Jak mogę niezawodnie sprawdzać lub blokować osoby dzwoniące według numerów?


16

Wczoraj wieczorem dostałem telefon do telemarketingu na moim Verizon Droid X. Byłem co najmniej przerażony. Absolutnie NIE chcę, aby telemarketerzy marnowali mój czas i minuty na swoje BS

Patrzyłem na ekrany blokujące połączenia przez Verizon, ale wygląda na to, że Verizon pozwala ci zablokować tylko PIĘĆ numerów. Myślę, że to niedopuszczalne.

Poszedłem do sklepu z aplikacjami i dostępnych jest wiele takich aplikacji. Z recenzji i komentarzy naprawdę trudno jest wybrać.

Czy istnieje sposób na rozwiązanie tego problemu? Aplikacja? Procedura? Coś w samym telefonie?

Używam płynnego wydania Gingerbread, 2.3.3. Nie dbam o cenę. Chcę tylko czegoś, co jest szybkie i skuteczne.


1
To nie jest odpowiedź, ale czy jesteś na liście Do Not Call? Słyszę, że jest skuteczny w Stanach Zjednoczonych, w przeciwieństwie do Kanady, gdzie telemarketerzy używają go jako książki telefonicznej.
Matthew

Odpowiedzi:


9

Nie korzystam z aplikacji.

To, co robię, to zapis „Spamera” w moich Kontaktach. Za każdym razem, gdy otrzymuję połączenie telemarketingowe, dodaję ten numer telefonu do kontaktu ze spamerem.

Podaję wyłącznie mój numer Google Voice. W GV mam ten kontakt zablokowany, więc wszelkie połączenia z jednego z tych numerów otrzymują komunikat „ding-ding-ding Ten numer nie jest w użyciu” .

W tych rzadkich przypadkach, gdy połączenie jest z moim faktycznym numerem telefonu komórkowego, na ekranie wyświetla się „Spamer”, a ja po prostu przesuwam się, aby zignorować połączenie.


To całkiem sprytne.
Matthew Przeczytał

Co powiesz na SMS?
Robusto

Nie robię dużo SMS-ów, więc naprawdę nie mogę z tym rozmawiać. GV też je blokuje.
ale

Takie było moje podejście, ale zamiast używać mojego numeru Google Voice do zrzucania połączeń, po prostu sprawdziłem „Wszystkie połączenia z pocztą głosową” kontaktu (mam tę opcję w ICS - nie jestem pewien, czy wcześniejsze wersje to mają). Czasami połączenie nadal przechodzi przez połączenie, nie przechodząc od razu do poczty głosowej, ale nadal widzę, że dzwoniący jest „Spamem telefonicznym” i ignoruję go.
Neal S.

9

Jeśli jesteś w USA, zdecydowanie zalecam uzyskanie numeru Google Voice. Za każdym razem, gdy formularz prosi o Twój numer telefonu, podaj swój numer Google Voice zamiast prawdziwego numeru telefonu. W ten sposób możesz sprawdzać połączenia lub blokować połączenia w Google Voice, a także inne korzyści, takie jak transkrybowanie poczty głosowej i nieograniczone wysyłanie SMS-ów.


Czy to uniemożliwia dzwoniącym, którzy wybierają numer Twojej komórki z centrum telefonicznego brutalnej siły (tj. Wybieranie wszystkich możliwych kombinacji numerów jeden po drugim, zwiększanie cyfr)?
Robusto

@Robusto: Nie. Jednak umieść swój numer telefonu w rejestrze „nie dzwonić”.
Daenyth,

Jeśli korzystasz z usługi Google Voice jako dostawcy poczty głosowej, możesz sprawić, że będzie ona sprawdzać połączenia według numeru. Nawiązujesz kontakt dla #, a następnie w ustawieniach tego kontaktu włączasz opcje kontroli połączeń.
Greg

4

Root Call Blocker wydaje się idealnie pasować do rachunku. Jak sama nazwa wskazuje, wymaga zrootowania telefonu. Używam go osobiście i jak dotąd dobrze sobie radzi.

Na rynku dostępnych jest wiele alternatyw .


Dziękuję Ci. Sprawdziłem to, ale nie mogę stwierdzić na podstawie informacji, czy będzie działać na Droid X (Gingerbread).
Robusto

Chciałbym spróbować skontaktować się z deweloperem i pyta czy jest on zgodny z słuchawki i wersji OS: fahrbotmobile.blogspot.com
Chahk

4

Poleciłbym dwie aplikacje. Call Blocker , który działa naprawdę dobrze i blokuje połączenia, a także niewygodne wiadomości tekstowe, oraz Tasker - bardzo potężne narzędzie, które robi wiele innych rzeczy oprócz blokowania niepożądanych połączeń.


1

Nowa aplikacja w Sklepie Play: WhoAreYou

Całkowicie BEZPŁATNY Visual Caller ID, Call Blocker i Text Blocker. Dowiedz się dokładnie, kto do ciebie dzwoni lub pisze - nawet jeśli nie ma ich w książce adresowej. WhoAreYou to całkowicie BEZPŁATNY wizualny identyfikator dzwoniącego, blokowanie połączeń i blokowanie tekstu.

  • Zobacz nazwę, zdjęcie wizualne, miasto i stan na prawie każdym połączeniu i wiadomości.
  • Użyj go jako filtru połączeń i blokady połączeń, aby bez wysiłku blokować połączenia od telemarketerów, spamerów i byłych przed dzwonieniem na telefon.
  • Użyj go również jako filtru tekstu i blokera tekstu, aby pozbyć się niechcianych, irytujących wiadomości tekstowych. Z łatwością blokuj wiadomości SMS / TXT!
  • Wyszukiwanie wsteczne dowolnej liczby w USA lub Kanadzie

Recenzja Lifehacker

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.