Czy mogę zainstalować dowolną wersję na iOS, wybierając i wybierając oprogramowanie wewnętrzne do przywrócenia?


70

Próbuję obniżyć swój iPhone z obecnego iOS do starszego, zgodnie z tym pytaniem .

Ale za każdym razem, gdy próbuję, zawsze pojawia się ten błąd:

Nie można przywrócić iPhone'a. To urządzenie nie kwalifikuje się do żądanej wersji.

Kwestia

Próbowałem wiele razy w trybie DFU i bez niego. Jakieś pomysły na ten temat?5
Dzięki @MK - Zamykam je w odwrotnej kolejności, ponieważ wszystkie starsze pytania dotyczące przywracania wersji beta iOS 7 są teraz dyskusyjne. Apple nie podpisuje iOS 6 dla większości urządzeń, więc mamy dziwną sytuację, w której nowe pytanie lepiej pozostać otwarte, gdy zmieniają się okoliczności.
bmike

3
Istnieje również bardzo pouczający wątek na temat tego, gdzie można uzyskać informacje na temat okna podpisywania, gdy Apple przestanie zezwalać na instalowanie starszych wersji IPSW. apple.stackexchange.com/questions/102765/…
bmike

1
Można to zrobić na iPhonie 4, ale 4S jest nowszy i ma układ A, który nie ma już podatności na wykorzystanie takiej obniżki. Również dla 4 potrzebujesz shsh blob. Poczekaj na 7.1, będzie to głowa i ramiona powyżej 7 w wydajności.
unom

3
Czy możemy uogólnić to pytanie, aby można je było wykorzystać do oznaczenia wszystkich pozostałych podobnych pytań jako duplikatu tego pytania? Być może lepiej to omówić na stronie meta ...
Andrew Larsson,

Odpowiedzi:


64

Obniżenie lub uaktualnienie do nieaktualnej wersji iOS zasadniczo nie jest możliwe, gdy Apple przestanie podpisywać stare oprogramowanie, co jest potrzebne, gdy iTunes przygotowuje się do zainstalowania lub przywrócenia iOS. To okno podpisywania zazwyczaj jest zamykane w ciągu kilku dni od wysyłki nowej wersji.

Umieszczenie nowszego systemu iOS na starszym sprzęcie, który nigdy nie obsługiwał tego systemu operacyjnego, jest prawie niemożliwe.

W ramach procesu przywracania systemu iOS iTunes musi sprawdzić na serwerach Apple, aby „podpisać” każdą instalację systemu iOS, tak jak aplikacje App Store muszą być podpisane, aby uruchomić. Gdy pojawi się nowa wersja, Apple przestaje podpisywać poprzednie wydania, aby wszyscy korzystali z tej samej wersji systemu iOS i aby zapobiec ponownemu uszkodzeniu urządzenia po przywróceniu przez zmuszenie do wykonania aktualizacji.

Jeśli wcześniej Jailbroken złamał urządzenie na iOS 6, może to być możliwe, pod warunkiem, że zapisałeś swoje „obiekty BLS SHSH”, które mogą „podpisać” instalację zamiast Apple. Zobacz ten artykuł, aby uzyskać ogólne informacje na ten temat.

Ta strona wikipedii zawiera listę urządzeń z iOS i najnowszego iOS, które mogą obsługiwać - https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_iOS_devices


2
Nie próbowałem żadnego jailbreaka z moimi poprzednimi wersjami. Czy nie jest możliwe odzyskanie 6.1.3?
Praveenkumar

@Praveen Zasadniczo tak, tak mówi ta odpowiedź.
Chris W. Rea,

Wygląda na to, że Apple zastosowało twardsze podejście do obniżenia wersji po wydaniu iOS 7. Jak wspomniano powyżej, Apple przestało podpisywać starsze wersje iOS. Zobacz poniższy link, aby uzyskać więcej informacji. Wspominają, że użytkownicy iPhone'a 4 mogą nadal obniżyć wersję. Obawiam się, że ci nie pomogę. Nie można obniżyć wersji iOS 7 na iOS 6
FrankRizzo

Pobrałem ipsw, ale nadal mówi, że nie mogę. Czy w każdym razie mogę wrócić do iOS 6 dla mojego iPhone'a 5 do sprintu? A może Apple zamknęło możliwość powrotu do użytecznego doświadczenia użytkownika?

