W jaki sposób Bluetooth poprawia dokładność lokalizacji?


15

Zauważyłem, że iOS 7 na iPadzie mówi teraz to w okienku Bluetooth preferencji, jeśli Bluetooth jest wyłączony: „Dokładność lokalizacji i usługi w pobliżu są poprawione, gdy Bluetooth jest włączony”.

W jaki sposób Bluetooth poprawia dokładność lokalizacji? Wiem, że Wi-Fi poprawia dokładność, ponieważ Apple ma zmapowane różne sieci Wi-Fi, ale w jaki sposób Bluetooth może pomóc?


Jestem pewien, że to bardziej drugie (usługi w pobliżu), a nie pierwsze (lokalizacja).
Jason Salaz,

@Jason - A czym są „usługi w pobliżu”?
Nicolas Barbulesco

Widziałem to również po aktualizacji z iOS 7 do iOS 7.1. Zauważyłem niepokojące zjawisko: po aktualizacji Bluetooth był włączony, chociaż został wyłączony przed aktualizacją. Czy to zjawisko jest powiązane z zaletą dokładności Bluetooth?
Nicolas Barbulesco

Usługi w pobliżu to sprzęt, który komunikuje się z telefonem przez Bluetooth. Najwyraźniej automatyczny link to iBeacon ( blog.automatic.com/every-automatic-road-just-became-ibeacon ). Wiem o inicjatywach polegających na zastąpieniu znaczników strefy „audio tour” urządzeniami Bluetooth, ponieważ są one znormalizowane. Ale jeśli chodzi o praktyczne urządzenie, które zapewnia lokalizację, która jest latarnią? Nie wiem z pierwszej ręki.
Jason Salaz

Odpowiedzi:


17

iOS 7 wprowadził obsługę iBeacons Bluetooth Low Energy (BLE) . Są to małe urządzenia Bluetooth, które można umieścić w celu wskazania bardzo konkretnej lokalizacji, a system reaguje w jakiś sposób po ich wykryciu. Wejdź do sklepu, a aplikacja dla sklepu pokazująca najnowsze oferty może być jednym ze sposobów wykorzystania tego efektu. Różniłoby się to od zwykłych interfejsów API geolokalizacji, które stają się niedokładne, gdy znajdujesz się w dużych strukturach (biura, centra handlowe itp.), Ponieważ nie mogą uzyskać poprawki GPS, a zasięg Wi-Fi jest zwykle zapełniony stacjami repeatera


2
Jeśli tak, to nie warto marnować baterii, pozostawiając Bluetooth włączony.
asmeurer

Ale czy to ma coś wspólnego z geolokalizacją? Apple tak mówi, ale nie mówi jak.
Nicolas Barbulesco

Apple znałby dokładną lokalizację iBeacon, dlatego był w stanie dać ci dobre wyobrażenie o tym, gdzie jesteś.
Collin Anderson,

@Collin - Skąd Apple miałaby znać dokładną lokalizację iBeacon?
Nicolas Barbulesco

IBeacon użyłby innych metod, takich jak GPS lub Wi-Fi, aby ustalić własną lokalizację, a następnie prawdopodobnie zadzwonić do domu z tymi informacjami do Apple.
Collin Anderson,

6

Zacznę od kilku podstawowych informacji:

WiFi ma zasięg sygnału (promień) około 300 stóp (na zewnątrz)

Jeśli wykryję twoje WiFi, możesz być gdziekolwiek na tym obszarze o powierzchni 100 000 m2.

Bluetooth ma zasięg sygnału 30 stóp (na zewnątrz).

Przełączając BT w tryb Discovery i jeśli mogę wykryć Bluetooth, musisz być bardzo blisko :)

Za pomocą obu sygnałów można ustawić dokładniejszą lokalizację.

