Dlaczego muszę cały czas „odnawiać zakupy Touch ID”?


9

Mam iPhone'a 5S i mam wyłączone automatyczne aktualizacje aplikacji, ponieważ sam chcę nimi zarządzać. Jednak kiedy to zrobię, muszę za każdym razem wpisywać hasło do Apple ID?

Jeśli dokonam nowych zakupów, wydaje się, że dotyczy to Touch ID; Jeśli jednak zaktualizuję aplikację, będę zmuszony ręcznie wprowadzić hasło.

Mam aktualizację 7.0.1 i zakupy w sklepie Apple w sekcji General=> Fingerprintw Settings, która jest włączona.

Przeszukałem fora dyskusyjne Apple i częstą odpowiedzią wydaje się być aktualizacja. To nie to.

Krótkie pytanie brzmi: dlaczego muszę cały czas „Potwierdź hasło Apple ID, aby odnowić zakupy Touch ID” przez cały czas?

Jak mogę używać TouchID tak, jak mam to ustawione w ustawieniach?


Naprawdę nie mogę zaoferować rozwiązania, ale z tego artykułu wynika, że ​​nie tylko ty masz ten problem. Myślę, że hasła nie zostały jeszcze całkowicie wyeliminowane, więc takie zachowanie jest zamierzone.
sameetandpotatoes

Aktualizacja aplikacji nigdy nie powinna wymagać hasła, nie mówiąc już o zachęceniu użytkownika do „odnowienia zakupów Touch ID dla każdego”.
tubedogg

@tubedogg, nie mogłem się więcej zgodzić.
Madivad

2
@sameetandpotatoes, to tylko jeden z dwóch postów / artykułów na blogu, które znalazłem w Google. Obaj mówią prawie to samo. Zgaduję, bo to wszystko jest tak nowe i domyślnie automatyczne aktualizacje aplikacji są tak naprawdę, automaticże nie spotkało się z tym zbyt wiele osób.
Madivad

Co cały czas oznacza? Ciągle, raz na aktualizację, raz na czek, średnio 2,3 razy dziennie? Dwa razy w miesiącu?
bmike

Odpowiedzi:


1

Bezpieczeństwo, jeśli ktoś inny włoży palec w identyfikator, może wszystko kupić. Lub jeśli ktoś zaloguje się za pomocą swojego identyfikatora Apple na twoim telefonie, możesz po prostu kupić rzeczy bez znajomości jego hasła.

Touch ID nie jest powiązany z twoim Apple ID, ale z telefonem


-5

Przed premierą iPhone'a 5s nagrywałem na iMore Show z moim jedynym pragnieniem czujnika plotek. Jeśli dotarł i nie pozwolił mi kupować aplikacji i treści z iTunes, dotykając go palcem, to nie byłem tym zainteresowany. Cieszę się więc, że Apple wyszedł na scenę, ogłosił Touch ID i że możemy go użyć do zakupu rzeczy. Rozkosz, po której następuje epicka frustracja.

Dlaczego frustracja? Ponieważ wciąż muszę wprowadzać hasło do konta Apple ID przynajmniej dwa razy dziennie. Mam na myśli komunikat, który pojawia się tuż po naciśnięciu przycisku instalacji w nowej aplikacji z App Store. To mówi;

Potwierdź hasło Apple ID dla „.........”, aby odnowić zakupy Touch ID

Jedynym przypadkiem, na jaki natknąłem się gdzie indziej na iPhonie 5s, który konkretnie żąda wprowadzenia kodu za pomocą Touch ID, jest po ponownym uruchomieniu urządzenia. Jest to zrozumiałe, ale nie wymaga również wpisania hasła ponad 20 znaków. Mam długie i złożone hasło Apple ID - tak jak wszyscy inni - właśnie dlatego byłem tak podekscytowany, gdy Apple ogłosiło obsługę Touch ID dla sklepów. Jestem leniwy. Wprowadzanie hasła złożonego z ponad 20 znaków za każdym razem, gdy chcesz pobrać aplikację, staje się męczące.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.