sklep Google Play mówi „sprawdź połączenie i spróbuj ponownie”


12

Wczoraj dostałem Xiaomi Redmi 1s i zaktualizowałem telefon do najnowszej wersji systemu operacyjnego. Najpierw utworzyłem nowe konto Google, a następnie otworzyłem Sklep Play. Pokazuje tylko „Sprawdź połączenie i spróbuj ponownie”. Inne strony twierdziły, że próbują wyczyścić dane, ale nigdy wcześniej nie korzystałem ze Sklepu Play.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy byłeś w stanie uzyskać dostęp do Sklepu Play wcześniej z innym urządzeniem w tej samej sieci? Czy próbowałeś już różnych sieci Wi-Fi?
Mateusz

Odpowiedzi:


16

Hej, miałem ten sam problem, ale teraz wiem, jak to naprawić. Ustaw datę i godzinę urządzenia na Ręcznie i 4 lata w przyszłości, a następnie otwórz Sklep Play, a nic nie dostaniesz. Wróć do ustawień i zresetuj to do Automatycznego, wtedy wszystko będzie w porządku!


1
Ta odpowiedź pomogła mi. Tyle że mój telefon nie był już w trybie automatycznego czasu. Tak więc zaznaczyłem to pole, aby czas był automatycznie aktualizowany, ponownie otworzyłem sklep Play i zadziałało!
Todd Smith,

2
Nie wiem, czy mam jęczeć, czy śmiać się histerycznie z faktu, że to rzeczywiście rozwiązało problem, więc myślę, że zrobię oba. Ten komunikat zacząłem otrzymywać po wyczyszczeniu danych aplikacji Sklep Play z powodu innego problemu i ta sztuczka go rozwiązała. Jak do cholery zdarzyło ci się to rozgryźć?
Adi Inbar

To faktycznie działało i rozwiązało również błąd 505, który pojawiał się podczas pobierania aplikacji. Dziękuję bardzo!
paddingtonMike,

1
Nie jest to przydatny komentarz, ale na XDA prawdopodobnie spróbują mnie zabić lub coś w tym stylu: CRAPPY OS!
Randall Flagg,

1
to nie działa
mchid

4

Zwykle rozwiązuję to, usuwając plik / etc / hosts (użyj aplikacji takiej jak Root Explorer, aby uzyskać dostęp do pliku, telefony Xiaomi są zrootowane OTB, więc nie powinieneś mieć problemu). Czasami muszę ponownie uruchomić telefon, czasem działa od razu.

Lepiej, zamiast usuwać plik, zmień jego nazwę na inną, aby w razie potrzeby móc go przywrócić.


Dzięki za radę. Czyszczenie pliku „hosts” pomogło rozwiązać problem.
Ayaz Alifov,

Dzięki Jeffrey, to też działa dla mnie :)
Pankaj

Dzięki. dość szybka praca. Nie potrzebowałem restartu.
nyxee

0

To się dzieje coraz bardziej. Jeśli sztuczka czasowa nie pomoże, spróbuj wejść do Map Google (przywołaj coś, co często korzysta z interfejsu API usług Google) i spróbuj ponownie Google Play - to już dla mnie naprawiło.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.