Nie wybudzaj zewnętrznego dysku twardego podczas zapisywania na wewnętrznym


9

Mój problem polega na tym, że mam zewnętrzny dysk twardy podłączony do mojego komputera Mac. Ponieważ jest używany tylko do tworzenia kopii zapasowych, przez większość czasu śpi.

Jeśli jednak chcę teraz zapisać coś (np. Zdjęcie ze strony internetowej) na wewnętrznym dysku twardym, muszę poczekać, aż zewnętrzny dysk się obudzi, zanim pojawi się okno dialogowe „Zapisz jako ...”.

Wiem o pytaniu Jak szybko zapisać plik i nie trzeba czekać, aż zewnętrzne dyski twarde się „obudzą”? , ale wygląda na to, że zamierza rozwiązać problem polegający na tym, że dyski twarde nie mogą przejść w tryb uśpienia, podczas gdy chciałbym, aby zewnętrzny dysk twardy miał zasłużony odpoczynek.


EDYTOWAĆ:

  • Nie chcę go odłączać, ponieważ wiem, że zapomnę go ponownie podłączyć przed automatyczną kopią zapasową
  • różne inne systemy operacyjne radzą sobie bardzo dobrze w takich sytuacjach

EDYCJA 2:

Korzystając z odpowiedzi Sherwooda Botsforda, przygotowałem następujący AppleScript, który montuje dysk twardy, wykonuje na przykład rsync i odmontowuje go ponownie.

do shell script "diskutil mount 'Name of your Volumn'"

do shell script "rsync -av --delete ~/ '/Volumes/Name of your Volume/.'"

do shell script "diskutil unmountDisk 'Name of your Volume'"

4
Naprawdę szukam prawdziwej odpowiedzi na to pytanie, a nie tylko odpowiedzi, które dotyczą „odłączenia napędu”. Gdy otworzy się okno dialogowe zapisywania, nie powinno być żadnego powodu, aby rozpędzać dyski zewnętrzne, o ile lokalizacja zapisu nie znajduje się na żadnym z tych dysków. To złe zachowanie i Apple wie o tym od lat.
Guillochon

Odpowiedzi:


3

możliwości.

Odp .: Odmontuj dysk z wiersza poleceń.

diskutil unmountDisk Lacie

byłoby poleceniem odmontowania dysku z systemem plików o nazwie Lacie. Możesz również odnosić się do samego urządzenia, ale urządzenia mogą się różnić w zależności od uchwytu. unmountDisk przyjmie dowolną nazwę systemu plików jako obiekt, ale odmontuje wszystkie inne systemy plików, jeśli dysk ma więcej niż jeden.

Następnie, gdy chcesz wykonać kopię zapasową,

 diskutil mount Lacie

Musisz także wyłączyć wyróżnianie w indeksowaniu tego dysku.


1
Możesz napisać skrypt, który okresowo montuje dysk, aby umożliwić tworzenie kopii zapasowych, ale pozostawia go odmontowany przez większość czasu. Jeśli skrypt został zaplanowany za pomocą launchctl, uzyskałoby to zachowanie „ustaw i zapomnij”, którego chce samcarter.
BringMyCakeBack

Dla wszystkich stosowanych ilościach, czy chciałbyś w opcji z dyskretny, ale wyróżniających odmontować ikon (dwie strzałki, widoczne w Disk Utility) zarówno (A) na pasku bocznym Findera i (b) Kolumny Widok na poziomie komputera?
Graham Perrin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.