Jakie funkcje w iOS 7 mają znaczenie?


33

Podziel się z nami swoimi doświadczeniami z odkrywania iOS 7.

Niezależnie od tego, czy znalazłeś ukrytą lub mało znaną funkcję systemu iOS 7, czy potrafisz wyjaśnić, jak duża funkcja robi różnicę, szukamy obiektywnych raportów na temat tego, jak nowy system operacyjny wpływa na przepływ pracy.

Podaj także szczegóły, jak osiągnąć tę funkcję, a jeśli to możliwe, dołącz również odpowiedni obraz (przytrzymaj Home i Lock, aby wykonać zrzut ekranu na urządzeniu z systemem iOS).


Proszę zamieścić jedną wskazówkę na odpowiedź. Sprawdź także, czy Twoja odpowiedź została już opublikowana - zduplikowane odpowiedzi zostaną usunięte na rzecz oryginalnej odpowiedzi na dany temat. Aby wyszukać odpowiedzi na to pytanie, użyj zapytania: 101382 (lub zapytanie: to, bezpośrednio ze strony pytania) oprócz wyszukiwanych haseł w polu wyszukiwania w prawym górnym rogu tej strony.


Nie rozumiem, jak ludzie nie będą głosować na zamkniętych jako „głównie opartych na opiniach”, ale zobaczmy, jak społeczność zareaguje na to pytanie.
bmike

1
Cóż, nie jest oparty na opiniach - zależy od tego, czy funkcje są udokumentowane, czy nie. Nie twierdzę, że pytanie nie ma problemów, ale nie jest to „jakie są najfajniejsze funkcje iOS 7”; problem polega na tym, że na pytanie „niektóre” nie ma jednej właściwej odpowiedzi.
Daniel

1
@everyone Zapisanie oficjalnego podręcznika użytkownika Apple iOS 7 na ekranie głównym help.apple.com/iphone/7
Simon

2
Może lepiej byłoby zamienić ten wątek w post na blogu niż próbować wyliczyć zmiany w formularzu odpowiedzi?
bmike

1
@mike Podoba mi się to. W zeszłym roku, kiedy Apple wypuściło iOS 6, powiedziałeś, że zobaczymy, jak społeczność się podoba ( apple.stackexchange.com/questions/64468/... ) i myślę, że możemy powiedzieć, że wiele osób lubi takie pytanie.
Enrico Susatyo

Odpowiedzi:17

Otwórz aplikację kompasu i przesuń raz w prawo. Staje się poziomem, który zmienia kolor, aby pomóc, gdy jest ustawiony pionowo lub poziomo.


3
A kiedy powierzchnia jest pozioma ... Zmienia kolor!
Enrico Susatyo,

14

Funkcja fotografowania w trybie serii jest dostępna na starszych urządzeniach po przytrzymaniu spustu migawki. Nie ma automatycznego wyboru najlepszych jak na iPhone 5S i nie sądzę, że jest tak szybki.

Testowane na iPhonie 4, 5 i iPadzie 3.


Naprawdę mam nadzieję, że dodają przełącznik tej funkcji w nadchodzącej aktualizacji iOS7, ponieważ przyzwyczaiłem się do przytrzymywania migawki, a następnie zwalniania, gdy chciałem zrobić zdjęcie, aby zmniejszyć drgania i poprawić synchronizację. Aplikacje aparatu innych firm mogą to przełączać w iOS7.
Josh Newman


13

W pasku adresu Safari przytrzymaj przycisk „.” przycisk (kropka), aby wyświetlić różne skróty TLD (.com, .net itp.).


Zgrabne, myślałem, że zniknęło!
Enrico Susatyo

Najbardziej pomocny jeszcze
Renderuj

13

Ustawienie timera lub naciśnięcie drzemki pokazuje teraz pozostały czas na ekranie blokady.10

W urządzeniach obsługujących Touch ID na ekranie rejestracji odcisków palców w Settings.app, jeśli umieścisz zarejestrowany palec w czytniku linii papilarnych, odpowiedni zarejestrowany palec zostanie podświetlony na ekranie . Możesz także zmienić nazwę każdego palca zamiast Palca 1, Palca 2 itd.


2
Specyficzny iPhone 5s oczywiście…
daviesgeek

@daviesgeek Technicznie, specyficzne dla Touch ID. Inne urządzenia w przyszłości mogą mieć tę funkcję.
Andrew Larsson,

Bardzo prawdziwa… poprawka należycie odnotowana…
daviesgeek

9

Lista życzeń App Store :

iOS 7 oferuje teraz listę życzeń w App Store, w której możesz przechowywać tyle zakładek, ile chcesz. Po prostu kliknij ikonę udostępniania z górnego paska na stronie aplikacji, a następnie wybierz opcję „Dodaj do listy życzeń” . Do tej listy życzeń można uzyskać dostęp za pomocą ikony punktora w prawym górnym rogu.


