Jak uruchomić Findera z terminala lub wiersza poleceń [duplikat]


163

To pytanie ma już odpowiedź tutaj:

Często używam wiersza poleceń, jak większość programistów. Chcę móc uruchomić Findera, Safari lub dowolną inną aplikację w tym zakresie z wiersza poleceń, np

znajdź.

gdzie uruchomi się aplikacja Finder, a w wierszu poleceń ustaw widok bieżącego folderu, w którym jestem.


2
Nie zgadzam się, że jest to duplikat. Znalazłem to, gdy Finder został zmuszony do rezygnacji i chciałem go ponownie uruchomić. Drugie pytanie nie dotyczy tego aspektu problemu, tak jest.
razz

3
Zgadzam się: nie duplikat. To pytanie dotyczy sposobu uruchomienia programu. Drugi dotyczy właśnie otwarcia nowego okna.
Andrew Swift,

Odpowiedzi:


245

Aby otworzyć bieżący katalog Finderz Terminal, wpiszopen .

Więc jeśli chcesz Dokumenty: open Documents

Biblioteka: open /Library

Pliki do pobrania: open Downloads

I tak dalej.


59
Bum! open .jest zwycięzcą tutaj.
bmike

Ups Nie zdawałem sobie sprawy, że ma już duplikat. Znałem odpowiedź, więc właśnie na nią odpowiedziałem.
Dave

1
dobrze Ci poszło - połączenie duplikatów pomaga w wyszukiwaniu haseł. Twoja odpowiedź lub słowa z tych pytań są indeksowane, aby osoby szukające w Internecie mogły znaleźć właściwą odpowiedź.
bmike

1
Nie działa to, jeśli bieżący katalog to aplikacja, taka jak /Applications/Something.app. Otworzy tę aplikację zamiast wyszukiwarki.
Segfault

10
@ Segfault Aby zmusić go do otwarcia aplikacji jako pliku w Finderze, zamiast otwierania samej aplikacji, użyj -Ropcji: „-R Ujawnia pliki w Finderze zamiast ich otwierać”. Na przykład możesz to zrobić, cd /Applications/Preview.app; open -R .a otworzy się Finder, a nie podgląd.
AmadeusDrZaius
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.