Tło: streszczenie—Systemy lokalizacyjne oparte na Wi-Fi z wykorzystaniem źródeł danych wykorzystują dane wejściowe użytkownika do analizy scen RF i budowy map. Takie systemy zmniejszają koszty wdrożenia i obawy związane z prywatnością, które mogą tworzyć oparte na ekspertach systemy ankiet w terenie. Jednak głównym wąskim gardłem takich systemów lokalizacji pozyskiwania tłumu jest etap ładowania, w którym brak wkładu użytkowników nie daje gwarancji dokładności i częstych niepotrzebnych monitów o wkład użytkowników, nawet w badanych obszarach. W tym artykule proponujemy system lokalizacji tłumu, który wykorzystuje zarówno analizę sceny Wi-Fi, jak i sygnały nawigacyjne Bluetooth w celu rozwiązania problemu niewystarczającego udziału. Po wyświetleniu monitu o wprowadzenie danych przez urządzenie mobilne nie tylko przesyła odcisk palca Wi-Fi do serwera map, ale umożliwia także sygnalizatorom Bluetooth rozpowszechnianie / udostępnianie informacji o jego lokalizacji i odciskach palców, aby szybko wypełnić mapę sygnału. Następnie kolejne urządzenia użytkownika wchodzące w ten obszar mogą wykryć sygnały nawigacyjne Bluetooth i są w stanie natychmiast uzyskać informacje o lokalizacji na poziomie pomieszczenia bez niepotrzebnego monitowania użytkowników. Wdrażamy nasz proponowany system w systemie Linux i dokładnie oceniamy prototyp zarówno poprzez eksperymenty, jak i symulację.

Nasze wyniki oceny pokazują, że użycie sygnałów nawigacyjnych Bluetooth pomaga poprawić wzrost mapy sygnałów, zachowując przy tym rozsądną dokładność lokalizacji.

Firma Apple subtelnie wprowadziła iBeacon jako część systemu iOS 7 na WWDC 2013, chociaż wspomniała o tej funkcji tylko w jednym slajdzie z głównymi uwagami i wcale nie była szczegółowo opisywana. Ale to nie powstrzymało firm od wykorzystywania i wprowadzania produktów i usług korzystających z iBeacon.

iBeacon zasadniczo ustępuje miejsca nowej gamie aplikacji i funkcji. Dzięki niemu sklepy mogą przesyłać kupony do telefonu, aplikacje do map mogą oferować nawigację w pomieszczeniach i nie tylko. Oto prawdziwy klinkier : iBeacon może być tym gwoździem do trumny dla NFC.

W końcu, aby odpowiedzieć na twoje pytanie, kiedyś można było całkowicie anonimowo wejść do centrum handlowego i po prostu się rozejrzeć. Teraz dni, kiedy wszyscy będą wiedzieć, że jesteś w centrum handlowym, więcej, będą wiedzieli, w jakim sklepie poszedłeś. Co powiesz na dokładność lokalizacji.


1
Co jest z głosowaniem bez komentarzy?
MK

2
Zemsta, wściekłość, głupota, zazdrość, nazywacie to.
Ruskes,

2
Sądzę, że trzy głosy oddane były za pierwszą wersją tego postu. Jeśli spojrzysz na historię edycji, był to zarys odpowiedzi. Niestety nie ma mechanizmu powiadamiania tych osób o znacznych ulepszeniach wprowadzonych przez Buscar w tym poście. Z czasem z pewnością zdobędzie więcej głosów, na jakie zasługuje. +1 ode mnie
bmike

Co „o powierzchni 1000 m2”? Pomyśl, że jest błąd.
Nicolas Barbulesco

1
@NicolasBarbulesco: Poprawnie. PI * 300 * 300 to bardziej precyzyjnie obszar zasięgu.
displayName


-3

Apple ma zmapowane różne sieci Wi-Fi

Niepoprawne. Dokonało tego Google. Ich pojazdy fotografujące Street View miały wbudowany sprzęt do wardrivingu WiFi.

Apple nie zrobiłoby tego bez fizycznego przejechania prawie każdej ulicy na planecie.


Apple ma własny zestaw danych, który jest stale aktualizowany przez iPhone'y wszędzie. Jestem pewien, że Google też go ma. Zobacz stackoverflow.com/a/4850274/161801 . Uwaga: powiedzenie czegoś takiego jak „zostało zrobione” jest tutaj bezużyteczne: aby taki zestaw danych był użyteczny, musi być stale aktualizowany.
asmeurer
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.