Jak mogę zmienić głośność multimediów, gdy nie są odtwarzane żadne multimedia?


22

Czasami chcę grać w (prawie) ciszę i nie lubię, gdy muzyka w tle przeszkadza ludziom. Jeśli użyję przycisków głośności, głośność dzwonka zostanie zmieniona zamiast głośności multimediów. Kiedy jestem już w grze, przyciski głośności zmieniają głośność muzyki w tle, ale jest trochę za późno.

Czy istnieje sposób na zmianę głośności multimediów na poziom, który lubię na ekranie głównym przed uruchomieniem aplikacji / gier?


Kiedyś chodziłem do ustawień głośności dźwięków, ale od aktualizacji 2.2 ta funkcja wydaje się zniknąć. Myślę, że właśnie został przeniesiony, ale nie mogę go nigdzie znaleźć. Jakieś pomysły, gdzie poszło?

Cyanogenmod 12.1 lub 13 ma opcję, aby przyciski głośności zawsze kontrolowały głośność multimediów (ustawienia, przyciski, dzwonek kontrolny), a to jest dla mnie ratownik.
Cholerne warzywa,

Odpowiedzi:


12
  1. Możesz przejść Settings > Sound > Volumei zmniejszyć głośność multimediów aż do zera.

  2. Użyłem AutomateIt, aby wyciszyć dźwięk multimediów, chyba że słuchawki są podłączone.

  3. Hack, który kiedyś robiłem, to po prostu zakrycie otworu głośnika, aż będę mógł zmniejszyć głośność.


1
Niezła odpowiedź! (1) można używać bez dodatkowej aplikacji, a (3) jest po prostu niesamowity :)
phunehehe

4

W systemie AOSP Android 6.0 Marshmallow ta funkcja jest zintegrowana z systemem operacyjnym.

Z artykułu na Pocket-lint ,

Android 6.0 Marshmallow: Kontrola głośności

Jednym z miejsc, w których Lollipop poszedł trochę na drutach, była regulacja głośności i kontrolowanie nowych powiadomień. Te nowe regulacje głośności powodowały falowanie na urządzeniach z Androidem w Lollipop wraz ze skórkami producenta, które zostały wprowadzone, i od tego czasu były ulepszane przez wszystkich.

W Androidzie 6.0 Marshmallow uległy zmianie. Brawo!

Naciśnięcie przycisku zmniejszania lub zwiększania głośności otworzy kontroler głośności, a strzałka rozwijana pozwoli niezależnie zmieniać głośność dzwonka, głośność alarmu i głośność multimediów. Oznacza to, że możesz upewnić się, że gra, którą zamierzasz uruchomić w łóżku, nie wydobywa muzyki, gdy tylko się otworzy.

Rozszerzona kontrola głośności w Androidzie 6.0

Zdjęcie dzięki uprzejmości TrustedReviews


1
Denerwujące jest to, że czasami menu nie jest wyświetlane z powodów, których nie mogę pojąć. Wiesz, dlaczego tak się dzieje?
markrian

3

Jeśli masz Tasker , możesz go użyć do dostosowania głośności multimediów na podstawie odległości od sieci Wi-Fi i wielu innych warunków. Mam skonfigurowane, aby ustawić głośność multimediów na 1, gdy znajduje się w zasięgu biurowego WiFi (a także ustawić głośność dzwonka na odpowiednim poziomie itp.). Możesz także skonfigurować gesty jako wyzwalacze, ale nie próbowałem tego.


3

W przypadku niektórych programów (np. Xperia Z, WanamLite Jellybean ROM), po naciśnięciu klawiszy głośności sprzętu, pojawia się suwak z ikoną ustawień obok. Stuknięcie tej ikony pozwala zmienić głośność multimediów:

Metoda żelkowa

Kliknij obraz, aby zobaczyć większą wersję


4
To nie jest standardowe pole regulacji głośności i może być specyficzne dla producenta OEM lub dostępne tylko w niestandardowych pamięciach ROM. Dlatego może to nie działać dla wszystkich telefonów.
k1chy

@ k1chy, oh naprawdę? Więc nadal trzeba przejść do ustawień na waniliowym Androidzie 4.1? Ten zrzut ekranu pochodzi z ROM-u WanamLite, ale myślałem, że ta sama funkcja była dostępna w magazynie Jellybean.
Tim Rae,

tak. Nawet w magazynie 4.4 (Nexus 5) jest tak samo. Niestandardowe ROM-y mają jednak rozszerzalną regulację głośności od wieków.
k1chy

Działa dla mnie na moim S4! Dokładnie tego szukałem.
WillC

Działa to również na moim telefonie żelkowym. Myślę, że to działa na Samsung ROM.
Nikhil Alex George

2

Znacznie prostszy sposób na zrobienie tego

  1. Otwórz aplikację odtwarzacza muzyki (dowolną)
  2. Nie odtwarzając żadnego utworu, po prostu zmniejsz głośność w klawiszach głośności podczas korzystania z aplikacji.

Spowoduje to obniżenie głośności wszystkich mediów. :-)


0

Ludzie z błędem # 65491 i Android Central sugerują aplikację Rocker Locker .

  1. Zainstaluj Rocker Locker .
  2. Uruchom go ( zrzut ekranu ).
  3. Stuknij „Włącz” ( zrzut ekranu ).
  4. Usuń automatycznie utworzony skrót do aplikacji z ekranu startowego / ekranu głównego (oczywiście nie odinstalowuj go), ponieważ nigdy nie będziesz musiał go ponownie otwierać.

Ta aplikacja została stworzona specjalnie, aby rozwiązać problem z funkcjonalnością przycisków głośności w systemie Android 5.x (Lollipop). Aplikacja powoduje, że przyciski głośności zawsze zmieniają głośność multimediów zamiast głośności dzwonka. Działa z ekranu blokady. Podobno działa na wielu uruchomieniach, chociaż nie próbowałem tego.



0

Sugeruję Rocker Locker , najlepszy wybór dla Androida, aby uruchomił się automatycznie po ponownym uruchomieniu. Głośność dzwonka można regulować za pomocą rozwijanego skrótu, a przycisk zwiększania i zmniejszania głośności można używać do regulacji głośności multimediów, jest idealny. nie mogę bez niego żyć Lol :)


@AndyYan, jak chcesz, zaznacz to. play.google.com/store/apps/…
K.Qiu

btw, NGC 4388, który @ user206070 zasugerował, jest dobry, ale dla mnie jest zbyt ciężki, aby kontrolować tylko użytkowników multimediów.
K.Qiu

0

przejdź do ustawień, potem dźwięku i wibracji, poszukaj „użyj klawiszy głośności do multimediów” wyłącz to! znalezienie go zajęło mi 2 tygodnie HORROR. s8 plus właściciel

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.