Jak duży powinien być mój dysk zapasowy Time Machine?


46

Mój 13-calowy MacBook Pro ma wewnętrzny dysk twardy o pojemności 500 GB i kupiłem zewnętrzny dysk twardy o pojemności 1 TB, który będzie używany jako kopia zapasowa Time Machine. Z wielu artykułów czytam tylko, że kopia zapasowa powinna być około 2-3 razy większa niż rozmiar mojego dysku twardego, ale wydaje mi się, że 1 TB nigdy nie zostanie zapełniony i faktycznie pozostawi dużo wolnego miejsca.

Rozumiem, że Time Machine wykonuje migawkę całego systemu i zapisuje ją na dysku kopii zapasowej. Powiedzmy na przykład, że tylko około 120 GB mojego wewnętrznego dysku twardego jest w użyciu. Następnie zajmie tylko migawkę o rozmiarze około 120 GB i chociaż ta sama migawka będzie się powiększać w miarę, jak robię nowsze migawki mojego systemu, nigdy nie przekroczy 500 GB, ponieważ jest to maksymalny rozmiar mojego wewnętrznego dysku twardego. Czy mam to źle? Jak naprawdę działa Time Machine?

Pytam o to, ponieważ chcę wiedzieć, czy powinienem użyć osobnego zewnętrznego dysku twardego do przechowywania moich rzeczywistych plików.

Odpowiedzi:


34

Prawdopodobnie chcesz sprawdzić tę stronę, aby uzyskać więcej informacji, ale oto odpowiedź na twoje pytanie, cytowana z powyższej witryny:

1. Jakiego dysku potrzebuję do Time Machine?

Ogólna „ogólna zasada” polega na tym, że aby zachować rozsądną „głębokość” kopii zapasowych, Time Machine potrzebuje 2 do 4 razy więcej miejsca niż dane, których kopie zapasowe wykonują (niekoniecznie cały rozmiar wewnętrznego HD). Pamiętaj, aby dodać rozmiar danych na innych dyskach / partycjach, których kopię zapasową chcesz utworzyć.

Różni się to jednak znacznie w zależności od sposobu korzystania z komputera Mac. Jeśli często dodajesz / aktualizujesz wiele dużych plików, nawet 5 razy może nie wystarczyć. Jeśli jesteś lekkim użytkownikiem, możesz być w stanie zainicjować pracę 1,5 raza, ale może to powodować problemy za każdym razem, gdy potrzebna jest duża kopia zapasowa.

I, oczywiście, im większy dysk, tym więcej starych kopii zapasowych Time Machine może dla Ciebie zatrzymać. Dysk, który jest zbyt mały, może mieć miejsce tylko na kilka tygodni (a nawet dni) kopii zapasowych.

Niestety, raczej trudno jest przewidzieć, a większość z nas ma tendencję do dodawania do naszych systemów coraz większej ilości danych, więc jeśli masz wątpliwości, zdobądź większy niż myślisz, że potrzebujesz teraz.

Ponadto istnieją różne funkcje OSX i aplikacje innych firm, które z różnych powodów zajmują dużo miejsca na kopie zapasowe. Szczegóły znajdują się w pytaniu 9.

Jest to kompromis między przestrzenią a czasem, przez jaki Time Machine może przechowywać kopie zapasowe, ponieważ z założenia ostatecznie wykorzysta całą dostępną przestrzeń. Ale nie tylko przestanie tworzyć kopie zapasowe, gdy skończy się: zaczyna usuwać najstarsze kopie zapasowe, aby móc tworzyć nowe. Dlatego im więcej miejsca ma, tym dłużej może przechowywać kopie zapasowe.

Jeśli dysk kopii zapasowej jest niewielki, a Time Machine musi wykonać bardzo dużą kopię zapasową, ponieważ albo dodałeś, albo dużo zmieniłeś, albo zrobiłeś coś w rodzaju aktualizacji OSX od poprzedniej kopii zapasowej, możesz otrzymać jeden z komunikatów w rozdziale Rozwiązywanie problemów pozycja # C4 (która zależy od tego, co się dokładnie wydarzyło i na której wersji OSX jesteś).