4
Nie. To samo dotyczy podpisywania. NIGDY NIE MOŻNA przywrócić do wersji 6.1.3.
Max Ried

37

Uwaga: Istnieje nowa metoda obniżenia / uaktualnienia, która nie wymaga obecnie podpisywania Apple, i działa na nowszych urządzeniach, których nie ma na pierwszej liście mojej odpowiedzi poniżej. Narzędzie do tego nazywa się Futurerestore (o kryptonimie Prometheus). Największym zastrzeżeniem dla tego narzędzia jest to, że musisz przełamać jailbreak w większości przypadków przed zainicjowaniem przywracania (i masz tylko jeden strzał, więc nieudane przywracanie zmusi cię do zainstalowania podpisanego oprogramowania układowego) (jeśli to podpisane oprogramowanie układowe jest również możliwe do złamania jail, technicznie masz drugą szansę, ale zdarza się to rzadko, chyba że na twoim urządzeniu jest exploit bootrom). W tej chwili najlepszy samouczek dla Prometeusza jest autorstwa @ iPodHacks142 i jest zatwierdzony przez autora Prometeusza, @tihmstar. Będę aktualizował tę odpowiedź później, aby wyjaśnić więcej na ten temat, ale chciałem, aby te informacje zostały opublikowane tutaj wcześniej niż później.

Inna uwaga: Brakuje mi informacji o oryginalnym Odyseuszu, który pozwala na obniżenie wersji kilku 32-bitowych urządzeń iOS w zakresie iOS 6 i 7.

Inna inna uwaga: Istnieje jeszcze nowsza metoda obniżenia / uaktualnienia, która pozwoli prawie wszystkim 32-bitowym urządzeniom (nie obejmuje 32-bitowych urządzeń, które mogą zainstalować iOS 10) przejście z oprogramowania układowego iOS 9.3.5 na inne Oprogramowanie układowe iOS 9.X.

Inne Inne Inne Uwaga: Istnieje nowy exploit bootrom dla urządzeń A5 do A11 o nazwie checkm8. Może pozwolić ci na zainstalowanie dowolnego IPSW, o ile dostarczone są prawidłowe obiekty BLS SHSH (nie jest jasne, czy potrzebujesz również ważnego pliku APTicket, ponieważ wykazano, że w niektórych przypadkach nie jest to konieczne).

Kiedy znajdę trochę czasu, dodam je do poniższej odpowiedzi. Moja odpowiedź jest wciąż aktualna (inna niż cokolwiek wspólnego z tymi notatkami).Krótko mówiąc, chyba że masz jedno z następujących urządzeń (urządzenia z procesorami A4 lub starszymi, zwanymi dalej „urządzeniami wcześniejszymi niż A5”), nie możesz zainstalować niczego poza wersjami iOS, które obecnie podpisuje Apple :

 • iPhone (1. generacji)
 • iPhone 3G
 • iPhone 3GS
 • iphone 4
 • iPod touch (1. generacji)
 • iPod touch (2. generacji)
 • iPod touch (3. generacji)
 • iPod touch (4. generacji)
 • iPad (1. generacji)
 • Apple TV (2. generacji)

Poniższy podzbiór urządzeń nie korzysta z obiektów blob SHSH, dlatego może zainstalować dowolną wersję systemu iOS do woli:

 • iPhone (1. generacji)
 • iPod touch (1. generacji)

Należy zauważyć, że chociaż wszystkie urządzenia wymienione w pierwszej sekcji mają działające exploity bootrom , istnieją różne rodzaje exploitów bootrom i każde z nich pozwala na różne poziomy manipulacji bootowaniem .

Następujące urządzenia mogą korzystać ze specjalnego exploita bootrom, który pozwala zainstalować dowolną wersję iOS bez obiektów blob SHSH :

 • iPhone 3G
 • iPhone 3GS (stary bootrom)
 • iPod touch (2. generacji)
 • iPod touch (3. generacji)

Następujące urządzenia mają inny exploit bootrom , znany jako limera1n , który umożliwia instalację dowolnej wersji systemu iOS, o ile są dostępne prawidłowe obiekty BLS SHSH:

 • iPhone 3GS (nowy bootrom)
 • iphone 4
 • iPod touch (4. generacji)
 • iPad (1. generacji)
 • Apple TV (2. generacji)


Dodatkowe informacje

Instalowanie iOS na dowolnym urządzeniu wykorzystującym exploit bootrom wymaga, aby ustawić urządzenie w stan znany jako Pwned DFU , co pozwala zainstalować niestandardowe oprogramowanie układowe. Będziesz także potrzebować:

Jeśli zdarzy ci się wpaść do małej grupy użytkowników, którzy mają wszystkie te elementy, uważaj się za szczęściarza, ponieważ możesz użyć iFaith przez iH8sn0w, aby połączyć swoje obiekty BLS SHSH z oprogramowaniem, aby utworzyć niestandardową IPSW , którą można używać z iTunes po umieścisz urządzenie w Pwned DFU za pomocą iREB ​​wewnątrz iFaith.Dalsze badania

Nie wszystkie wystąpienia iPhone 3GS są takie same . Modele wyprodukowane na początku 2010 roku lub wcześniej (stary bootrom) mają exploit bootrom, który pozwala na obniżenie wersji bez obiektów BLS SHS, podczas gdy nowsze modele (nowy bootrom) mają osobny exploit, który pozwala na obniżenie wersji za pomocą obiektów BLS SHSH.

