Czy można usunąć lub usunąć folder „Music”?


10

Czy Musicw moim katalogu domowym można się zejść z mojej drogi? Usuń go lub przenieś w inne miejsce.

Teraz wiem, że to pytanie zostało już zadane (przeczytałem to i to też ), więc wiem, że potrzeba więcej szczegółów, w przeciwnym razie otrzymam fałszywe odpowiedzi ... Więc: chcę aby zmienić nazwę lub usunąć rzeczywisty folder, mam nadzieję, że przy pomocy wszelkich magicznych rzeczy, które system operacyjny z nim robi (np. skanuje go w poszukiwaniu zmian lub gorzej: dodaje pliki metadanych).

Dowiązania symboliczne nie są tutaj powiązane, ponieważ chcę przenieść rzeczywisty katalog do miejsca, na którym tak naprawdę mnie nie obchodzi, nie chcę tworzyć dla niego innej nazwy. Nie dbam też o to, co jest widoczne w Finderze - więc odwrócenie jakiegoś ukrytego bitu, który sprawia, że ​​się tam nie pokazuje, nic mi nie da. To sprawia, że ​​jest to zupełnie inna kwestia niż te w innych pytaniach.

(Cała historia polega na tym, że ostatnio zacząłem używać komputera Mac i muszę podłączyć go do sieci synchronizacji plików, którą wykonuję na wielu komputerach (używając unison). Oczywiście mam muzykę w musickatalogu, który koliduje z systemem OSX Musicwięc muszę to usunąć. Dlatego nie dbam o to, jak to pokazuje w Finderze, czy też tracę cudowne funkcje iTunes (najprawdopodobniej nawet tego nie zauważę, jeśli zarówno Finder, jak i iTunes zniknie z tego urządzenia.))

Odpowiedzi:


6

Czy masz jakieś wskazówki, że system operacyjny będzie miał coś przeciwko, jeśli tylko będziesz rm -rf Music?

O ile mi wiadomo, iTunes jest jedyną aplikacją, która korzysta z tego katalogu (przynajmniej na moim komputerze wydaje się, że nie ma w nim nic innego).

Jeśli więc nigdy więcej nie uruchomisz iTunes, ten katalog nigdy nie powinien się ponownie pojawiać. Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed przypadkowym otwarciem iTunes, możesz przenieść jego bibliotekę w inne miejsce przed usunięciem katalogu.


3
~/Music/jest również używany przez Logic, GarageBand i Live, i może zostać odtworzony po uaktualnieniu OS X. Ale spróbuję również zmienić lokalizację katalogu iTunes Media i uruchomić sudo rm -r ~/Music.
Lri

Dobrze, że nigdy nie korzystałem z żadnej z tych aplikacji.
mfilej

1
uderzenie w czoło ... Tak bardzo próbowałem zmienić nazwę i przenieść (co nie działa), że nawet nie myślałem, że usunięcie go zadziała. (I tak, jestem pewien, że iTunes i inne niechciane oprogramowanie spróbują go użyć ...)
Eli Barzilay

4

To nie zadziała. System nieustannie tworzy folder Music w katalogu Home.

  1. Jeśli je uruchomisz, to tak, iTunes i wiele innych aplikacji korzysta z katalogu ~ / Music.

  2. Przeniesienie folderu iTunes Media nie wyjdzie z tego. iTunes tworzy wiele innych elementów w katalogu ~ / Music oprócz folderu Media, a te inne elementy nie zostaną przeniesione z ~ / Music, gdy zrobi to folder Media. I biorąc pod uwagę szansę (tj. Uruchomienie), iTunes utworzy te elementy, odtworzy je po ich usunięciu i ponownie.

  3. O ile mogę stwierdzić, a ciężko nad tym pracowałem, utknąłeś z czymś zwanym „muzyką” lub „muzyką”, która będzie w twoim katalogu domowym. Mówię „coś”, ponieważ może to być również plik. To nie wygląda na to, że takie podejście jest realnym rozwiązaniem dla ciebie, ale może być dla innych z prawie dokładnie takimi samymi wymaganiami (ale nie dokładnie takimi samymi). To zadziałało dla mnie. Choć nie jest to rozwiązanie, mam nadzieję, że powyższe informacje są pouczające. Uważam, że jest to niezaprzeczalne.