Moja odpowiedź

Następnie zajmie tylko migawkę o rozmiarze około 120 GB i chociaż ta sama migawka będzie się powiększać w miarę, jak robię nowsze migawki mojego systemu, nigdy nie przekroczy 500 GB, ponieważ jest to maksymalny rozmiar mojego wewnętrznego dysku twardego.

Nie do końca. Dysk twardy o pojemności 1 TB zostanie zapełniony, ponieważ Time Machine przechowuje kopie zapasowe i usuwa je po zapełnieniu dysku twardego. Na tym dysku twardym znajduje się więcej niż jedna kopia zapasowa. Jak już wspomniano, Time Machine pozwala przywrócić poprzednią kopię zapasową, ponieważ Time Machine może przechowywać 7 lub 8 kopii zapasowych na tym dysku twardym 1 TB.

Pytam o to, ponieważ chcę wiedzieć, czy powinienem użyć osobnego zewnętrznego dysku twardego do przechowywania moich rzeczywistych plików.

Tak, powinieneś. Powinieneś poświęcić dysk na Time Machine. Oto cytowana odpowiedź z 3 w witrynie, do której linkuję powyżej:

3. Czy mogę używać dysku Time Machine do innych celów?

Tak. Time Machine nie usunie niczego, co tam umieścisz. Ale nie jest dobrym pomysłem umieszczanie czegokolwiek ważnego na tym samym dysku fizycznym, chyba że wykonasz kopię zapasową w innym miejscu. Gdy (nie jeśli) ten dysk ulegnie awarii, ryzykujesz jego utratę.

Jeśli mimo to chcesz to zrobić, o wiele lepiej jest podzielić dysk zewnętrzny na 2 (lub więcej) części, zwane także woluminami. Przypisz jeden do Time Machine, wyłącznie do tworzenia kopii zapasowych; używaj innych partycji, jak chcesz. Aby użyć nowego dysku lub dysku, którego nie chcesz usuwać, zobacz pytanie nr 5. Aby dodać partycję do istniejącego dysku, na którym są już zapisane dane, zobacz pytanie nr 6.


9

Rozmiar twojego dysku tak naprawdę nie ma znaczenia, to rozmiar twoich danych. Jeśli tak naprawdę używasz tylko 120 Gb, potencjalnie może wystarczyć zewnętrzny dysk 240-360 Gb (do czasu, gdy zaczniesz używać więcej, oczywiście ...)

Jeśli chodzi o to, jak działa TM, nie tylko obrazuje bieżący stan twoich danych, ale także historyczne zmiany. Dlatego może zajmować więcej miejsca niż rzeczywista ilość miejsca na dysku. Załóżmy, że masz obecny system 120 Gb, a kilka miesięcy później instalujesz system OS X Mavericks po jego wydaniu - może to zwiększyć ilość zajmowanego miejsca (wszystkie dane są szacunkowe!) 130 Gb, ale nie jest to wartość dodatkowych plików 10 Gb , może to być 35 Gb zmienionych plików i 5 Gb nowych plików, co powoduje zmianę 40 Gb dla Time Machine. W ten sposób podczas przywracania nie jest to tylko przypadek przywrócenia do najnowszej kopii zapasowej w bazie TM, ale możliwość cofnięcia się w czasie do dowolnego miejsca, które nadal obejmuje i przywrócenie do tego punktu, co może cofać się przed aktualizacjami systemu operacyjnego itp.

Teraz, jeśli chodzi o codzienne zmiany, oto dobry przykład na to, jak możesz zużyć dużo miejsca na dysku z kopią zapasową bez zmiany czegokolwiek. Kopie zapasowe TM są tworzone na poziomie pliku. Jeśli plik się zmieni, kopia zapasowa nowej wersji zostanie utworzona w całości. Powiedzmy, że masz po kilka filmów o Gb, ale są one nieprawidłowo nazwane (na poziomie nazwy pliku lub na poziomie danych META) - zmiana tytułu filmów tak naprawdę nie wpływa na przestrzeń używaną na twoim komputerze, ale będzie spowoduje to utworzenie kopii zapasowej obu plików, ponieważ uległy one zmianie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.