Czy zużycie / procent baterii wymaga ponownej kalibracji?


3

Niedawno zainstalowałem iOS 7 na iPhonie 4S. Czy zużycie / procent baterii (jak pokazano w prawym górnym rogu ekranu telefonu) wymaga ponownej kalibracji (przez umożliwienie pełnego rozładowania baterii raz, a następnie pełnego naładowania i twardego restartu)? A może to bezsensowna rada?


@Buscar 웃 Widziałem takie porady wiele razy w komentarzach na iphoneclub.nl (holenderska witryna iPhone).
Zachowaj te myśli

@Buscar 웃 Być może masz rację. Ale nawet na tej stronie można znaleźć podobny komentarz . (Chociaż komentarz tak naprawdę nie określa, że ​​kalibracja byłaby potrzebna do wyświetlania%).
Zachowaj te uwagi

@aufkag Proces kalibracji pomaga rozwiązać problemy%. Oto odpowiedź z listą procesu. Nie sądzę, że jest to wymagane w warunkach twojego pytania, ale zdecydowanie powinno to zrobić, jeśli znajdziesz oczywiste rozbieżności .
Thecafremo

1
@Thecafremo Pomocne byłoby poznanie i zrozumienie tego, co dzieje się w celu ponownej kalibracji, ponieważ% jest jedynie matematycznym iloczynem prądu pobieranego a ładowaniem akumulatora.
Ruskes

Odpowiedzi:


0

Raz na jakiś czas rozładowywanie akumulatora (co kilka miesięcy) nie jest koniecznością, ale pomaga w kalibracji, aby system był bardziej dokładny i ostrzegał cię na niskich poziomach.

Z czasem ładowanie i rozładowywanie powoduje większą niedokładność rzeczywistego poziomu. Na przykład, jeśli podłączasz przy 40%, odłącz przy 80% i tak dalej.

Powodem jest to, że system używa ostatniego znanego poziomu naładowania akumulatora, aby wygenerować%, a zatem zakłada poziom naładowania akumulatora.

Jeśli jednak akumulator nie był rozładowywany przez długi czas, pozostały poziom naładowania może być nieprawidłowy (z powodu starzenia się akumulatora).

Raz na jakiś czas rozładowywanie odbywa się w nie mniej niż 20%.

Ponieważ efekt odwrotny (częste pełne rozładowanie) skróci żywotność baterii, powinieneś to robić tylko co kilka miesięcy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.