienie jasności na karcie Wyświetlacze zwiększyło także jasność ekranu Piorun. W tej sytuacji suwak znajdował się na najniższym możliwym poziomie, a ekran Thunderbolt był prawie (ale nie całkowicie) czarny. Jestem teraz z dala od mojego biura, więc nie mogę potwierdzić, czy zawsze działa w ten sposób, ale przynajmniej w tej sytuacji wpływ na jasność ekranu Thunderbolta nie miał ekran MacBooka.
user8472

3

Mój kabel Thunderbolt został niedawno zdiagnozowany jako przyczyna „ciemnego” wyświetlacza. Podobnie jak Ty, mam podstawowe funkcje dodatkowe - takie jak ekran Thunderbolt łączący mojego MacBooka pro z siecią LAN. Rozważ więc a) uzyskanie nowego kabla; b) wycieranie nagromadzonego brudu w kablu lub interfejsie.


3
Ale jak mam użyć nowego kabla? Kabel jest przymocowany z tyłu monitora. O ile wiem, nie mogę go po prostu odłączyć.
cartonn

Otwórz wyświetlacz i wymień kabel.
vy32

@ vy32 masz na myśli zakup nowego pioruna do kabla piorunowego i dołączenie tego widoczny porty wyświetlacza piorunów i mój macbook?
Honey

To działa. Możesz też otworzyć monitor. Kabel wchodzący do monitora jest podłączony.
vy32

2

Miałem ten problem. Dla mnie poprawką było pozostawienie wyświetlacza odłączonego od zasilania na kilka minut. Po tym wrócił do życia. Wpadłem też w kabel, na wypadek gdyby w środku był kurz. Reset PRAM nie przyniósł efektu


2

Rozwiązano problem z czarnym ekranem ... Wczoraj kupiłem w pełni działający i przetestowany monitor Thunderbolt. Wszystko działało dobrze w sklepie, kiedy testowano na MBP, który jest identyczny z moim.

W domu ekran nie ożyje i pozostanie czarny, mimo że był dostępny w Preferencjach systemowych. Mogłem także przeskoczyć do czarnego ekranu. Wyraźnie więc został rozpoznany, po prostu nie wyświetlał.

Po wypróbowaniu nowego kabla Thunderbolt, zresetowaniu PRAM, wielokrotnym ponownym uruchomieniu MBP i odłączeniu i podłączeniu kabla Tbolt (oryginalnego i nowego) bez powodzenia, podłączyłem zasilanie bezpośrednio do ściany. Ekran trochę się zamigotał, więc wiedziałem, że jestem na czymś. Jeszcze kilka razy przełączanie między zasilaniem ściennym a ochroną przeciwprzepięciową i wyświetlaczem w końcu ożyło. Mam teraz Thunderbolt podłączony bezpośrednio do ściany, co nie jest idealne, ale hej - przynajmniej działa.

A więc nie dokładnie kroki, które można śledzić bezpośrednio, ale to dowodzi, że te monitory są uciążliwe, ale można je wskrzesić. Denerwujący! Przynajmniej jestem teraz w biznesie i mam nadzieję, że masz szczęście.


2

Możesz użyć kabla Thunderbolt do połączenia z portem Thunderbolt wyświetlacza. To powinno dać ci znać, jeśli jest to problem z kablem lub problem z wyświetlaniem.


Nieuczciwy głosować w dół. Te wyświetlacze mają kabel, którego nie można usunąć, więc testowanie innego kabla jest całkowicie wykonalnym narzędziem diagnostycznym.
Lee Probert

1

W przypadku, gdy ktoś jest tutaj z tym samym problemem, co ja ...

Miałem zupełnie nowy 27-calowy wyświetlacz Thunderbolt, który zastąpił mój poprzedni. Wyszedł z pudełka DOA. Brak zasilania, brak pokazu w ustawieniach „wyświetlania”. Próbowałem na komputerach Mac Mini i MacPro (koniec 2013 r.). + Kombinacja klawiszy P + R i wykonał tam reset, ale to nie zadziałało. Próbowano unpower przez 30 minut, wiele prób ....

Właśnie zrezygnuję i przepakuję na kolejną wycieczkę do centrum serwisowego. Następnie znalazłem listę startowych skrótów klawiszowych. Jednym z tych na liście było po prostu naciśnięcie klawisza „D” podczas rozruchu. Zrobiłem zamknięcie, wróciłem na ekran Thunderbolt (używałem starego ekranu HDMI, aby tymczasowo uruchomić komputer Mac), uruchomiłem MacPro, gdy „rozpoczęło się ding”, nacisnąłem klawisz D i przytrzymałem go. Kilka sekund później „BAM!” Dostałem ekran pokazujący mi zamknięcie / restart i ekran logowania (nieco inny niż normalny, ale podobny do logowania), po ponownym uruchomieniu jego powrót i ponowne uruchomienie. Mam nadzieję, że tak pozostanie.

Miejmy nadzieję, że ktoś, kto ma podobny problem, może także iść tą drogą.


0

Miałem ten problem i wypróbowałem wszystkie sugestie tutaj i na wielu innych wątkach. Zresetuj SMC, PRAM, wypróbowałem inny komputer, kabel, ustawienia jasności itp. Próbowałem również odłączyć go i pozostawić na kilka minut. Nic, co zrobiłem, nie obudziłoby wyświetlacza. Wykryto wyświetlacz: słyszałem muzykę przez głośniki; Mogłem zobaczyć preferencje i je dostosować; jedyny problem polegał na tym, że nie wyświetlał sygnału wideo. Ostatniej nocy poddałem się i zacząłem szukać nowego wyświetlacza, Dell'a czy czegoś takiego. Odłączyłem więc wyświetlacz Thunderbolt i poszedłem spać.

Dziś rano podłączyłem go i spróbowałem ponownie - natychmiast ożyło! Niewytłumaczalnie.

Doszedłem do wniosku, że nieodłączny problem związany z tymi wyświetlaczami jest związany z temperaturą. W tej chwili jest tu gorąco, a moje biuro nie jest klimatyzowane. Tył wyświetlacza wskazuje również okno na poranne słońce. Wyświetlacze te mają wentylatory wewnątrz, więc muszą działać jak najchłodniej; Myślę, że muszą być całkowicie wyłączone od czasu do czasu i wystarczająco ostudzone.

Mam nadzieję, że to komuś pomoże. Proszę skomentować, jeśli to również naprawiło problem z „ciemnym ekranem”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.