Jak odzyskać całkowicie zaciemniony ekran w Moto G (Lollipop) z powodu ustawienia jasności na zero?


8

Mam Moto G na Lollipop i omyłkowo ustawiłem pasek jasności na zero. Teraz ekran jest całkowicie zaciemniony i nic nie widzę.

Jak przywrócić jasność do trybu użytecznego bez przywracania ustawień fabrycznych?


1
Czy na pewno ustawiłeś to w ten sposób? Nigdy nie widziałem, aby telefon był całkowicie czarny, jeśli pasek jest ustawiony na 0, zwykle jest po prostu bardzo słabo.
New-To-IT,

tak, przesunąłem pasek jasności, który całkowicie przygasł. Mam ekran blokady, czy robi się ciemniejszy? po ponownym uruchomieniu telefonu widzę animację uruchamiania, a po jej zakończeniu ściemnia się. Słyszę mój dzwonek, jeśli otrzymam połączenie.
balachandra

Nie opowiedziałeś nam całej historii. Czy masz zapasową pamięć ROM lub niestandardową pamięć ROM? Jak umożliwiłeś osiągnięcie poziomu jasności do 1 zamiast 10?
jis

Miałem ten sam problem. Dla przypomnienia: świeciłem coś jasnego (np. Latarką) na czujniku światła, a potem zobaczyłem ekran i mogłem zwiększyć jasność.
Renan,

Odpowiedzi:


8

Miałem ten sam problem. Wierzę, że adaptacyjna jasność automatycznie dostosowuje ją do zerowego światła.
Używam innej lampy błyskowej telefonu i kieruję ją na przedni aparat i czujnik światła. Odblokowanie za pomocą przycisku zasilania obudzi mój ekran z regulowaną jasnością .. Mam nadzieję, że to pomoże ...


2
Możesz iść do jasnego pokoju lub na zewnątrz. Ustaw ekran w kierunku źródła światła i spróbuj odblokować telefon - ekran się dostosuje. Może to potrwać kilka prób. Następnie przejdź do Ustawienia -> Wyświetlacz i wyłącz adaptacyjną jasność. Wybierz odpowiedni poziom jasności, a następnie telefon wróci do normy.

działało jak magia !!!
Cid

na zdrowie, już chcieliśmy zwrócić telefon :)
cincplug

3

Za pomocą narzędzia ADB można dostosować jasność urządzenia, wykonując następujące polecenie

ustawienia powłoki adb umieść system screen_brightness 200

Aby uzyskać więcej informacji o tym, czym jest ADB i inne szczegóły, patrz tag-wiki.

Aby uruchomić polecenie poniżej, potrzebujesz:

  1. Komputer / laptop z zainstalowanym ADB.
  2. Komputer / laptop Powinien rozpoznać urządzenie po podłączeniu przez USB. Zainstaluj niezbędne oprogramowanie sterownika urządzenia, aby zapewnić wykrycie urządzenia przez system.
  3. Podłącz urządzenie do komputera / laptopa za pomocą USB.
  4. Uruchom program wiersza poleceń (np. Cmd w systemie Windows lub powłokę bash w systemie Linux) i przejdź do lokalizacji, w której znajduje się plik wykonywalny „adb”, i uruchom powyższe polecenie.

Dostaję adb zainstalowany zostanie zaktualizowany, gdy spróbuję. Dzięki za pomoc.
balachandra

dostaję / system / bin / sh: ustawienia: nie znaleziono
balachandra 30.01.15

Wygląda na to, że nie włączyłem debugowania USB na moim telefonie :(. Otrzymałem odpowiedź z emulatora uruchomionego na moich oknach.
balachandra 30.01.2015

Musisz to przetestować tylko na urządzeniu !! musisz najpierw upewnić się, że komputer / ADB wykrywa twoje urządzenie przez USB.
AADAndroidEnthusiasts

@AADTechniczne może mógłbyś edytować swoją odpowiedź i zamieścić krótką wskazówkę dotyczącą wymagań? Nie każdy zna ADB. Możesz link do tagu adb-wiki, aby uzyskać szczegółowe informacje (w tym również wskazówki dotyczące jego instalacji dla „nowicjuszy”). Dzięki!
Izzy

2

Spróbuj zwiększyć jasność w tym samym ciemnym otoczeniu. Zablokuj telefon za pomocą przycisku zasilania. Przesuń palcem w górę. Przesuń dwukrotnie w dół. Następnie spróbuj przesunąć palcem od lewej do prawej na 30% górnej części ekranu. W końcu będziesz mógł odzyskać ekran. Rób to cierpliwie. To działa. I uważaj, aż ten błąd zostanie naprawiony.


0

Musiałem mocno zresetować telefon, aby rozwiązać ten problem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.