Czy są jakieś dane kontaktowe na karcie SD?


11

Znalazłem kartę SD, która zdecydowanie była w czyimś telefonie z Androidem. Czy na karcie jest jakiś plik, który zawierałby informacje o jego właścicielu, abym mógł jakoś się z nim skontaktować i zwrócić to, co straciłem? Po prostu staram się być dobrym samarytaninem tutaj ....


wow, dzięki za szybką odpowiedź! Moją pierwszą myślą było po prostu to zatrzymać, ale kiedy zajrzałem do środka (tuż nad powierzchnią), wydawało się, że jest wiele informacji, więc trochę mi przykro z powodu faceta, który je stracił. Opuściłem moje # @ miejsce, w którym je znalazłem, więc jeśli ktoś przyjdzie go szukać, znajdzie to. Jeśli nie, sformatuję go za około tydzień.
goodsamaritan

Jeśli używałeś skype'a nie długo, zapisał wszystkie dane kontaktowe na karcie SD ...
Denis Nikolaenko,

Odpowiedzi:


4

Nie domyślnie nie. Możesz wyeksportować kontakty do sdcard, ale zawierałoby to tylko „właściciela”, jeśli mają się w kontaktach. Ale prawdopodobnie nie miałbyś pojęcia, który z nich jest.

Chociaż jest to z twojej strony wielki gest, myślę, że jesteś nowym właścicielem używanej karty SD.


1
Zgadzam się. Google najprawdopodobniej dołożył wszelkich starań, aby nie przechowywać żadnych danych umożliwiających identyfikację użytkownika w wymiennym urządzeniu pamięci masowej ze względów bezpieczeństwa i prywatności. Chociaż możesz znaleźć resztki danych aplikacji lub pamięci podręcznej, byłbym bardzo zaskoczony, gdyby zawierała coś przydatnego do śledzenia poprzedniego właściciela.
Chahk

1

Jak powiedział Ryan, możesz wyeksportować kontakty na kartę, gdybyś włożył kartę do telefonu, możesz potencjalnie spojrzeć na kontakty i być może ktoś ma na swoim telefonie nazwisko „mama” lub „dziewczyna” albo coś takiego pomoże ci je zidentyfikować.


Mam BB, więc .....
goodsamaritan

wyeksportowany plik już tam byłby prawdopodobnie zapisany jako „contacts.csv” lub coś w tym rodzaju. jeśli go nie ma, to nigdy nie są eksportowane, a Ty spędzasz więcej czasu niż koszt nowej karty SD, próbując znaleźć dane identyfikujące właściciela.
Ryan Conrad

Zakładałem, że masz telefon z Androidem, mój zły.
tjernigan

1

Android domyślnie nie zapisuje żadnych danych osobowych na karcie SD, system tworzy kopie zapasowe / synchronizuje ważne dane w Internecie, a nie na karcie SD, ale może istnieć szansa, że ​​aplikacja zapisała coś przydatnego. Większość aplikacji przechowuje swoje główne ustawienia (czyli takie, jak nazwy logowania / adresy e-mail) w wewnętrznej pamięci telefonu, tylko przy użyciu karty SD do przechowywania większych plików i buforowanych danych.

Najbardziej oczywiste byłoby poszukiwanie zdjęć, ale w zależności od tego, w jaki sposób używają aparatu itp., Może to nie pomóc. Mogą zawierać pliki z możliwymi do zidentyfikowania informacjami w Downloadfolderze, z zapisanych załączników e-mail, stron internetowych itp.

W przypadku niektórych popularnych aplikacji, które mogą być prawdopodobne:

Jeśli korzystali z aplikacji takiej jak LifeSaver, aby wykonać kopię zapasową dziennika połączeń lub dziennika wiadomości na karcie SD, możesz je otworzyć i poszukać numerów, z którymi często się kontaktujesz. Byłby to plik tekstowy w folderze o nazwie LifeSeverlub LifeSaver-Fktóry można otworzyć w Notatniku.

Jeśli używają Dropbox , mogli zapisać pliki z przydatnymi informacjami w Dropboxfolderze.

Być może zdjęcia mogą być pomocne


Nie sądzę, żebym widział pod tym folderem.
Przeszedłem

1

Właśnie znalazłem osobę używającą danych Spotify na karcie SD na ścieżce:

/Android/data/com.spotify.music/files/spotifycache/Users/<10-digit-user-id>-user

Następnie sprawdź adres URL: https://open.spotify.com/user/ <10-digit-user-id>

To było ich konto Spotify.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.