Ukrywasz ikony systemu w obszarze powiadomień?


9

Czy ktoś zna niezawodny sposób na usunięcie ikon systemu z obszaru powiadomień? Mam mniejszy ekran na moim (zrootowanym, domyślnym ROM) Optimusie T i niektóre ikony powiadomień systemowych są niepotrzebne. Wolałbym znaleźć aplikację, aby to zrobić, niż sam. Zawsze denerwuję się ręczną zmianą fragmentów frameworka w edytorze tekstu.

Na przykład pracuję na pełny etat i używam telefonu jako budzika. Przez całe życie mojego urządzenia mam ustawiony alarm. Nie potrzebuję ikony z informacją, że mam alarm.

Nie muszę też wiedzieć, czy słuchawki są podłączone do mojego urządzenia. Jeśli są podłączone do mojego urządzenia, są podłączone do moich uszu, a to łatwiejszy wskaźnik, nie zajmując miejsca na ekranie.

Na koniec wibruję telefon. Nigdy nie chcę, aby mój telefon dzwonił, ponieważ jeśli rozmawiam z kimś, a mój telefon się wyłącza, jeśli odpowiem, jestem niegrzeczny wobec tego, z kim rozmawiam twarzą w twarz. Jeśli nie odbieram, osoba, z którą rozmawiam, wie, że rażąco zignorowałem połączenie; Martwię się, jeśli do mnie zadzwonią, pomyślą, że nie odpowiedziałem, ponieważ zrobiłem to samo. Wibracje jestem jedynym, który wie, jakie połączenia odbieram / ignoruję.

Czy ktoś zna aplikację, która pozwala mi wyłączyć te ikony systemowe w obszarze powiadomień?

Odpowiedzi:


1

Oto doskonały wątek na XDA, jak to zrobić naprawdę ciężko (ręcznie, z dekompilacją i rekompilacją frameworka). Gorąco polecam nie flashowanie różnych modów z tego wątku, ponieważ są one oparte na plikach z innego urządzenie. Konieczne jest także wykonanie kopii zapasowej plików, które będą odtwarzane.

Nie znalazłem żadnych aplikacji innych firm, które mogłyby to zrobić. Może tak być, ponieważ ten mod wymaga edycji plików systemowych, które są bardzo specyficzne dla urządzenia.


Właśnie się tego obawiałem, natknąłem się na to, ale bardzo niechętnie zmieniam te pliki. Miałem nadzieję, że istnieje aplikacja, która może poprawnie / niezawodnie wprowadzić te zmiany dla mnie. Ale wydaje się, że jest to coraz mniej prawdopodobne ...
Corey Ogburn

Zawsze możesz wejść do tego wątku i poprosić (błagać, przekupić) o życzliwą duszę, która pomoże ci edytować i ponownie skompilować konkretny plik services.jar. :)
Chahk

1
Wolę to zrobić sam, niż pozwolić im to zrobić. Jestem programistą. Pracowałem w dużych systemach, dlatego mam zdrowy lęk / szacunek dla ich modyfikacji. Z drugiej strony, ponieważ system jest tak skomplikowany, jak to jest, nie ufam swojemu telefonowi komuś innemu, aby to zrobił. Zastanowię się i może zrobię to sam ...
Corey Ogburn
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.