MacBook utracił połączenie bezprzewodowe


1

Mój MacBook Pro utracił połączenie bezprzewodowe.

Wszystko działało dobrze, gdy połączenie nagle się zatrzymało. Mój Mac może nadal łączyć się za pomocą kabla Ethernet, więc znam modem i router i wszystko działa. Inne urządzenia bezprzewodowe (telefony i komputery) mogą łączyć się z routerem, więc wiem, że router działa. Próbowałem zrestartować mój Mac i to nie pomogło.

Jakieś sugestie?

Jestem w systemie operacyjnym 10.6.8


To dziwne - mam dzisiaj dokładnie ten sam problem. MacBookPro6,2 działa 10.7.5.
Josh Caswell

Odpowiedzi:


1

Miałem ten sam problem (dziwnie tego samego dnia). Mój MacBook Pro będzie widział i łączył się z routerem, ale nie będzie go przechodził przez Internet. Inne urządzenia nie miały takich problemów, a resetowanie zarówno laptopa, jak i routera nie miało żadnego skutku.

W moim przypadku ustawiłem pewną maksymalną liczbę klientów DHCP na moim routerze i wszystkie wpisy zostały zajęte. Podniesienie tego numeru o jeden umożliwiło mojemu MacBookowi połączenie.


0

Sprawdź swój router. Czy obszar, w którym obecnie mieszkasz, jest teraz offline? Czy pobrałeś oprogramowanie lub pakiety oprogramowania? Niektóre mogą nie działać dobrze z łącznością bezprzewodową. Możesz także zrestartować router, ponieważ może on również wywierać na niego zbyt duży nacisk i może wyglądać, jakby był w porządku. Być może przypadkowo podłączyłeś się do niewłaściwego wifi, więc sprawdź również to. Sprawdź także relację między modemem a routerem. Jeśli wszystko inne zawiedzie, zadzwoń do technika.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.