  4. Po usunięciu szkodliwego folderu utworzyłem dwa puste pliki o rozmiarze zero bajtów i zapisałem je w katalogu domowym. Nazwałem jedną „muzykę”, a drugą „.music” bez rozszerzenia pliku w obu przypadkach. Ich obecność blokuje systemowi utworzenie folderu w tej lokalizacji o nazwie „Muzyka”. Ustawiłem niezmienną flagę (chflags uchg ~ / music) na obu, ręcznie ukryłem widoczną i za każdym razem cofnąłem uprawnienia do „zapisu”. Można by pomyśleć, że to załatwi sprawę, ale gdy system nie może zapisać tam swojego folderu, ponieważ nie może nadpisać plików, próbuje przywrócić uprawnienia i przywrócić moc zapisu. Aby temu zaradzić, uczyniłem root właścicielem dwóch plików. To o to zrobiło. Nigdy więcej folderu z muzyką.

Uwaga dla redaktora: Proszę nie zmieniać składni „czegoś o nazwie„ Muzyka ”lub„ muzyka ”będzie w katalogu głównym powyżej. Może to zabrzmieć niezręcznie, ale jest niezwykle precyzyjnie sformułowane. Wolałbym w ogóle nie pisać, jeśli fraza nie jest w stanie znieść. Dzięki.


Wielkie westchnienie do tego wszystkiego ... Posiadanie przez iTunes własnych utworów w mojej muzyce byłoby dość nieznośne. (Obowiązkowy pół-płomień następuje) Na szczęście dla mnie przeszedłem z używania tego systemu operacyjnego i teraz jestem z powrotem na pół-zdrowszym terenie. Cóż, przynajmniej moja ~ / music to moja ~ / music, a mój obecny system operacyjny nie ma zdania na ten temat.
Eli Barzilay

Przepraszam, że przywołałem stary post; twoje pytanie znajdowało się w kanale w prawej ramce. Pomyślałem, że to znaczy, że to było ostatnie. Może oznaczało to, że było to tematycznie podobne do tego, co wtedy czytałem. Nie wiem też, jak bezpośrednio wysyłać wiadomości do użytkowników, inaczej bym to zrobił. Nie sądzę, że powinienem napisać tutaj coś tak nieformalnego jako „odpowiedź”.
Parker

Oczywiście wartość odpowiedzi wykracza poza moje osobiste potrzeby. (I w przyszłości być może będę musiał ponownie użyć komputera Mac i na pewno to jeszcze
poradzę

-1

Od: Usuń folder domowy Movies w oficjalnych społecznościach wsparcia Apple

Jest ustawiony na nie usuwanie, ponieważ może być oczekiwany przez niektóre programy. Jeśli naprawdę uważasz, że konieczne jest usunięcie folderu, możesz go usunąć w Terminalu za pomocą

sudo rm -r ~/Movies

Bądź ostrożny i powodzenia. Jeśli popsuniesz komendę, możesz usunąć coś, czego nie chcesz. sudo poprosi o podanie hasła, ale tak naprawdę nie wyświetli niczego na ekranie po jego wpisaniu. rm jest usuwany, a -r mówi mu, aby działał przez dowolne podfoldery. ~ / to twój katalog domowy.


To nie mówi nic, co nie było objęte już zaakceptowaną odpowiedzią, bardziej szczegółowo.
Tetsujin,

-1

Jeśli chcesz tylko ukryć go przed Finderem, otwórz konsolę i wykonaj następujący wiersz poleceń w katalogu głównym:

chflags hidden ./Music

Katalog nadal tam jest, jednak Finder nie wyświetli go, ponieważ jest oznaczony jako ukryty.

Jeśli zmienisz zdanie, to:

chflags nohidden ./Music

Aby uzyskać pełną chflagsdokumentację, wpisz:

man chflags.


„zmień nazwę lub usuń właściwy folder”
Eli Barzilay,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.