Jak sprawić, by światło reflektorów ignorowało określone typy plików i katalogów?


10

Ponieważ Spotlight stale aktualizuje indeks, czasami pierwszeństwo pliku ulega zmianie i mogę wpisać „saf” i nacisnąć return, oczekując, że dostanę Safari, ale zamiast tego spotlight próbuje otworzyć jakiś plik jar Javy.

Pytanie Czy jest jakiś sposób, aby spotlight ignorował niektóre typy plików lub katalogów?


Odpowiedzi:


5

Krótka odpowiedź: tak.

Przejdź do Preferencji systemowych, a następnie Spotlight:

Panel preferencji Spotlight

Możesz wyłączyć i / lub zmienić kolejność elementów na tej liście. Przeciągając aplikacje na górę, „Saf” najpierw dopasuje Safari (ponieważ jest to aplikacja, niezależnie od jej lokalizacji).

Jeśli z drugiej strony istnieje Folder (-y) lub Dysk (-y), które chcesz wyraźnie wykluczyć z Spotlight, dopóki nie zmienisz zdania, włącz kartę Prywatność (u góry tego panelu) i kliknij (+) przycisk, aby wyszukać folder .

Panel prywatności Spotlight

To okno akceptuje również przeciąganie i upuszczanie folderów lub dysków (woluminów). W moim Sshot widać, że wykluczam Clone (mój cotygodniowy dysk klonowania) z Spotlight, więc kiedy szukam czegoś, nie mam powielonych wyników (jeden z dysku głównego i jeden z kopii zapasowej).

Dodałem również folder publiczny, w którym wiele ppl upuszcza rzeczy i nie dbam o to, ani nie chcę tego w wynikach wyszukiwania.

Jeśli chcesz go przywrócić, zawsze możesz go usunąć z tej listy (i dać czas spotlight na ponowne zindeksowanie).

O ile mi wiadomo, nie można wykluczyć według typu pliku .

Uwaga : aby przeciągnąć „dysk”, przejdź do wyszukiwarki, kliknij wolumin Mac OS, a następnie naciśnij, ↑ (the up arrow)aby wrócić do „katalogu głównego”, tam zobaczysz swoje woluminy (między innymi). Przeciągnij i upuść na tę zakładkę Prywatność i voilá.


9

Istnieje sposób na wykluczenie folderów: dodaj .no_indexrozszerzenie do nazwy pliku lub folderu.

Ale moim ulubionym jest dodawanie .metadata_never_indexpliku do folderu. Użyj następującego polecenia:

$ cd DIRECTORY
$ touch .metadata_never_index

1
Czy to .no_indexczy .noindex? Znajduję źródła online, które wspominają .noindex, ale nic nie wspominają .no_index. np. hints.macworld.com/article.php?story=20050527103342870 , computers.tutsplus.com/tutorials/… , dyskusje.apple.com/thread/2209637?start=0&tstart=0 , cnet.com/news/how- to-prevent-spotlight-from-indexing-files
DW

1
Czy plik .metadata_never_index działa dzisiaj (Mojave)? Próbowałem, ale nie działa, ale sufiks folderu .noindex działa.
amdyes

3

Brak możliwości wykluczenia według typu pliku jest naprawdę denerwujący. To źródło twierdzi, że jeśli dodasz .noindexna końcu nazwy pliku, plik ten zostanie wykluczony przez indeksowanie safari. Nie udało mi się zweryfikować tej sztuczki, ale może być interesująca dla innych, aby ją wypróbować.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.