Jak zezwolić aplikacjom na usuwanie zawartości karty SD


13

Mam Androida w wersji 5.0 na dwóch różnych urządzeniach i na obu, jeśli usunę dowolną treść użytkownika (np. Zdjęcia, muzykę) zapisaną na karcie SD, wydaje się, że została usunięta, ale chwilę później pojawia się dokładnie tak, jak była.

Jestem przekonany, że jest to część ulepszonego bezpieczeństwa nowej wersji systemu operacyjnego, ale czy jest jakiś sposób, aby to zatrzymać, aby po usunięciu coś pozostało usunięte! Obecnie mogę to zrobić tylko przez USB z mojego komputera.


Jakiej aplikacji używasz do usuwania treści z karty SD?
Dylan Yaga,

@DylanYaga Użyłem SD Maid Pro, SanDisk Memory Zone, a także natywnego menedżera plików (jeden to Samsung, drugi to LG).
Matt_Roberts

Odpowiedzi:


11

Począwszy od 4.4, uprawnienie „WRITE_EXTERNAL_STORAGE” nie przyznaje już dostępu WRITE do dodatkowej (zewnętrznej) karty SD. (Jest to uproszczone wyjaśnienie, 4.4 nie wymusił tej zmiany).

Niezbędne pozwolenie („WRITE_MEDIA_STORAGE”) jest dostępne tylko dla aplikacji systemowych.

Od wersji 5.0 można uzyskać dostęp do zapisu za pośrednictwem systemu dostawcy pamięci masowej na Androida, jednak programista musi to zaimplementować.

  • Natywna aplikacja menedżera plików powinna mieć możliwość zapisu na zewnętrznej karcie SD, sprawdź, czy żąda uprawnienia „WRITE_MEDIA_STORAGE”.
  • SD Maid będzie obsługiwać usuwanie i zmianę nazwy przy następnej aktualizacji (3.1.2.0+) za pośrednictwem dostawcy pamięci systemowej .
  • Nie wiem o strefie pamięci SandDisk.

Dzięki, to wyjaśniło problem - brawo dla następnej aktualizacji SD Maid! Zakładam, że można to naprawić w przypadku wybranych aplikacji, jeśli zechcę zejść z opcji rootowania, ale moje urządzenia są zbyt nowe, więc nie chcę jeszcze ryzykować.
Matt_Roberts

1
Jeśli zrootujesz urządzenie, aplikacje, które go obsługują (np. SD Maid) mogą bezpośrednio używać roota, aby obejść to ograniczenie. Alternatywnie możesz użyć dostępu do konta root, aby cofnąć ograniczenia wprowadzone w 4.4. Zasadniczo zmieniłbyś nieco system uprawnień ROM, istnieją aplikacje automatyzujące go, co skutecznie pozwala wszystkim aplikacjom, które nie mogą sobie z tym poradzić, zachowywać się jak przed 4.4.
zaciemnij

@darken jak mam to zrobić? Czy jest artykuł z instrukcjami online? Aplikacja do zrobienia tego? (Jestem już zakorzeniony)
Abraham Murciano Benzadon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.