Czy po instalacji można bezpiecznie usunąć aplikację „Install Xcode”?


17

Czy bezpiecznie jest usunąć program instalacyjny Xcode 4 z mojego folderu Aplikacje po zainstalowaniu Xcode? Jeśli istnieje darmowa aktualizacja, czy nadal ją otrzymam, czy muszę ją kupić ponownie?

Instalator ma 4,58 GB, czyli miejsca, które mógłbym wykorzystać na dysku twardym!

Odpowiedzi:


7

Tak, można bezpiecznie usunąć instalator XCode po zainstalowaniu narzędzi XCode. Narzędzia XCode można pobrać bezpłatnie ze strony Apple. Jeśli jesteś zarejestrowany na stronie developer.apple.com, możesz również pobrać zestaw iPhone / iPad SDK ze strony developer.apple.com, aby móc tworzyć oprogramowanie iPhone / iPad (narzędzia XCode dostarczane z systemem MacOS X pozwalają tylko budowanie aplikacji dla systemu Mac OS).


6
Mogę się mylić, ale uważam, że musisz być płatnym członkiem programu dla programistów iOS lub Mac, aby pobrać Xcode za darmo , inni mogą go kupić za pośrednictwem Mac App Store za 4,99 USD.
Jan Fabry

3
Tak, zmieniło się to wraz z Xcode4.
LudoMC,

Tylko Xcode 3 jest dostępny bezpłatnie dla nieopłacających członków ADC.
Ben Wyatt,

4
Xcode 4.1 jest teraz bezpłatny w App Store, jeśli masz zainstalowany system Lion.
Brant Bobby

5

Zgodnie z tym krokiem na forum dyskusyjnym Apple mogę bezpiecznie (ponownie) przenieść aplikację instalatora i nadal pobierać ją ponownie z App Store, nie płacąc ponownie. Nie jest jasne, czy otrzymam powiadomienia o aktualizacji.

Ten komentarz do opowieści o próbie uaktualnienia Xcode z małą ilością miejsca na dysku wskazuje, że przejście na dysk zewnętrzny może być śledzone przez system operacyjny, a uaktualnienie za pośrednictwem Mac App Store może spowodować przeniesienie aplikacji (nawet jeśli jest na dysk zewnętrzny) w trakcie aktualizacji.

Nie dostałem powiadomienia o aktualizacji Xcode 4.0.1, mimo że moja oryginalna aplikacja instalacyjna wciąż znajdowała się w /Applications/folderze. Przeniosłem aplikację instalatora na dysk zewnętrzny (przez sudo mv, ponieważ przeciągnięcie jej w Finderze dało mi komunikat „Może być konieczne wprowadzenie nazwy i hasła administratora na tym komputerze, aby zmienić element o nazwie„ Zainstaluj Xcode ”. )), Zgłoszę, co się stanie, gdy spróbuję zaktualizować go za pośrednictwem Mac App Store.


O ile mi wiadomo, sudo mvnie zezwala usługom uruchamiania na śledzenie lokalizacji aplikacji. Użyj Findera, aby przenieść aplikację, wprowadzając hasło, gdy zostaniesz o to poproszony, aby Mac App Store mógł zobaczyć, że aplikacja jest nadal zainstalowana. W przeciwnym razie pomyśli, że magicznie się poruszył.
Ivan Vučica,

@Ivan: Chciałem to zrobić, ale Finder nie poprosił o hasło - po prostu powiadomił i operacja przenoszenia została zatrzymana. Zobaczymy, co się stanie, zawsze mogę mvto zrobić z powrotem, jeśli Mac App Store chce tego w /Applications/katalogu.
Jan Fabry,

Uważam, że samo uruchomienie aplikacji wystarczy, aby usługi uruchomieniowe zauważyły ​​lokalizację aplikacji. Więc uruchom instalator i zamknij go. Nieudany ruch po wprowadzeniu hasła jest dziwny.
Ivan Vučica

@Ivan: Ach, aplikacja jest wymieniona jako zainstalowana tylko wtedy, gdy podłączony jest dysk zewnętrzny. Nie powiadomił mnie o aktualizacji, ale może to jest okresowa kontrola?
Jan Fabry

Wierzę, że usługi uruchamiania zauważą twój nowy dysk, sprawdzą wewnętrzną listę partycji przechowywanych w bazie danych usług uruchamiania i wreszcie oznaczą jako dostępne wszystkie aplikacje zarejestrowane jako należące do nowo dostępnej partycji. W każdym razie cokolwiek jest zrobione, uruchamiane jest po udostępnieniu nowych partycji. W każdym razie App Store z pewnością korzysta z interfejsu API - [NSWorkspace AbsolutPathForAppBundleWithIdentifier:].
Ivan Vučica

0

Dodatkowo, chciałbym wykonać kopię zapasową instalatora i zapisać 4,5 GB do pobrania - na wszelki wypadek.


0

Możesz go usunąć, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​w końcu będziesz chciał go ponownie, a nawet jako programista Apple możesz stracić dostęp do niego w przyszłości, gdy uaktualnią xCode.

Nie jest wielkim problemem, jeśli nie planujesz utrzymywać starszych aplikacji, zawsze będziesz je aktualizować i przenosić do nowych wersji xCode, gdy tylko wyjdą, ale przejście z xCode 3 na 4 było trudne dla wielu programistów , a nawet teraz w XCode 3 opracowano pewne oprogramowanie do obsługi rozwoju napędu jądra dla OS X 10.4, które nie jest już w pełni obsługiwane w xCode 4.

Zasadniczo najlepszą opcją jest przechowywanie tej aplikacji instalacyjnej w miejscu, do którego można się później dostać. Nie musi być cały czas na komputerze Mac, ale może się okazać, że potrzebujesz go później, jeśli opracujesz coś, co może wymagać późniejszej aktualizacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.