Wymusić odświeżenie strony w domyślnej przeglądarce?


22

Zajmuję się tworzeniem stron internetowych i zmieniam pliki (np. CSS) na zdalnym serwerze. Testuję, aby zobaczyć, jak to wygląda na moim telefonie z Androidem 2.2 (HTC Desire). Chcę odświeżyć stronę, aby zobaczyć nowe zmiany po ich wprowadzeniu. Mogę nacisnąć przycisk odświeżania na pasku menu, ale nie jestem przekonany, że zawsze pokazuje mi nową stronę, ponieważ może być buforowana.

Czy istnieje możliwość „wymuszenia odświeżenia” strony w przeglądarce internetowej? Coś jak Shift+ F5w przeglądarce Firefox?


3
zwykle w takich przypadkach (nawet w przeglądarce na komputerze) wprowadzam zmiany, które są naprawdę oczywiste (na przykład zmieniam całe tło na brzydkie niebieskie), aby sprawdzić, czy nie używam wersji z pamięci podręcznej.
Lie Ryan

5
Nie opublikuję tego jako odpowiedzi, ponieważ jest tak rondo ... ale możesz zamknąć okno, przejść do Menu -> Więcej -> Ustawienia i wyczyścić pamięć podręczną.
Mateusz

Nie jest to rozwiązanie zorientowane na Androida, ale jednym ze sposobów upewnienia się, że zewnętrznie połączone pliki (CSS, JS, obrazy itp.) Nie są buforowane, jest zmiana nazwy plików za każdym razem, gdy testujesz. Na przykład zamiast zapisywać jako „strona główna.css”, należy zapisać jako „strona główna-2.css” lub „strona główna20110707A.css” i zaktualizować łącza w kodzie HTML. Możesz zmienić ich nazwę na coś prostszego przed końcowym wdrożeniem. W pewnym sensie ból. Ale to działa.
Joshua Carmody

Odpowiedzi:4

Nie jest to szybkie rozwiązanie, ale zawsze wymusza to przeładowanie wszystkich zasobów z serwera (chociaż sam serwer może buforować strony w zależności od ustawień wyjściowej pamięci podręcznej):

  1. Przycisk MENU
  2. Ustawienia
  3. Wyczyść pamięć podręczną
  4. Naciśnij OK, zamknij menu Ustawienia
  5. Przeładuj za pomocą przycisku przeładowania paska menu

**

(kroki od Androida 2.3; inne są podobne)


2

Przekonałem się, że przejście do „Widoku pulpitu” i powrót skutecznie przeładowano.

  • Przycisk MENU
  • Widok pulpitu [pole wyboru]

to przeładowuje raz, a następnie odznacz pole wyboru, a widok zostanie zaktualizowany!


1

Zauważyłem, że jeśli odświeżę przez Wi-Fi, to całkowicie się odświeży, ale jeśli odświeżę przez sieć komórkową, to nie. Zarówno w natywnej przeglądarce Androida, jak i w Opera Mobile. na LG Thrill z Androidem 2.2.2. Może to zadziała dla ciebie.


1

Załaduj arkusz stylów do innej karty bezpośrednio z jego adresem URL i odśwież go. Jeśli zobaczysz tam odzwierciedlone zmiany, zmieni to również wersję z pamięci podręcznej ładowaną podczas odświeżania strony. Działa to również w Dolphin.

Odkryłem również, że jeśli podłączysz klawiaturę, możesz nacisnąć Shift i załadować ponownie, tak jak na pulpicie. Ale wolę widzieć zmiany jak wyżej, żeby się upewnić ...


0

Na moim Samsungu Galaxy S2 mogę wykonać wymuszone odświeżenie F5 w następujący sposób:

Start default browser
Press menu button
Click 'More'
Click 'Settings'
Clear Cache, Clear History, Clear all Cookie Data.

Następnie zatrzymaj i uruchom ponownie przeglądarkę.-1

Jeśli jesteś zrootowany, możesz zainstalować CyanogenMod

Jest to tryb incognito , który nie powinien buforować witryn w pamięci podręcznej telefonu.

Innym niedoskonałym rozwiązaniem, jeśli nie jesteś zrootowany, jest przejście do przeglądarki, w pasku adresu wpisz „about: debug”, a następnie naciśnij „Go”. Następnie w ustawieniach upuść rozmiar pamięci podręcznej do minimum, które wynosi 100 kb.


Tryb incognito nadal buforuje żądania bieżącej sesji. W zależności od potrzeb związanych z odświeżaniem może to nie być rozwiązanie.
Mufasa

Wprowadzanie stałych ustawień ograniczających to zły pomysł; co się stanie, gdy zapomnisz cofnąć? Wszystko zwalnia i nie masz pojęcia, dlaczego. A co, jeśli to, co chcesz odświeżyć, mieści się w tym wciąż małym ustawieniu 100 kb?
Mufasa
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.