Dlaczego nie mogę skanować WhatsApp QR?


10

Dlaczego nie mogę skanować Whatsapp QR?

  • Ponownie zainstalowałem WhatsApp
  • Mam już opcję sieci Web WhatsApp
  • Położyłem to do skanowania, ale to po prostu go nie skanuje.
  • Zainstalowałem aplikację QR Scanner i działa ona idealnie.
  • Odinstalowałem aplikację skanera QR, aby sprawdzić, czy to jest problem i nadal nie działa.

Mój telefon to Samsung Galaxy Ace.


Czy problem polega na tym, że strona się nie otwiera lub aplikacja nie skanuje w ogóle kodu QR? Czy próbowałeś innej aplikacji do skanowania? (Polecam skaner kodów kreskowych .)
LyricWulf

2
Czy trzymasz urządzenie prawidłowo, aby skaner QR działał! Wątpię, czy wciąż jest to nowa usługa, która może być powodem, dla którego sprawy trochę się nie udają ...
Peter Carlos

Mam Sony na żywo z walkmanem, a także nie mogę skanować kodu, poza tym NeoReader jest w stanie zeskanować kod łatwo. Podczas skanowania kodu wyświetla niektóre niepotrzebne teksty (może to być sesyjny plik cookie lub podpis służący do weryfikacji konta). Jeśli ktoś napotyka ten sam problem i ma jakieś obejście tego problemu, opublikuj tutaj. . . ..
Rohit Prakash

Cóż, nie musisz szukać trzeciej części skanerów kodów QR, niż skaner QR można znaleźć w samym WhatsApp. Myślę, że ludzie mają problem, ponieważ instalują skanery kodów QR innych firm. Otwórz Whatsapp> Menu> Web aplikacji Whats
Peter Carlos

***** Mój problem dotyczył oprogramowania reklamowego o nazwie „Superfish”, które było dostarczane wraz z moim nowym Lenovo Y50. Usunąłem go i od razu dostałem QR.
Adam Tal

Odpowiedzi:


10

ROZWIĄZANIE

Dobra, po pierwsze - musisz zeskanować kod QR za pomocą skanera wbudowanego w WhatsApp. Nie w przypadku niektórych aplikacji skanera innych firm. Kliknij „Whatsapp Web”, a następnie skaner otworzy się natychmiast.

ALE - najwyraźniej jest problem z urządzeniami, które mają wyświetlacz mniejszy niż 4 cale!

Podobnie jak w przypadku mojej Sony Xperia Go (3,5 cala), nie mogę dotknąć przycisku „OK, rozumiem”, aby usunąć instrukcje wbudowanego skanera.

Otóż ​​to. Chyba będą musieli rozwiązać ten problem w późniejszej wersji.


2
Tak! Dziękuję Ci! Otóż ​​to! Nie widzę „Ok, rozumiem” na ekranie. Dziękuję wam wszystkim!
DesignNae

Jeśli jesteś użytkownikiem root i zainstalujesz xposed framework, będziesz mógł zainstalować moduł do uruchamiania aplikacji w mniejszym rozmiarze. Zrobiłem to na telefonie znajomego i mogłem zobaczyć ok, dostałem wiadomość
Joaquin Iurchuk

Wydaje się, że pojawiła się nowa aktualizacja, która naprawiła ten problem w oparciu o tę odpowiedź w innym poście : wersja 2.11.505
Andrew T.

nowa aktualizacja wydana przez Whatsapp !! teraz działa :)
agpt

4

Wyłącz WiFi.

Najwyraźniej WhatsApp łączy się z sesją internetową tylko wtedy, gdy jest online za pośrednictwem komórkowej transmisji danych.


2
To było to. Próbowałem już kilka razy wyłączać i włączać Wi-Fi - to działa od razu w LTE, nigdy nie działa na Wi-Fi. Zabawne jest to, że WhatsApp sam sugeruje „Połącz przez Wi-Fi, aby zmniejszyć ruch danych”. Więc wyłączyłem Wi-Fi, zeskanowałem kod, ponownie włączyłem Wi-Fi i teraz działa. Jedyne wyjaśnienie, jakie mogę znaleźć, to to, że używa jakiejś usługi do mapowania mojego adresu IP LTE z powrotem na mój numer telefonu. Spróbuję później z innego telefonu, połączonego Wi-Fi najpierw z moim domowym ADSL, a następnie z siecią LTE mojego telefonu. Jeśli to zadziała, i tylko z tym pierwszym, to się zepsuje. Tymczasem +1.
LSerni

1
Można by pomyśleć, że aplikacja WhatsApp powinna ci to powiedzieć, próbując zeskanować kod QR.
mydoghasworms

Nie działało mi.
giovannipds
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.