Czy w Gill Sans dostarczonym z OSX / iOS nie ma sposobu wyświetlenia o za pomocą makra (ō)?


2

Chciałbym użyć znaku „ō” w tworzonej przez nas aplikacji oraz na towarzyszącej jej stronie promocyjnej. Używamy Gill Sans jako czcionki interfejsu, ale wydaje się, że brakuje mu tego znaku w regularnej wadze (jest tam w świetle). Czy coś brakuje?

Odpowiedzi:


3

Właśnie sprawdziłem czcionkę i to prawda, że ​​tej postaci nie ma w Gill Sans, Gill Sans Bold, Gill Sans Italic lub Gill Sans Light Italic. W rzeczywistości sprawdziłem Monotype, który stworzył pliki czcionek, i nie mają tego znaku w większości swoich wersji kroju pisma. Monotype oferuje Gill Sans Cyrillic Volume, na który możesz licencjonować, jeśli zarówno Gill Sans, jak i makron są niezbędne dla Twojej aplikacji.

Ze strony Monotype, oto próbka Gill Sans Cyrillic Regular:

Gill Sans Cyrillic Regular


1

Najbliższy, jaki mogłem znaleźć, to

ō

ŁACIŃSKI MAŁY LITER O Z MACRON Unicode: U + 014D, UTF-8: C5 8D

Teraz możesz spróbować dodać go jako znak specjalny do klawiatury za pomocą Preferencji systemowych, języka i tekstu oraz przypisać go do klawiatury.

Klawiatura specjalna

Czy wspominałem, że można go znaleźć w przeglądarce znaków i skopiować go stamtąd w ustawieniach klawiatury znaków specjalnych. Użyłem do tego alt + shift + o, ale możesz wybrać dowolną kombinację, którą chcesz utworzyć w dokumentach tekstowych.

To jest przykład, jak to wygląda w moich notatkach.

próbki czcionek


1
o ile wiem, Unicode: U + 014D nie znajduje się w żadnej z czcionek Gill Sans oprócz Gill Sans Light. Kiedy próbuję dodać go do tekstu w przeglądarce znaków, w rzeczywistości dodaje go w Lucida Grande i nie ma sposobu, aby zmienić czcionkę na Gill Sans dla tej postaci.
Alan Shutko

zobacz moją aktualizację w OP.
Ruskes,

Tak, wysokość x zdecydowanie nie jest poprawna, chociaż wygląda jak ta sama czcionka. Zaktualizowałem swoją odpowiedź zrzutem ekranu, jak regularnie powinien wyglądać.
Alan Shutko

0

Jedynym sposobem, aby mieć tę postać w Gill Sans, jest dodanie jej za pomocą edytora czcionek. Nie wiem, czy licencja na czcionki zezwala na taki użytek. Typowymi edytorami czcionek są FontLab, FontForge, RoboFont, Type i Glyphs.

o w moim Gill Sans Light też nie ma makra, przynajmniej gdy sprawdziłem go za pomocą FontBook> Podgląd> Repertuar.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.