W rzeczywistości możliwe jest zainstalowanie wersji iOS, których Apple już nie śpiewa na urządzeniach nowszych niż urządzenia starsze niż A5 w bardzo szczególnych okolicznościach. Dwa kwalifikujące się urządzenia to iPhone 4S i iPad (2. generacji). Korzystając z redsn0w , iPada (2. generacji) można obniżyć do iOS 5 z dowolnej nowszej wersji, a iPhone 4S można przenieść z dowolnej wersji iOS 5.x na dowolną inną wersję iOS 5.x. Obie te operacje wymagają wielu określonych zestawów prawidłowych obiektów blob SHSH i biletów APT.

W przypadku wszystkich urządzeń, które zawierają układ SEP (Secure Enclave Processor) (tj. IPhone 5s i nowsze wersje), oprócz exploita bootrom konieczne będzie exploit przeciwko samemu układowi, w przeciwnym razie układ SEP odrzuci oprogramowanie układowe . Możesz jednak zbudować .ipswstarszą wersję oprogramowania SEP, o ile ta starsza wersja jest podpisywana lub masz exploita, który pozwala odtworzyć starą sygnaturę. Jeśli starsza wersja nie jest obsługiwana w instalowanej wersji systemu iOS, Touch ID i inne funkcje zależne od SEP zostaną wyłączone.

Możesz zapisywać obiekty BLS SHSH podczas okna podpisywania i zarządzać nimi samodzielnie, lub możesz użyć iFaith, aby zapisać je i zarządzać nimi za pomocą serwera Cydia Saurika .

W przypadku urządzeń starszych niż A5 zazwyczaj możliwe jest wyodrębnienie prawidłowych obiektów blob SHSH i biletów AP dla bieżącego oprogramowania układowego, niezależnie od statusu podpisania tego oprogramowania układowego. iFaith został opracowany do wykonywania tej operacji. Sytuacja, w której może nie być to możliwe, miałaby miejsce w przypadku zainstalowania oprogramowania układowego za pośrednictwem aktualizacji OTA (bezprzewodowo).

iH8sn0w ma kilka jeszcze nie wydanych exploitów na obniżenie wersji dla urządzeń, które nie zawierają układu SEP.

@ unimp0rtanttech (znany jako n00neimp0rtant w społeczności jailbreak) zasugerował, że ma również kilka exploitów na downgrade w pracach.

Niektóre obrazy oprogramowania układowego OTA (bezprzewodowego) dla iOS (dla niektórych wersji iOS dla niektórych urządzeń) są nadal podpisywane przez Apple . Instalacja tych obrazów jest możliwe, a tam jest narzędzie o nazwie OdysseusOTA (a różniczkowania od Odyseusza ), aby to osiągnąć. Aby korzystać z tego narzędzia, musisz mieć jailbroken, ponieważ musisz włączyć tfp0 (aby załadować niestandardowy obraz oprogramowania układowego w pamięci RAM , co wymaga modyfikacji regionu VM jądra ). Narzędzie uruchamia niestandardowy iBSS, który ręcznie instaluje obraz oprogramowania układowego OTA w pełni podpisany przez Apple.


Ta odpowiedź będzie aktualizowana w jak największym stopniu.


Czy obiekty BLS SHSH są nadal odpowiednie dla wersji 5s i iOS 7.1?
bmike

@bike Zaktualizowałem moją odpowiedź dla urządzeń A7.
Andrew Larsson,

1
Zorganizowałem odpowiedź, aby ułatwić przeglądanie. Zacząłem od zdecydowanie najtrudniejszego przypadku A7 i nieco zmniejszyłem długość zdania w środku. Dziękujemy za poprawienie wprowadzonych przeze mnie literówek lub błędów.
bmike

-6

Musisz pobrać żądany plik IPSW. Otwórz iTunes i naciśnij + kliknij „przywróć”. Przejdź do pobranego pliku i kliknij go. iTunes zajmie się resztą. Jeśli masz wersję beta iOS 7, możesz wrócić do iOS 6.1.3 / 4. Jeśli masz obiekty BLS SHSH dla systemu iOS 6, możesz także odzyskać system iOS 6. Ale jeśli nie, musisz pobrać system iOS 7.0.


Działa to tylko na iPhonie 4 i niższych.
unom
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.