Co oznacza „Czy chcesz usunąć ten iPhone i zsynchronizować go z biblioteką iTunes”?


11

Właśnie podłączyłem iPhone'a do mojego nowego komputera Mac (wcześniej zarządzano nim za pomocą iTunes na PC)

Chcę tylko usunąć niektóre utwory z iPhone'a.

Wygląda na to, że nie mogę nacisnąć Delete na utworach w iTunes, gdy telefon jest podłączony.

Po wybraniu opcji Ręcznie zarządzaj moimi utworami i filmami pojawia się monit „iPhone jest zsynchronizowany z inną biblioteką iTunes. Czy chcesz usunąć iPhone'a i zsynchronizować go z biblioteką iTunes?”

Nie rozumiem, ponieważ był ręcznie zarządzany na moim komputerze, a nie synchronizowany z biblioteką. Również monit nie jest zbyt pomocny, co oznacza „wymaż ten iPhone”? Usunąć wszystko? Tylko muzyka i filmy?

Jeśli zaznaczę „Ręcznie zarządzaj moimi utworami i filmami” i wyświetli się monit z informacją, że „usunie ten iPhone”, co to właściwie usunie? Czy to tylko piosenki i filmy?

Odpowiedzi:


11

Pierwsza część komunikatu o błędzie synchronizacji oznacza dokładnie to, co mówi - twój iPhone może być powiązany tylko z jedną biblioteką iTunes. Druga połowa jest trudna dla osób, które są analityczne, ale dla większości użytkowników ma to na celu skłonienie ich do utworzenia kopii zapasowej telefonu przed skasowaniem.

Niezależnie od tego, w jaki sposób skopiujesz zawartość (synchronizuj ręcznie lub automatycznie), utrzymuje połączenie z pojedynczą biblioteką, do której wolno kopiować muzykę / filmy / aplikacje itp. Do iz miejsca, gdzie można tworzyć kopie zapasowe / przywracać itp. Jeśli nie wiesz dokładnie, co zostało zsynchronizowane - możesz przypadkowo usunąć niektóre treści, stąd przerażający ogólny komunikat o błędzie.

Jeśli wprowadzisz iPhone'a do nowej biblioteki iTunes, może on usunąć dowolną zawartość powiązaną z poprzednią. Zakładając, że nadal masz dostęp do starego, możesz skopiować pliki z jednego komputera na drugi, aby umożliwić ich późniejszą synchronizację, lub możesz przenieść zakupy do nowej biblioteki iTunes, zakładając, że została autoryzowana przy użyciu tego samego Apple ID . Jest to próba ograniczenia nieautoryzowanego kopiowania muzyki i innych treści itp., W przeciwnym razie możesz z przyjemnością zabrać telefon lub iPoda do wszystkich laptopów znajomych i wesoło skopiować wszystkie ich rzeczy na urządzenie, gdzie możesz z radością zsynchronizować je z powrotem z urządzeniem Biblioteka iTunes w domu.

Pozostała zawartość telefonu, taka jak e-maile, kontakty, ustawienia powinny pozostać niezmienione, ponieważ nie są przechowywane w bibliotece iTunes (nawet jeśli ustawiłeś iTunes jako mechanizm synchronizacji do umieszczania ich w telefonie, należą one poza bibliotekę.

Ogólna zasada: jeśli oryginalny iTunes skopiował zawartość w pierwszej kolejności, zostanie ona usunięta. Nie tylko wyczyści cały telefon, tylko to, co pochodzi z iTunes.


3
Nie chcę być niegrzeczny, ale to dość zabawne, ponieważ nawet ty nie potrafisz odpowiedzieć na moje proste pytanie: „co oznacza„ usunięcie tego iPhone'a ”oznacza”. Naprawdę nie doceniam, że jest to „próba zapobiegania nieautoryzowanemu kopiowaniu muzyki”, ale biorąc pod uwagę moją sytuację, w jaki sposób przeprowadzić migrację na nowy komputer? Nie dbam o muzykę ani filmy, ale obchodzą mnie wszystkie inne treści w telefonie. Chcę tylko prostej odpowiedzi na temat tego, co stracę, wybierając opcję „wymaż ten iPhone”. Z pewnością mogę odłączyć telefon od starego komputera i stracić dowolną muzykę, a następnie zsynchronizować go z nowym komputerem?
applenewbie 24.09.2013

