Aplikacje na karcie SD wróciły do ​​pamięci urządzenia po aktualizacji?


13

Na moim Samsungu Galaxy S5 (z Lollipop 5.0) zauważyłem następujące zachowanie:

  • Przeniosłem niektóre aplikacje na moją zewnętrzną kartę pamięci SD.
  • Za każdym razem, gdy Sklep Google Play każe mi zaktualizować jedną z tych aplikacji, są one przenoszone z powrotem do pamięci urządzenia - i muszę je ponownie włożyć na kartę SD.

Czy ktoś napotkał ten sam problem (a może to tylko mój telefon)? To zachowanie nie pojawia się na mojej starej Galaxy (Android 4.1.2 - aplikacje zachowują swoje miejsce, nawet po aktualizacji).

Ponieważ uważam, że bardzo denerwujące jest sprawdzenie, czy aplikacje powinny zostać ponownie przeniesione na kartę SD, czy ktoś może mi powiedzieć, jak zatrzymać to zachowanie lub zautomatyzować app2sd dla określonych aplikacji?

Edycja : Nie zrootowałem swojego telefonu


Mam ten sam problem. Znalazłeś rozwiązanie?
mariosangiorgio

2
@mariosangiorgio Niestety nie. Przyzwyczaiłem się do korzystania z niektórych aplikacji, które Informuj mnie o zaktualizowanych aplikacji, a potem muszę przenieść je ręcznie :(
MjSt

Odpowiedzi:


2

Problem polega na tym, że nie wybrano karty SD jako domyślnej lokalizacji instalacji. Co powoduje, że aplikacja instaluje się ponownie w pamięci wewnętrznej.

Aby to naprawić, musisz Settings > Storage > Preferred install locationwybrać kartę SD. Po aktualizacji domyślnie zainstaluje aplikację na karcie SD.


gdzie mogę znaleźć te ustawienia? Ustawienia PlayStore lub Androida? Nie mogę tego znaleźć. Z góry dziękuję!
MjSt

Tam, gdzie ustawienia Androida próbują przeszukać aplikację
maks112v

Zrzut ekranu proszę! Twoich ustawień Androida. Musi być Storageopcja, w której masz Storage Settings. Tam możesz zmienić domyślną pamięć na Pamięć zewnętrzna lub kartę SD.
Rahul Bali

Nigdzie nie mogę znaleźć tego ustawienia ...
matthieu,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.