Jednoczesne używanie głośnika Bluetooth i gniazda słuchawkowego


25

Mogę podłączyć normalne głośniki do gniazda słuchawkowego. Mogę także podłączyć głośnik Bluetooth, który również gra świetnie, ale nie mogę odtwarzać ich jednocześnie.

Mam wokół siebie głośniki Wi-Fi i będą grać dobrze, ale po sparowaniu Bluetooth wszystko przez gniazdo słuchawkowe będzie cicho.

Czy brakuje mi jakiegoś ustawienia?

Odpowiedzi:


51

Możesz to zrobić w ustawieniach Audio MIDI wbudowanych w najnowsze edycje OSX:

  1. Otwórz aplikację Audio MIDI Setup (znajdującą się w folderze aplikacji / narzędzi)
  2. W oknie „urządzeń audio”, które się otworzy, zobaczysz listę urządzeń po lewej stronie oraz małą ikonę plusa w lewym dolnym rogu. Kliknij ikonę plusa.
  3. Kliknij „Utwórz urządzenie z wieloma wyjściami” (w starszych wersjach OSX możesz mieć tylko opcję Utwórz urządzenie agregujące)
  4. Dodaj różne potrzebne urządzenia do tego nowego urządzenia.

Skończyłeś, teraz możesz wysyłać dźwięk do tego nowego urządzenia, jakby to było pojedyncze wyjście audio.

Dodatkowa uwaga: jeśli chcesz, możesz zmienić nazwę urządzenia z wieloma wyjściami, na przykład „gniazdo mikrofonowe i głośniki bluetooth”.

Cieszyć się!


dzięki! Pracował! Uwaga: musisz przejść do preferencji systemowych, a następnie wybrać głośniki w obszarze „dźwięk” / „wyjście”, możesz również zrekompensować nieco zsynchronizowane głośniki, zaznaczając pole „korekcja dryfu” w oknie konfiguracji audio midi. Cieszyć się!

Jestem wieloletnim użytkownikiem jabłek i wydawało się to prostym i łatwym rozwiązaniem. Jednak, gdy wykonałem te kroki, wyczyściłem wszystkie moje urządzenia audio, a teraz iMac nie ma dźwięku i cierpi z powodu znacznego zmniejszenia prędkości z powodu regularnie występującej spirali tęczy za każdym razem, gdy szuka wyjścia. Na razie nie udało mi się rozwiązać tego problemu. Różne fora dyskusyjne nie przynoszą rozstrzygnięcia.

Działa to dla mnie niesamowicie na OSX 10.10 (Yosemite). Dzięki!
thornomad,

Właśnie wypróbowałem to z wbudowanymi głośnikami mojego MacBooka i zestawu słuchawkowego Bluetooth w wersji 10.11 i sprawiłem, że działa. Spróbuję, jeśli mogę użyć dwóch słuchawek bluetooth ...
Daniel Furrer

1
aby wybrać wyjście, alternatywą jest kliknięcie z wciśniętym klawiszem Alt przycisk głośności na pasku menu
Yannick Wurm
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.