Czy mogę przechowywać i uruchamiać aplikacje na dysku zewnętrznym?


14

Mam na myśli zakup tego MacBooka, ale miejsce na dysku twardym nie jest wystarczające. Zastanawiałem się, czy kupiłem zewnętrzny dysk twardy, czy mógłbym na niego pobierać aplikacje i rzeczy.


2
Nie znam systemu operacyjnego, który nie pozwala na kopiowanie pobranych rzeczy na dysk zewnętrzny. (więc tak)
idmean

6
@wumm iOS ...;)
faszerowanie

Odpowiedzi:


18

Możesz przechowywać i uruchamiać aplikacje w niestandardowej /Applicationlokalizacji w systemie OS X, co oznacza, że ​​możesz przechowywać rzeczy na zewnętrznym dysku i uruchamiać je z tego miejsca.

Musisz tylko zdawać sobie sprawę z ograniczeń robienia tego w ten sposób:

  1. Aplikacje i dane na dysku nie będą dostępne, jeśli nie jest podłączone.

    Wydaje się to oczywiste, ale może pojawić się w zaskakujący sposób, więc myślę, że warto tu powiedzieć. Załóżmy na przykład, że na dysku zewnętrznym jest zainstalowany edytor tekstów i jest to domyślna aplikacja do obsługi plików tekstowych. Po dwukrotnym kliknięciu pliku tekstowego, gdy napęd nie jest podłączony, pojawi się komunikat o błędzie, że aplikacja nie została znaleziona. W takim przypadku musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać alternatywną aplikację.
  2. Przepustowość, szczególnie stałe prędkości, do uzyskiwania dostępu do danych i aplikacji na tym dysku jest ograniczona do metody połączenia.

    Dla Thunderbolt jest to naprawdę cholernie dobre, ale wciąż nie tak dobre jak napęd w maszynie. W przypadku USB jest to strzał w dziesiątkę. Wiele zależy od chipsetu USB zastosowanego w napędzie i od tego, co jeszcze dzieli pamięć USB. Większość aplikacji ładuje się w pamięci rezydentnej po ich uruchomieniu, więc w przypadku aplikacji na zewnętrznym dysku USB będziesz mieć pewne opóźnienia w uruchomieniu i to wszystko. Ale jeśli musisz uzyskać dostęp do wielu danych lub jeśli aplikacja ładuje się w kawałkach, gdy uzyskujesz dostęp do różnych funkcji, może okazać się, że oczekiwanie we / wy jest uciążliwe. Spodziewaj się tu i tam piłek plażowych.

Większość aplikacji można bezpiecznie przenieść na dysk zewnętrzny, przeciągając je z /Applicationsnowej lokalizacji do zdalnego magazynu. Aplikacje są pakowane w całkiem niezależny sposób. Należy jednak pamiętać, że przeniesienie .apppakietu aplikacji z /Applicationsdysku zdalnego powoduje jedynie przeniesienie pakietu. Konfiguracja i dane pomocnicze, z których korzysta aplikacja, zwykle znajdują się na dysku podstawowym /Librarylub ~/Librarypozostaną na nim. Te dane są trudniejsze do przeniesienia. Jest również zwykle mniejszy niż pakiet aplikacji.


4

Tak - OS X nie dba o to, gdzie przechowujesz aplikacje, aby działały.

Podobnie większość programów nie zmusza do przechowywania wszystkich dokumentów w jednym miejscu.

Nie należy oczekiwać płynnego przenoszenia wszystkiego z pamięci wewnętrznej na pamięć zewnętrzną, ale dbanie o starsze pliki i większe pliki na czasami odłączonym dysku to od dawna idiom do pracy z komputerami.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.