Czy obsługa hebrajskiego jest wbudowana w system Android?


Odpowiedzi:


11

Oto moje rozumienie jako programisty:

Android 1.5-2.1: Obsługa od prawej do lewej jest wbudowana, ale większość pamięci ROM nie zawiera liter. Oznacza to, że hebrajski w większości aplikacji będzie wyświetlany jako pola (ale we właściwej kolejności). Pozwala to poszczególnym aplikacjom na dołączanie własnych czcionek, a tym samym wyświetlanie hebrajskiego poprawnie.

Android 2.2: Domyślne czcionki systemowe zawierają teraz znaki hebrajskie. Układ od prawej do lewej nadal działa. (Chociaż zasady uzasadniania uległy irytujące). Na podstawie niektórych zgłoszeń błędów Google nie uznał jeszcze obsługi języków od prawej do lewej za ostateczną w tej wersji. (Uwaga na komentarze inżynierów Google, takich jak Romain Guy, tutaj: https://review.source.android.com/#change,15955 ).

Android 2.3: Pakiet SDK został wydany, ale brak aktualizacji dla rzeczywistych urządzeń. Zestaw SDK zawiera po raz pierwszy hebrajskie ustawienia narodowe ( http://developer.android.com/sdk/android-2.3.html#locs ).

Należy również pamiętać, że obsługa ustawień regionalnych zależy ostatecznie od dostawcy faktycznego urządzenia (od operatora lub producenta telefonu). Mogą zdecydować się na usunięcie lokalizacji, które uważają za nieistotne, aby zaoszczędzić miejsce, lub mogą dodać niektóre, które uznają za ważne dla ich docelowego rynku.


Cześć, jestem nowy w Androidzie. Co oznacza OP z hebrajskim wsparciem, czy jest to hebrajska klawiatura / widoczność (tj. System operacyjny może wyświetlać hebrajskie znaki), czy hebrajskie menu, przyciski itp.?
Shimmy,

A co z Androidem 3?
Shimmy,

Miałem na myśli, że system operacyjny może wyświetlać hebrajskie znaki. Klawiatury hebrajskie są dostępne z niektórymi klawiaturami innych firm (AnySoftKeyboard, klawiatura GO, wiele innych na rynku). Hebrajskie menu i przyciski wymagają zlokalizowanej wersji Androida, co często nie zdarza się poza Izraelem. (Należy pamiętać, że ROM-y innych firm, takie jak CyanogenMod, zawierają hebrajską lokalizację.)
shmuelp 11.11.11

Wierzę, że Honeycomb (Android 3) jest taki sam jak Gingerbread, o ile obsługuje hebrajski. Nie mam żadnych urządzeń, więc jestem mniej pewien. Mamy nadzieję, że wkrótce dowiemy się więcej o Ice Cream Sandwich (Android 4?).
shmuelp 11.10.11

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.