Do czego dokładnie służy odświeżanie aplikacji w tle w iOS 7?


10

Wczoraj zaktualizowałem system do iOS 7 i przeczytałem, że iOS 7 pozwala aplikacjom nie tylko aktualizować się w tle, ale także pobierać bieżące dane (takie jak zapasy, pogoda itp.), Więc są już aktualne, kiedy je uruchamiam . Miły.

Ale co, jeśli nie ma mnie w domu w sieci WLAN, a mój plan transmisji danych jest ograniczony? Czy aktualizacje danych są nadal pobierane? O ile mi wiadomo, aktualizacje aplikacji mają miejsce tylko w sieciach WLAN, ale co z danymi pogodowymi itp.? Ekran preferencji mówi:

Zezwól aplikacjom na odświeżanie treści w trybie Wi-Fi lub komórkowym, lub w tle na Usługi lokalizacyjne. Wyłączenie aplikacji może pomóc przedłużyć żywotność baterii.

Czy to oznacza, że ​​aplikacje korzystające z usług lokalizacyjnych mogą również wyczerpać mój abonament mobilny? Czy mogę temu zapobiec (tj. Zezwolić na usługi lokalizacyjne, ale uniemożliwić aktualizację danych w tle, jeśli nie jest to sieć WLAN)?


Dzięki za angielski zrzut ekranu. To sprawia, że ​​wszystko jest bardziej zrozumiałe niż niemieckie tłumaczenie, które (dla mnie) było dwuznaczne, czy usługi lokalizacyjne zostaną całkowicie wyłączone, gdy odświeżanie aplikacji w tle jest wyłączone.
Tim Pietzcker,

Dlatego w pytaniu pozostawiłem oryginalny niemiecki zrzut ekranu (który następnie usunąłeś), ponieważ ja również czułem, że być może nie były to dokładne tłumaczenia. :)
Zachowaj te myśli

@aufkag: Dobra uwaga, ponownie wstawiłem obraz. Niemiecki tekst jest w rzeczywistości wprowadzający w błąd. Czy ktoś wie, jak skontaktować się z działem lokalizacyjnym Apple?
Tim Pietzcker,

Odpowiedzi:


9

Ustawienie włączania lub wyłączania Background App Refreshdotyczy zarówno sieci Wi-Fi, jak i komórkowej. Nie ma możliwości wyłączenia go tylko dla danych komórkowych. Tak, aplikacje korzystające z usług lokalizacyjnych mogą wyczerpać Twój komórkowy plan taryfowy.

Możliwe rozwiązania:

  1. Ogranicz, które aplikacje mogą korzystać z odświeżania w tle. Możesz w ten sposób ograniczyć ilość danych, włączając to ustawienie tylko dla aplikacji, dla których potrzebujesz odświeżania w tle.
  2. Wyłącz dane komórkowe dla określonych aplikacji w Ustawieniach-> Komórkowe (ta strona pokazuje również dane komórkowe używane przez twoje aplikacje). To jednak całkowicie ograniczyłoby te aplikacje tylko do WiFi przez cały czas .
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.