2
Napisałem komentarz, który chciałem tu zamieścić wiele razy. Postanowię po prostu stwierdzić, że odsyłam cię do mojej odpowiedzi, która, jak czuję, odpowiada doskonale na twoje pytanie, o czym świadczą głosy poparcia. Jeśli nie jesteś z niego zadowolony, zagłosuj w dół - jest to ogólnie przyjęty sposób na wydanie werdyktu w sprawie konkretnego wkładu. Być może ktoś inny może spędzić trochę wolnego czasu, próbując pomóc dokładnie tak, jak chcesz.
faszeruj

1
@applenewbie Prosta odpowiedź jest taka, że ​​synchronizacja jest skomplikowana. Możesz uprościć sprawę, tworząc pełną kopię zapasową, a następnie eksperymentując. Kiedy podskoczysz i pozwolisz, aby „nowy” iTunes wymazał to, czego chce, będziesz wiedział, co według niego należy usunąć.
bmike

3
@stuffe, nie mam ochoty na ciebie na poziomie osobistym. Tak, tworzenie kopii zapasowej telefonu i „widzenie, co się dzieje” działa, ale to żałosne rozwiązanie i strata czasu. Wyszukiwarka google „usuń tego iPhone'a” ujawni, że nie jestem jedyną osobą, która uważa, że ​​tekst w oknie dialogowym jest niejasny i nieprzydatny. Pisanie kodu w celu dostarczenia dokładniejszego komunikatu kasowania nie jest niemożliwe, po prostu nie zostało zaimplementowane (lub, jak sądzę, postrzegane jako priorytet) przez Apple.
applenewbie

1
Nic nie poradzę na to, jak Apple mówi, ale mogę wyjaśnić, co to znaczy, i mam nadzieję, że zrobiłem to dla ciebie.
faszeruj

11

Wiadomość jest źle sformułowana - nie kasuje całego iPhone'a, ale tylko treść zsynchronizowaną z innej biblioteki, która jest obecnie zastępowana.

Powiedzmy, że zsynchronizowałeś muzykę, zdjęcia, aplikacje i książki elektroniczne z iTunes na komputerze 1. Teraz próbujesz zsynchronizować muzykę z iTunes na komputerze 2. Usuwa tylko muzykę z iPhone'a, a następnie synchronizuje muzykę. Nie wpływa na inne typy treści (zdjęcia, aplikacje itp.), Ponieważ nie synchronizujesz ich.

Takie jest zachowanie w iOS 6 - nie wiem o 7.


aplikacje nie będą już usuwane (
9.0.1

4

W moim przypadku podłączyłem iPhone'a do nowego iTunes, a następnie kliknąłem „synchronizuj” tylko dla muzyki, co spowodowało usunięcie całej muzyki z iPhone'a i zastąpienie jej całą muzyką z iTunes.

Wydawało się, że działa dobrze i NIE ZOSTAŁEM usunięty z moich kontaktów, SMS-ów, e-maili, aplikacji itp. Itp. Chociaż w moim przypadku synchronizuję te rzeczy z iCloud, więc nie mogę mówić o iPhone'ach, które nie są zsynchronizowane z iCloud. Być może iTunes usunie te rzeczy, chociaż ze względu na to, że nie usuną moich zdjęć itp. Powiedziałbym, że jest to mało prawdopodobne.

Wiem, że nie jest to pełna odpowiedź, ale jestem pewien, że jeśli zsynchronizujesz muzykę, tylko wiadomość „Czy chcesz skasować tego iPhone'a i zsynchronizować się z tą biblioteką iTunes” będzie miała zastosowanie tylko do muzyki na urządzeniu. Upewnij się tylko, że nie kliknąłeś opcji „synchronizuj” na żadnej innej karcie, takiej jak kontakty.


Właśnie wykonałem krok usuwania w iOS 9.0.1 i mogę potwierdzić, że „treść” wydaje się odnosić tylko do treści multimedialnych i tylko do treści multimedialnych, które synchronizowałeś ze starą biblioteką iTunes. Miałem nowy telefon przywrócony z iCloud i próbowałem dodać muzykę z nowego komputera, ponieważ nie miałem dostępu do mojego starego. Krok usuwania nie usunął dla mnie niczego, ponieważ mój telefon nie miał żadnych multimediów ze starego iTunes.
errant.info,


4

Skasuje tylko elementy multimedialne zsynchronizowane z poprzednią biblioteką.

Właśnie przetestowałem to na iOS 8 - absolutnie nie ma to wpływu na nic innego (ustawienia itp.) W telefonie. Zajęło to dwie sekundy, a mój iPhone 6 nawet nie flashował ekranu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.