Minimalizowanie systemu Windows aplikacji do odpowiednich ikon w Docku, aby stworzyć mniej bałaganu?


3

Dock jest podstawową częścią korzystania z OS X, ale mam z tym pewne frustracje:

Jak wiemy, same aplikacje znajdują się po lewej stronie podziału ** i są oddzielone od „stosów” i kosza.

Ilekroć minimalizuję okno aplikacji, zawsze minimalizuje się do prawej części doku (gdzie znajdują się kosz i „stosy”). Jednak jeśli mam kilka otwartych okien aplikacji, stacja dokująca staje się bardzo zagracona i wygląda z wyglądu.

Czy istnieje sposób na zminimalizowanie okna aplikacji, tak aby zostało ono zminimalizowane do własnej ikony aplikacji w doku, zamiast zajmować miejsce po prawej stronie i tworzyć bałagan. Co więcej, gdy zostanie to osiągnięte, aby ponownie zmaksymalizować okno, wystarczy kliknąć raz ikonę aplikacji - hej presto - zmaksymalizowane. Jeśli mam sens?

** Nie wiem, czy istnieją oficjalne warunki podziału doku na miejsce, w którym znajdują się aplikacje po lewej stronie, „stosy” i kosz na śmieci po prawej stronie.


Do twojej wiadomości, wydaje się, że „podział” stacji dokującej jest określany przez Apple jako „ pionowa linia separatora ”, a boki są po prostu odpowiednio nazywane odpowiednio „lewą stroną” i „ prawą stroną ”.
grg

@grgarside Doceń wyjaśnienie. Wierzę, że można również przesunąć pionową linię separatora odpowiednio do pewnego stopnia.
Simon

Odpowiedzi:


3

Myślę, że szukasz tej funkcji:

(Preferencje systemowe => Dock)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Właśnie wypróbowałem to na własnym systemie, a kiedy minimalizujesz, minimalizuje ikonę. Możesz kliknąć ikonę, aby zminimalizowane okno pojawiło się ponownie.

Nie wspominałeś, na której wersji OS X jesteś; Jestem na Mountain Lion (OS X 10.8.4).


1

@sameetandpotatoes Ma odpowiedź na pytanie, ale aby uzyskać dodatkowe informacje, które Cię nie rozumieją, aby zrozumieć, dlaczego Dock zachowuje się w ten sposób, musisz zrozumieć różnice między oknami modalnymi i niemodalnymi.

Niektóre aplikacje, na przykład aplikacja Preferencje, mają tylko 1 okno, dlatego warto zminimalizować je do ikony dokumentu zamiast tworzyć ikonę dodatkową. Często w przypadku tego typu aplikacji zamknięcie ostatniego okna (tj. Jedynego okna) również zamyka aplikację.

Inne, takie jak Pages, nie są powiązane z pojedynczym oknem, ale mogą mieć otwarte wiele okien dokumentów, dlatego też każda z nich ma własną ikonę dokumentu w doku (prosty sposób myślenia o doku polega na tym, że aplikacje znajdują się po lewej stronie dzielnik, dokumenty idą w prawo). Zamknięcie okna Strony nie zabije aplikacji, nawet zamknięcie ostatniego nie zabije aplikacji, ponieważ wie, że możesz chcieć więcej.

Dla wygody, zgodnie z odpowiedzią @sameetandpotatoes, możesz wybrać ułożenie ikon dokumentów nad odpowiednimi ikonami aplikacji, a to sprawi, że dokument będzie bardziej niepotrzebny, kosztem potencjalnie dłuższej nawigacji między oknami.


Dzięki za dodatkowe informacje, które warto wiedzieć
Simon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.