Pamiętaj, że jest to dostępne tylko dla aplikacji niewolnych.
Bogdan Calmac

9

Połączenia audio FaceTime tylko z dźwiękiem :

iOS 7 oferuje opcję nawiązywania połączeń audio FaceTime tylko w trybie audio (w przypadku, gdy nie jesteś w stanie nawiązać połączenia wideo). Przejdź do strony informacyjnej kontaktu i kliknij ikonę odbiornika w sekcji FaceTime. Możliwe jest włączenie wideo później w trwającym połączeniu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy to działa, gdy dzwonię do starszych urządzeń z iOS 5 lub 6?
Enrico Susatyo,

1
@EnricoSusatyo Niestety nie.
Steve Moser

2
Nie sądzę, że jest to ukryte lub nieudokumentowane. Była to funkcja tytułowa w keynote na iOS. Jest również dość oczywiste, że odbiornik telefonu w sekcji FaceTime oznacza dźwięk, podczas gdy kamera oznacza wideo. Chociaż nie ma go na apple.com/ios/whats-new, więc jestem na płocie.
Jason Salaz,

9

Przesuń w Safari, aby przejść do tyłu lub do przodu.

Przeciągnięcie jednym palcem od lewej do prawej (zaczynając od lewej krawędzi ekranu) jest tym samym, co naciśnięcie teraz przycisku „wstecz”.

Wykonanie tego samego od prawej do lewej jest tym samym, co przycisk do przodu. Ten oczywiście działa tylko po powrocie przynajmniej raz. (Z jakiegoś powodu „do przodu” jest również nieco mniej wrażliwy na moim urządzeniu).


Ten gest w Safari jest naprawdę satysfakcjonujący. Bardzo celowe, ale łatwe do wykonania. Jest to przeciwieństwo Reeder 2 (obecnie 2.0.1), w którym pozioma nawigacja w płynie jest płynna, a często utknąłem w poziomym przeciągnięciu, gdy próbuję wykonać ruch w pionie.
Jason Salaz

9

iOS 7 śledzi, gdzie spędzasz najwięcej czasu, umożliwiając buforowanie odpowiednich pobliskich danych. To miłe, choć trochę upiorne. Po pewnym czasie korzystania z systemu iOS 7 przejdź do Settings > Privacy > Location Services > System Serviceslisty często nawiedzanych. Możesz także wyłączyć tę funkcję w tej samej lokalizacji.


8

Blokada aktywacji :

Blokada aktywacji dodaje drugą warstwę ochrony przed zaawansowanymi technologicznie złodziejami. Upewnij się tylko, że Find My iPhone jest włączony na karcie iCloud, a jeśli twoje urządzenie zostanie kiedykolwiek skradzione, złodziej nie będzie mógł go przywrócić ani wyczyścić bez wyłączenia Find my iPhone, a do tego musiałby znać twoje Apple ID i hasło. Możesz także uniemożliwić ponowną aktywację urządzenia, po prostu przełączając je w tryb Lost.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
-1: To bardzo dobrze znana i oczekiwana funkcja, prawda?
Blacklight Shining

@BlacklightShining Nie dla tych, którzy są nowicjuszami w iDevices, dla których będzie to ogromna pomoc support.apple.com/kb/HT5818
Simon

Jest to z pewnością udokumentowane - właśnie wyjaśniłeś artykuł Apple KB!
Blacklight Shining

1
@ BlackShining Nie zgadzam się z tobą, jeśli chcesz, żebym go usunął, ponieważ nie pasuje ściśle do tytułu, zrobię to. Biorąc pod uwagę, że został opublikowany 3 tygodnie temu i zyskał uznanie, zgaduję, że jest akceptowany przez wielu !! Być może ktoś inny chciałby to skomentować (szczerze mówiąc, myślę, że jesteś trochę wybredny).
Simon

Zgadzam się; możemy czekać na trzecie opinie.
Blacklight Shining

8

Wielozadaniowość ułatwia łatwe przewijanie do przodu i do tyłu między 2 aplikacjami, po dwukrotnym kliknięciu przycisku strony głównej, aby przejść do nowego ekranu wielozadaniowości z miniaturami, zawsze podświetla poprzednio otwartą aplikację (lub niejako drugą na liście), więc jeśli na przykład kopiujesz wiele elementów tekstu z jednej aplikacji do drugiej, możesz użyć następującego przepływu, aby szybko i wielokrotnie przełączać się między 2 aplikacjami:

