Skalowanie tekstu w Keynote


14

W Keynote mam złożony rysunek, którego rozmiar muszę zmienić. Mogę to zrobić, przekształcając rysunek w grupę, ale niestety zawiera on wiele etykiet tekstowych, których rozmiar nie zmienia się, gdy zmieniam rozmiar grupy. Mogę zmienić rozmiar czcionki, ale dość trudno jest uzyskać nowy rozmiar czcionki, aby wyglądał tak samo jak stary. Zwykle dzieje się tak, że nowy tekst jest nieco większy niż pola tekstowe, więc w końcu muszę ręcznie zmienić rozmiar każdego z nich, aby znów był czytelny.

Zwykle omijam to, robiąc zrzut ekranu i wstawiając go do prezentacji jako obraz. Jednak w tym przypadku potrzebuję obrazu z przezroczystym tłem. Próbowałem użyć funkcji Instant Alpha Keynote, ale pozostała biała we wnętrzach liter takich jak „O” i „a”, a ręczne usunięcie to tyle samo pracy, co ręczne przeskalowanie wszystkich pól tekstowych.

Czy istnieje jakiś sposób lub obejście problemu zmiany rozmiaru tekstu rysunku głównego wraz z innymi elementami, przy jednoczesnym zachowaniu przejrzystości tła?

Odpowiedzi:


7

In Keynote.app: Wybierz wszystkie części grafiki, które chcesz skalować, a następnie skopiuj je do schowka (Command-C).

W Preview.apppo prostu utwórz nowy dokument (Command-N). Zawartość ze schowka zostanie automatycznie wstawiona. Zapisz ten dokument gdzieś w formacie PDF i przeciągnij go do Keynote. To powinno załatwić sprawę.


Świetnie, działa idealnie, dzięki! A twoja odpowiedź zawiera szybki i łatwy sposób na zrobienie pdf z rysunku Keynote, o co często marzyłem, ponieważ czasami używam Keynote do tworzenia diagramów dla artykułów naukowych. Jestem naprawdę bardzo wdzięczny za twoją pomoc.
Nathaniel

Cieszę się, że mogę pomóc. Baw się dobrze!
myhd

Odpowiedź @ ptim poniżej pozostaje edytowana
Yannick Wurm

Chłodny! Możesz także skopiować dokument w podglądzie, więc nie musisz go zapisywać.
Stefano Palazzo

16

Moje rozwiązanie:

  • zduplikuj pokaz slajdów,
  • zmień rozmiar całego dokumentu ( Documentzakładka „paska bocznego właściwości”> Slide Sizemenu rozwijane)
  • skopiuj elementy o odpowiednim rozmiarze z powrotem do oryginalnego dokumentu.

Wszelkie odmiany tego prawdopodobnie będą działać - podstawową zasadą jest to, że jeśli zmienisz rozmiar z karty Właściwości aranżacji, obiekty zmienią rozmiar, a tekst nie; jeśli zmienisz rozmiar dokumentu: wszystko pozostaje proporcjonalne.

Używając metody przyjętej odpowiedzi, nie byłem w stanie edytować treści, którą wkleiłem z podglądu (sądzę, że pdf zawiera zrasteryzowany png).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.