Czy istnieje sposób na zdalne włączenie komputera Mac Mini?


9

Czy istnieje jakikolwiek sposób na zdalne włączenie komputera Mac Mini? Żeby było jasne, nie chodzi mi o przebudzenie ze snu, ale uruchomienie.

Odpowiedzi:


7

W zależności od sposobu podłączenia komputera Mac Mini do Internetu (Wi-Fi, Ethernet, zapora ogniowa, wiek urządzenia, NAT,…) powinno to być możliwe przy użyciu Wake On LAN .

Możesz na przykład użyć oprogramowania GUI, takiego jak WakeOnLan .


wiele routerów ma tę opcję. Używam oprogramowania układowego dd-wrt na Asusie RT-N16, możesz zalogować się do routera zdalnie i wydać polecenie Wake On LAN.
Robert S Ciaccio,

1
Czy to nie tylko obudzenie ze snu? Nie z OFF?
ozke

1
@ozke: Nie, działa również ze stanu wyłączonego.
Studer

Myślę, że powinien działać z siecią Ethernet. Problem polega na tym, że Mac Mini jest dostępny tylko przez Wi-Fi i nie ma innego komputera, który uruchomiłby pakiet „pobudki”. Wydaje mi się, że jedynym sposobem na to jest pozostawienie go zawsze śpiącego i użycie pilota lub czegoś takiego. Tęsknię za starymi, dobrymi czasami, kiedy klawiatury komputerów Mac miały przycisk zasilania dla maszyny. :(
ozke

1
Strona Wiki stwierdza, że ​​„nowoczesny sprzęt Mac obsługuje funkcjonalność WoL, gdy komputer znajduje się w stanie uśpienia, ale nie można obudzić komputera Mac ze stanu wyłączenia”.
Tun

3

Nie masz pewności, co próbujesz osiągnąć, ale można także użyć panelu preferencji Oszczędzanie energii, aby zaplanować uruchomienie komputera o określonej godzinie.


1

Jako obejście można ustawić w ustawieniach energii zaplanowany czas uruchomienia zdalnego komputera. Przynajmniej jeśli inni wyłączyli komputer, wiesz, że uruchamia się codziennie samodzielnie, tj. 6:00 rano Konfiguruję zdalny MAC na Filipinach, a inni mogą się wyłączyć zamiast się wylogować, więc wiem, czy na przykład ustawiłem zacznie się codziennie o 21:00 czasu filipińskiego. Będzie dostępny dla mnie w USA codziennie o 6:00.

Kolejny pomysł, jeśli jesteś w USA, to iDevice, przełącznik, który podłączasz do gniazdka, a następnie podłączasz do niego MAC. Są to świetne urządzenia, które używają domowego zestawu Apple i używam ich do włączania i wyłączania moich zdalnych kamer, które raz na jakiś czas zamrażają, a firma, która każe, aby kamera włączała się, aby przywrócić kamery. Urządzenia te używają własnego dostępu do Internetu i działają świetnie, niestety tworzą tylko wersję 110 VAC. Musisz także skonfigurować MAC, aby zrestartował się po awarii zasilania.

Mam nadzieję że to pomoże


0

Jak to opisujesz, nie.

Możesz jednak uzyskać inny komputer lub urządzenie sterowane przez sieć z możliwością odcięcia / przywrócenia zasilania urządzenia i zdalne sterowanie nim (postaram się znaleźć taki kontroler i połączyć go tutaj za chwilę). Następnie po prostu ustaw Mac-mini na automatyczne uruchamianie po awarii zasilania.

Edycja: przykład- http://www.42u.com/dataprobe_iboot_remote_reboot.htm


0

Kolejną fajną rzeczą, którą możesz wypróbować, jest pobranie pilota na iPhone'a i skonfigurowanie biblioteki w iTunes. W moim przypadku mój komputer uruchamia się automatycznie po otwarciu aplikacji! =)


Domyślam się, że to także wymaga Wake On Lan.
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.