Jak mogę zwiększyć jasność na komputerze Mac bez klawiatury Mac


17

Używam MacBooka Pro i zepsułem go jakiś czas temu. Tak więc klawiatura nie działa na laptopie. Podłączyłem klawiaturę do portu USB, aby nadal móc jej używać. Używam klawiatury Dell.

Ostatniej nocy chciałem słuchać muzyki bez jasności ekranu. Więc bez zastanowienia wyłączyłem jasność. Teraz nie mogę odzyskać ekranu, więc zastanawiałem się, czy mogę użyć klawiatury Dell, aby przywrócić jasność ekranu?


Co zrobiłeś, aby wyłączyć jasność? (czy sugerujesz, że klawisz F1 działa na urządzeniu, ale nie na F2?)
bmike

Odpowiedzi:


23

Klawisz: „ Przewiń blokadę ”, aby zmniejszyć jasność
Klawisz: „ Wstrzymaj ”, aby zwiększyć jasność


2
Och, wow, nie spodziewałem się, że to zadziała - ale Macbook Air 2012 + Yosemite + KBT Pure Pro (TKL) działa jak urok!
tekknolagi

1
Szukałem tego od wieków, dziękuję !!!!
Alexey,

6

Możesz także użyć Apple Script - jeśli możesz ssh na swoim Macu, możesz następnie w sesji ssh wpisać następujące polecenie:

osascript -e 'tell application "System Events"
key code 113
end tell'

Pamiętaj, że faktycznie musisz nacisnąć klawisz Enter na końcu każdej linii. Uważaj również na znaki cytatu - po -eopcji jest pojedynczy cytat , a następnie zamykający pojedynczy cytat na końcu wiersza 3 powyżej (po end tell). Każde wykonanie skryptu zwiększy jasność o jeden stopień. Jeśli chcesz, aby ściemniacz, zmień 113na 107.

Jeśli używasz tego częściej, może warto zdefiniować alias lub napisać mały skrypt powłoki, np .:

MacBook:~😈 alias brightup="osascript -e 'tell application \"System Events\"
> key code 113
> end tell'"

i:

MacBook:~😈 alias brightdn="osascript -e 'tell application \"System Events\"
> key code 107
> end tell'"

Ponownie uważaj na cytaty. Kiedy umieścisz powyższe aliasy w swoim .bashrc, wszystko co musisz wpisać to brightuplub brightdn.

dodatkowe informacje

Jeśli nie możesz ssh w polu, możesz na ślepo wpisać pierwsze osascriptpolecenie. Zrobiłbym to w następujący sposób:

  1. naciśnij CommandSpace
  2. wpisz terminali naciśnijEnter
  3. ślepo i powoli (i ostrożnie) wpisz pierwsze osascript...polecenie z powyższego przykładu, dokładnie tak, jak tam jest. Powinno to nieco podnieść jasność, na tyle, abyś mógł zobaczyć, co robisz. Jeśli nie, spróbuj kilka razy nacisnąćUp ArrowEnter

BRIGHTNESS_DOWN 0x91(dziesiętnie 145) BRIGHTNESS_UP 0x90(dziesiętnie 144)
ocodo

3

Możesz spróbować zresetować NVRAM ( inaczej PRAM). Wyłącz komputer Mac, a następnie po jego ponownym włączeniu, przytrzymując commandoptionPR( windowsaltPRna klawiaturze komputera), aż komputer uruchomi się ponownie.

NVRAM zazwyczaj przechowuje ustawienia sprzętowe, takie jak jasność, głośność itp.


3

„Scroll Lock” i „Page Break” działają odpowiednio „F14” i „F15” dla klawiatur innych niż Apple. Upewnij się, że wyłączyłeś / rozłączyłeś połączenie Bluetooth / sprzętowe z klawiaturą Apple, aby Mac rozpoznał „Scroll Lock” i „Break Page” klawiatury innej niż Apple jako skróty jasności.


Masz pomysł, jak to zrobić bez wyłączania Bluetooth?
Hassan


0

Jeśli wcześniej używałeś GUI do kontrolowania jasności, wówczas naciśnięcie F2lub Fn+ F2powinno przywrócić jasność z powrotem.


1
Z mojego doświadczenia wynika, że ​​to w ogóle nie działa; tylko z klawiaturą Apple. Kiedy podłączyłem ogólną klawiaturę USB, F2 nie dostosowywał jasności i nie było klawisza FN do naciśnięcia w połączeniu z F2.
Daniel

0

Mam podobny problem z moim MacBookiem Pro podczas uruchamiania. na ekranie logowania (wprowadzanie hasła) często wyłącza się poprzednią jasność po wyłączeniu (z tego, co zbieram).

Próbowałem fn 1 i fn2, ale nic nie działało. Wydaje mi się, że te polecenia zostały wypuszczone na nowy, fantazyjny pasek na klawiaturze (nie pamiętam, jak się nazywa). niezależnie od tego opcja zmiany jasności nie jest dostępna, dopóki komputer nie uruchomi użytkownika.

być może aktualizacja naprawić problem lub ktoś zna obejście do tego czasu.


-2

istnieje bardzo proste rozwiązanie: po prostu uruchom ponownie


Zwykły restart nie zrobi tego. Jednak przytrzymanie klawiszy Command + Opcja + R + P podczas rozruchu zwiększa jasność ekranu do maksimum. Ten rozruch służy również do resetowania pamięci NVRAM, a jasność jest jedną z nich.
Jack of all Spades
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.