  1. Kliknij dwukrotnie na ekranie głównym, naciśnij środek ekranu; to zawsze spowoduje powrót do poprzedniej aplikacji.

  2. Po zmianie aplikacji w ten sposób kolejność ich pojawiania się w zmianach (w zasadzie przełączanie wokół 1. i 2. pozycji). Powtarzanie dwukrotnego kliknięcia ekranu głównego i środkowego powoduje powrót do pierwszej aplikacji


7

Jeśli masz problem z odczytaniem tekstu na nowym tle, możesz zwiększyć kontrast, który wpływa na pasek główny, klawisze blokady ekranu i inne.

Zwiększ opcję kontrastu w telefonie iPhone ios7


6
Nowa funkcja rozwiązująca nowy problem stworzony przez iOS 7.
Tom Brito

Tak, i wszystko się kończy. Jest to bardziej widoczne, gdy zobaczysz, że używa go starszy dorosły
jonshariat

@TomBrito nie wszyscy uważają to za problem. Wolę mieć niski kontrast niż aktywować tę opcję
Renderuj


6

Wyłącz Paralaksę (w razie potrzeby):

Parallax to nowy ruchomy ekran główny iOS 7. Podczas przechylania telefonu tapeta przesuwa się wraz z nim. To fajna sztuczka w salonie, ale niezbyt przydatna. Jest to również niezwykle rozpraszające na większym ekranie iPada. Gorzej, że wyłączenie go jest ukryte. Aby go wyłączyć, przejdź do: Ustawienia> Ogólne> Dostępność> Ogranicz ruch . Włącz „Włącz”, a Paralaksa jest wyłączona.


6

Wyszukiwanie uzyskuje się, przeciągając palcem od środka ekranu głównego. Przeciągnięcie od górnej krawędzi powoduje wyświetlenie centrum powiadomień jak w iOS6.

Nie jestem jednak pewien, w jaki sposób moja hipotetyczna babcia ze swoim hipotetycznym iPhonem ma to rozwiązać.


2
może „hipotetycznie to rozgryźć”? :)
Jason Salaz,

6

Drobna rzecz, ale puste ekrany główne są teraz możliwe dla pierwszego ekranu (z wyjątkiem obszaru dokowania). Wcześniej wymagana była co najmniej 1 ikona aplikacji, ale teraz możesz usunąć je wszystkie z pierwszej strony - idealne dla schludnych pedantów, którzy kochają swoją tapetę.


5

Jedna z metod przedłużania żywotności baterii - Wyłączanie odświeżania w tle.

iOS 7 umożliwia odświeżanie niektórych aplikacji nawet wtedy, gdy ich nie używasz, co jest zarówno bardzo wygodne, jak i stanowi duży problem dla użytkowników, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać swoje baterie. Całkowite wyłączenie Odświeżania w tle byłoby najlepszym rozwiązaniem, ale nawet wyłączenie tej funkcji tylko w kilku aplikacjach powinno pomóc Twojemu urządzeniu zachować żywotność przez nieco dłuższy czas.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


5

iOS7 śledzi teraz wykorzystanie danych w podobny (choć nie tak skuteczny sposób), jak Data Sense na telefonach z systemem Windows 8.

Rzuć okiem Settings> Mobilei przewiń w dół do MOBILE DATA USAGEsekcji, w której możesz śledzić, ile danych zostało wysłanych przez połączenie danych mobilnych (w przeciwieństwie do WIFI, która nie jest śledzona). Jest to pokazane jako suma wszystkich danych, ale również w przeliczeniu na aplikację, co pozwala zobaczyć, które aplikacje wykorzystują większość twojego pasma, i najbardziej przydatne pozwala po prostu odmówić mobilnego dostępu do danych dla niektórych aplikacji bez konieczności wyłączania się całe twoje połączenie , które jest bardzo przydatne dla osób korzystających z drogich planów taryfowych lub tych z nas (takich jak ja), którzy co miesiąc otrzymują przydzieloną kwotę, czasami zbliżają się do końca.

Użycie danych

Liczby są wyświetlane od ostatniego resetu, który jest pokazany na dole ekranu (wraz z opcją resetowania statystyk); niestety nie ma koncepcji planowania okresu, takiego jak w przypadku Data Sense, w którym mogę powiedzieć, że mam 1 GB miesięcznie, zaczynając na przykład od 15., ale jeśli pamiętasz, aby ręcznie zresetować pierwszy dzień okresu danych, to nadal jest potężny przydatne zarówno do trzymania Cię w swoich granicach, jak i zrozumienia, co faktycznie wykorzystuje twoje dane.


