Co dzieje się z zablokowanym rozmówcą?


9

Mogę teraz blokować dzwoniących z iOS 7 (Ustawienia> Wiadomości> Zablokowane) i powiedziano mi, że blokuje głos, iMessages i FaceTime. Co się stanie, gdy spróbują się ze mną skontaktować? Czy powiedziano im, że numer jest odłączony, czy otrzymali jakieś nagranie? Jeśli zadzwonią, czy zadzwoni w nieskończoność? To samo dla FaceTime? Czy ich teksty się odbijają, czy są wysyłane, że nigdy ich nie widzę?


Nie, dzwoniący nie otrzymuje powiadomienia. Prawdziwe blokowanie połączeń musi nastąpić na poziomie operatora. Jeśli jest na urządzeniu (jak w iOS 7), połączenie będzie dzwonić w nieskończoność, dopóki dzwoniący się nie rozłączy lub dopóki poczta głosowa go nie złapie (nadal mogą zostawić wiadomość). Zasadniczo iOS po prostu odcina dzwonek i wszelkie powiadomienia przychodzące z połączeniem.

Odpowiedzi:


6

Jak ktoś napisał w Twoim pytaniu, nie jest to prawda blokowanie połączeń, ponieważ połączenie nadal łączy się z Twoją usługą, ale telefon po cichu je odrzuca bez żadnego powiadomienia. Ponieważ nadal uderza w twoją pocztę głosową, nie jest tak naprawdę zablokowany, tylko nie odebrano (bardziej jak Do Not Disturb)

Właśnie próbowałem tego z telefonem mojej żony. Kiedy zadzwoniła, początkowo słyszy pojedynczy dzwonek, ale potem zostaje natychmiast trafiony na pocztę głosową.

Jak wspomniałem, nie jesteś o tym świadomy, a rozmówcy wydaje się, że natychmiast odrzuciłeś połączenie.

Jeśli chodzi o SMS-y, nadal możesz wysyłać im SMS-y, a oni nawet widzą, kiedy piszesz wiadomość, jednak nie zobaczysz, jak pisze, ani nie otrzymasz od nich SMS-ów. W iMessage wydaje im się, że otrzymałeś wiadomość.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.