Usuń dane osobowe bez pełnej ponownej instalacji


10

Sprzedaję stary komputer Mac z systemem OS X 10.4 (Tiger) i nie mam już instalacyjnej płyty CD, więc nie mogę sformatować ani zainstalować ponownie ; Obecną instalację muszę pozostawić nietkniętą.

Oczywiście chciałbym z niego usunąć wszelkie dane osobowe. Co ja zrobiłem:

 1. Przenieś wszystkie ważne dane
 2. Usuń moje stare konto (i cały katalog domowy)
 3. Utwórz nowe konto dla nowego właściciela
 4. Usuń nieużywane miejsce w Narzędziu dyskowym
 5. Usuń indeks Spotlight
 6. Usuń /var/db/locate.db

Czy jest coś jeszcze, co powinienem zrobić, aby upewnić się, że żadne dane osobowe nie są dostępne na komputerze?

Na przykład nigdy nie przechowowałem żadnych danych osobowych poza folderem / Users. Ale czy jest tam coś, co przechowuje OS X, pamięci podręczne lub podobne rzeczy?


Mamy już kilka pytań na ten temat: apple.stackexchange.com/search?q=before+selling+a+Mac , tam znajdziesz wymagane informacje.
nohillside

4
Wszystkie te artykuły wydają się zakładać pełną ponowną instalację. Nie mam instalacyjnych płyt CD.
forwardrin

Musisz być świadomy plików obsługi aplikacji. Niektóre aplikacje mogą przechowywać informacje o licencji w .app w folderze / Applications. Każdy zakup Mac App Store będzie również miał plik identyfikujący w folderze .app. Myślę, że iWork używał / Library / Application Support / do swojej licencji; lub może / Library / Preferences. Obie te lokalizacje należy sprawdzić pod kątem innych aplikacji, które mogły mieć dodane pliki. Aplikacje zapisują do instalacyjnej bazy danych po aktualizacji; ale nie powinien zawierać żadnych unikalnych informacji.
Kent

Nadal istnieją torrenty na instalacyjne dyski DVD lub CD 10.4 lub można je kupić w serwisie eBay.
Lri,

1
Wszystkie wiadomości e-mail, kalendarz itp. Są usuwane po usunięciu starego konta użytkownika (patrz punkt 2). Zastanawiam się tylko, czy na dysku twardym mogą znajdować się inne rzeczy (których nie umieściłem tam ręcznie, ale jakoś zostały tam umieszczone przez system).
forwardrin

Odpowiedzi:


9
 1. Utwórz nowego użytkownika z nazwanymi uprawnieniami administratora Victor(lub dowolną inną nazwą)

 2. Zaloguj się Victori usuń całkowicie ( Delete the home folderopcjonalnie) wszystkie inne konta.

 3. Uruchom Disk Utilityi wybierz Erasefunkcję (co zrobiłeś w kroku 4).

  Po prostu zrób Erase Free Spacei umieść kursor w środkowej pozycji, co spowoduje 3-przebiegowe kasowanie. Jest to wystarczające, aby chronić Cię przed zwykłym użytkownikiem i normalnym oprogramowaniem do odzyskiwania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.