3
Czasami znany również jako Settings> Cellularzamiast Settings> Mobile. Nie pewny dlaczego; może specyficzne dla regionu lub operatora?
Ben Liblit


3

Elementy sterujące odtwarzaniem pojawiają się na ekranie blokady po obudzeniu telefonu. To może nie brzmieć jak wielka sprawa, ale uważam, że to fantastyczne. W iOS 6 trzeba dwukrotnie kliknąć przycisk Home, aby wyświetlić elementy sterujące odtwarzaniem na ekranie blokady. Często noszę iPhona w kieszeni na piersi z owiniętymi wokół niego kablami słuchawkowymi. Gdy chcę zatrzymać się na chwilę i wznowić podcast, oznaczało to, że trzeba go całkowicie wyciągnąć z kieszeni, aby dotrzeć do przycisku głównego, a następnie włożyć go i kabel słuchawkowy z powrotem. Teraz mogę nacisnąć górny przycisk zasilania i dotrzeć do kontrolki u góry ekranu w mojej kieszeni, co jest fantastyczne.

Wygląda na to, że elementy sterujące pozostają tam przez ograniczony czas po wstrzymaniu odtwarzania. Następnie można je osiągnąć tylko przesuwając w górę centrum sterowania.


To było w iOS6, nie?
beroe

1
Jak powiedziałem, w iOS 6 trzeba było dwukrotnie nacisnąć przycisk Home, aby wyświetlić elementy sterujące; chyba że coś mi umknie. W wersji 7 są one zawsze dostępne, gdy coś jest odtwarzane lub chwilowo wstrzymane. Mała różnica z ogromnym praktycznym skutkiem, przynajmniej dla mnie.
deceze

Regresja związana z tym, gdy coś innego kontroluje ekran blokady (nawigację), nie można przenieść elementów sterujących multimediami na ekran blokady, nawet przez dwukrotne kliknięcie przycisku strony głównej. Dowiedziałem się tego niefortunnego problemu na dysku innej nocy. (Zastanawiam się nad edytowaniem tego w samym poście, myśli? Nie
krępuj się i wyślij

@Jason Nowy sposób to przeciągnięcie palcem od dołu, aby wyświetlić Centrum sterowania, zamiast podwójnego kliknięcia.
deceze

1
(-‸ლ) Wiedziałem o tym. Nie, naprawdę. Jestem prawie pewien, że w ten sposób rozwiązałem problem zamiast odblokować telefon, przejść do aplikacji Muzyka, a następnie nacisnąć kolejny ... (podczas jazdy) Przynajmniej mam nadzieję, że tak zrobiłem. Dzięki, deceze.
Jason Salaz,

3

Zagnieżdżanie folderów aplikacji jest obecnie dostępne, ale można to uznać za błąd, który Apple usunie w przyszłej aktualizacji iOS7.xx

  1. Najpierw połącz dwie aplikacje, aby utworzyć folder, a następnie połącz pozostałe dwie aplikacje, aby utworzyć drugi folder.

  2. Teraz przytrzymaj palec na jednym z folderów, aby stał się szary.

  3. Jak tylko to zrobi, naciśnij dwukrotnie przycisk Home, aby wyświetlić menu wielozadaniowości. Ta sztuczka nie zadziała, jeśli aplikacje zaczną się poruszać (kiedy wejdą w tryb organizacji) przed naciśnięciem przycisku Home. Masz około pół sekundy, aby to naprawić.

  4. W menu wielozadaniowości kliknij ekran główny. Powinieneś zobaczyć ikonę folderu, która pozostaje powiększona i wyszarzona, a także, że foldery się poruszają.

  5. Teraz kliknij folder docelowy (ten, do którego chcesz dodać pierwszy folder). Powinieneś zobaczyć ikonę pierwszego folderu unoszącą się powyżej.

  6. Teraz kliknij raz przycisk Początek. Ta-da! Masz teraz folder w folderze. Najlepsze jest to, że te foldery działają bezbłędnie i możesz je przeglądać, uruchamiać aplikacje z nich oraz przenosić aplikacje tak, jak w innym przypadku.

Możesz użyć tej sztuczki, aby dalej zagnieżdżać dodatkowe foldery, a ja byłem w stanie utworzyć pięć poziomów folderów, zanim ostatecznie się zatrzymałem, ale jestem pewien, że możesz kontynuować, dopóki się nie nudzisz.

źródło: http://www.tuaw.com/2013/09/24/how-to-create-nested-folders-on-ios-7/


Link przekierowuje do strony głównej TUAW, która nie jest tak naprawdę pomocna i jest jednym z powodów, dla których prosimy ludzi o podsumowanie lub fragment powiązanych treści w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna.
nohillside

To dla mnie najlepsza wskazówka „nieudokumentowana”. Mam nadzieję, że przyszła wersja iOS nie wyeliminuje tej funkcji.
Dave


2

Wyślij link do obrazu za pomocą iMessage lub e-maila, który zawiera link, a także kopię obrazu w tekście.


Cóż, ten jest niestety dojrzały do ​​nadużyć. Podoba mi się ten pomysł, ale mam zabawne przeczucie, że wiem, jaki będzie rezultat w niezbyt odległej przyszłości.
Jason Salaz,

2
@JasonSalaz wydaje mi się, że ta funkcja nie jest bardziej nadużywalna niż tylko wysyłanie zdjęć.
Agos

1
Chyba chodzi mi o to, że jeśli ktoś wyśle ​​ci link do obrazu, który ma oczywiście obrzydliwą nazwę pliku, możesz uniknąć jego otwarcia. Jeśli jest automatycznie wstawiany, nie tak bardzo. Wybierz mądrze swoich znajomych :).
Jason Salaz,

@JasonSalaz Ale może po prostu tak łatwo zmienić nazwę obrazu, lub użyć dowolnego dobrze znanego URI skracania .
Blacklight Shining

Tak, to wszystko prawda. Prawdopodobnie powinienem powiedzieć „punkt był”, a nie „punkt jest”, ponieważ już go nie trzymam.
Jason Salaz,

1

1
Myślę, że powinien to być post na blogu podobny do tego na iOS 6 ( apple.stackexchange.com/questions/64468/... )
Alain King,

@AlainKing Nie sądzę, ponieważ blog jest prowadzony przez jedną osobę - ten format pozwala kilku osobom odpowiedzieć
użytkownik151019

@ Zaznacz ten format, co sugerowałem, czysto powiedziałem blog oparty na tym, co powiedział bmike w swoim oryginalnym poście.
Alain King,

1
„Proszę zamieścić jedną wskazówkę na odpowiedź.”
daviesgeek

@daviesgeek „Dobrze znasz zasady, aby móc je skutecznie łamać”. To jest to, do czego tutaj strzelam - w nienormalnym pytaniu i nienormalnej odpowiedzi. ;-)
bmike

1

iOS 7 używa Airdrop, gdzie:

Tylko Kontakty będą szukać tylko innych użytkowników iOS na urządzeniach zgodnych z AirDrop, którzy również znajdują się w aplikacji Kontakty. Musisz mieć identyfikator Apple ID powiązany z jego urządzeniem, aby AirDrop mógł znaleźć użytkownika.

Opcja Wszyscy pozwoli każdemu w Twojej najbliższej okolicy zobaczyć Twoje urządzenie podczas przeglądania arkusza udostępniania i wysłać Ci zawartość jednym dotknięciem.

ALE nie można przesyłać na komputer Mac ani z niego za pomocą Airdrop.


1

Możesz zrealizować karty iTunes, skanując kartę aparatem zamiast wpisywać wszystkie litery i cyfry.


1
Uważam, że nie było to nowością w systemie iOS 7. Nie jest też ukryte ani nieudokumentowane, jeśli jest to bezpośrednia opcja podczas etapu Odkupienia.
Jason Salaz,

-1: dotyczy to także wersji komputerowej iTunes. Nawet o tym zapomniałem, ale było jedno duże pudełko zajmujące około jednej czwartej całego okna, mówiąc mi, że mogę zrealizować za pomocą aparatu mojego Maca zamiast pisać kod. Zauważyłem to jeszcze zanim zauważyłem opcję ręcznego wpisywania kodu, który był znacznie, dużo mniejszy. Zdecydowanie nie ukryty!
Blacklight Shining

1

W widoku „Aktualnie odtwarzane” w aplikacji Muzyka:

  • Stuknięcie w okładkę przełącza tekst (przewijalny)
  • Stuknięcie w tekst wykonawcy / tytułu / albumu na górze elementów sterujących wyświetla ocenę

1
W moim przypadku (iPhone 5s 7.0.3) dotknięcie okładki przełącza pomiędzy oceną a wykonawcą / tytułem / albumem poniżej. Może dlatego, że utwór, na który patrzyłem, nie ma tekstu.
Bogdan Calmac
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.